Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji fakultet, oblast IT

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Koji fakultet, oblast IT

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20979 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

somikg

Član broj: 92318
Poruke: 103
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT25.03.2008. u 16:05 - pre 194 meseci
Koja je razlika izmedju strukovnih i akademskih studija? Da li da probam na oba da radim prijemni? Stvarno sam u dilemi.
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT26.03.2008. u 12:26 - pre 194 meseci
koliko znam, na pmf-u ima vec par godina novi, reformisani smer i nije vise ni blizu kao sto je bilo (25 matematika i par strucnih predmeta)... vets je isto povecao broj strucnih predmeta, smanjio broj manje strucnih

evo, sad vidim da je samo taj novi smer 3+2

http://www.matf.bg.ac.yu/planovi/novi1.html

razlika u odnosu na stariji smer (isto reformisan) je znatna

http://www.matf.bg.ac.yu/planovi/novi5.html
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
217.24.24.*

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT11.04.2008. u 12:35 - pre 194 meseci
prov treba da odlučiš da li hoćeš da upisuješ visoku školu ili fakultet. Ako si za fakultet ja bih ti predložio RAF (jedini klasični računarski fakultet), ETF ili PMF. Ukoliko te zanima menadžerstvo u informatici onda FON i FIT. Ako si za visoku školu onda BARN. A BARN nije sigurno prošao akreditaciju za prošlu godinu, to je akreditacija za više škole, za fakultete je je akreditacija počela tek ove godine, pre par meseci. Ukoliko ima još neko neko pitanje slobodno ga postavite.
 
Odgovor na temu

Adrijan7
marketing,FIT

Član broj: 179285
Poruke: 11
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT22.04.2008. u 15:15 - pre 194 meseci
Kao što je već spomenuto, (FIT) Fakultet informacionih tehnologija u Beogradu, nudi odličan studijske programe iz oblasti IT, kada su u pitanju osnovne akademske studije, ali i Master studije.
IT se bave razvojem i primenom softverskih, hardverskih i komunikacionih tehnologija. Oblasti koje se proučavaju su: Objektno-orijentisano programiranje, Arhitektura racunara, Baze podataka, Racunarske mreže, Información sistemi i njihova sigurnost, sve što cini suštinu informacionih tehnologija. FIT studenti uce kako da primene znanje, rešavajuci realne probleme iz prakse, pa se njihov profesionalizam brzo prepozna od strane poslodavaca nakon studija. Osim toga, studenti ovladavaju i osnovnim veštinama na polju menadžmenta, liderskim veštinama i veštinama poslovne komunikacije, engleskim jezikom i njegovom primenom u IT industriji, i etickim aspektima primene IT. Na taj nacin FIT školuje kompletne licnosti, koje su u stanju da se odmah uklope u moderno dinamicno poslovno okruženje, radeci u timu ili samostalno. Partnerstvo sa vodecim svetskim kompanijama, kao što su ORACLE, IBM, Microsoft i SYBASE omogucava nam da studentima tokom trece godine studija ponudimo potpuno besplatno širok spektar kurseva za užu specijalizaciju i upoznavanje sa najnovijim softverskim i hardverskim rešenjima.

Moj iskreni savet je da posetite sajt www.fit.edu.yu i da saznate više detalja. Neke informacije bi mogle pozitivno da vas iznenade.
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
*.raf.edu.yu.

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT22.04.2008. u 15:45 - pre 194 meseci
Hvala na savetu i vec sam posetio sajt FITa. Ali ipak ima razlike izmedju cetvorogodisnjeg skolovanja i trogodisnjeg. RAF ima samo računarske smerove a FIT ima jedan IT, 3 menadžmenta i 1 dizajn, tj. FIT je prvashodno menadžerski fakultet. Ne znam koliko je ljudi na kom smeru, ali ipak od 5 smerova jedan je računarski i jedan dizajnerski, a ostali nemaju blage veze sa životom...


Uostalom ovde se vide nekle razlike:

FIT:

Informacione tehnologije
Menadžment IT sistema
Operacioni menadžment
Marketing
Grafički dizajn i Dizajn interaktivnih medija

RAF:
Studijski programi:
Računarske nauke
Računarske mreže i komunikacije

http://www.fit.edu.yu/media/Editor/FIT_IT_2007_08.pdf
http://www.raf.edu.yu/docs/RAF_Informator.pdf
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 09:41 - pre 193 meseci
FIT je poceo pre par godina samo sa jednim smerom (IT), a kasnije se prosirio i dobio nove smerove, odnosno uskoro ce postati univerzitet. RAF je jos uvek samo fakultet, ali mozda i on jednog dana prosiri delatnost.
ERROR974
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
*.raf.edu.yu.

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 13:34 - pre 193 meseci
Kao prvo RAFu nije cilj da siri delatnost i time da izgubi na kvalitetu. A inace nam je svima dosta tih prica kada fakulteti osnivaju nove smerove, pa njih prebacuju u fakultete i prave Univerzitet. Ja nikada nisam postavio pitanje ZASTO FIT NIJE NI U JEDNOM UNIVERZITETU ?!? RAF je clan Unioverziteta UNION i nema nikakve ambicije da se siri na ovako primitivan nacin. Ovde rade ozbiljni ljudi, profesori koji imaju neke radove koji stoje iza njih i ne bi hteli da pravimo neke nove menazderske smerove ili fakultete. Mozda ce osnivaci RAFa jednog dana otvoriti neki drugi faks, ali se nadam da nece ovako smesno da se igraju sa smerovima.
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 14:10 - pre 193 meseci
Niko nije napadao RAF i ne vidim zasto se neko oseca prozvanim. FIT nije ni u jednom univerzitetu jer ce od ove godine on SAM biti univerzitet. Znaci ponavljam, niko nije pricao o kvalitetu nastavnog osoblja tako da nema potrebe braniti nekoga ili pak hvaliti. Ako je neko zainteresovan za proveru osoblja, to ce lako i uraditi (putem googla, razgovora i sl.) i na taj nacin saznati kakav kadar radi na fakultetu, sta ima iza sebe, odakle su profesori i slicno.
Sto se sirenja delatnosti tice, po gore navedenom ispada da svi fakulteti koji imaju vise smerova su manje kvalitetni? Ovakav stav moze da izazove gnev studenata BU. Pazljivo citajte i pisite...
ERROR974
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 14:15 - pre 193 meseci
Citat:
igor_cz
FIT:

Informacione tehnologije
Menadžment IT sistema
Operacioni menadžment
Marketing
Grafički dizajn i Dizajn interaktivnih medija

RAF:
Studijski programi:
Računarske nauke
Računarske mreže i komunikacije

http://www.fit.edu.yu/media/Editor/FIT_IT_2007_08.pdf
http://www.raf.edu.yu/docs/RAF_Informator.pdf


Sto se navedene razlike tice, pogledaj dobro po netu ili na samom FIT-u sta obuhvataju Informacione Tehnologije. Nadam se da ces uociti da navedeni studijski programi na RAF-u, odgovaraju jednom studijskom programu na FIT-u.
Marketing i Managment nisu isto. Znaci ako pazljivije pogledas, videces da od 5 smerova, 3 su vezana za Informacione Tehnologije.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 14:15 - pre 193 meseci
Citat:
Vic: Niko nije napadao RAF...

&
Citat:
Vic: RAF je jos uvek samo fakultet...

Slažem se sa stavom korisnika igor_cz.
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 14:18 - pre 193 meseci
Definitivno nisam napadao RAF. Priznajem da nisam znao da je u sastavu univerziteta i shodno tome sam dao svoje vidjenje razlike u broju studijskih programa. Ono "samo fakultet" nije bilo pogrdno. Jedina zamerka koju ja imam na racun RAF-a je ta sto je isuvise Microsoft orijentisan.

ERROR974
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 14:28 - pre 193 meseci
Izvini, ali i od RAF-a i od FIT-a i od ostalih fakulteta [bi trebalo da] se očekuje da budu upravo ono što označava slovo F u njihovim nazivima - fakulteti, i ništa više ili manje od toga. Pripadnost univerzitetima je stvar čisto organizacione prirode, nešto kao postojanje holdinga u privredi. Na šta će ti fakulteti da liče u praksi, ponajmanje zavisi od (ne)pripadnosti nekom univerzitetu per se...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT23.04.2008. u 14:37 - pre 193 meseci
www.vets.edu.yu
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
*.raf.edu.yu.

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT24.04.2008. u 13:04 - pre 193 meseci
Ok, dakle RAF je klasičan računarski fakultet, ono što piše u nazivu našeg faksa to je doslovno ispoštovano studijskim programima. Možda sam pogrešio pa su tri smera vezana za IT, ali nemogu da se složim da su smerovi na RAFu sdržani u jednom smeru na FITu, to je daleko od istine.

Što se tiče povezanosti RAFa i Microsofta, ne vidim drugu povezanost od te da je osnivač RAFa firma CET, koja je prvi Gold partner Microsofta u Srbiji. Baze su vezane za Oracle, mreže za Cisco, a programiranje za Javu ili Microsoft, radi se linux i Windows, ako neko može da odgovori na koji je način RAF "previše" povezan sa Microsoftom, zaista bih voleo da čujem to mišljenje, kako bi dao neki predlog da se nešto menja na RAFu !!!

Što se tiče VETŠa, moram da pohvalim ovu školu, nije fakultet ali studenti nešto zaista nauče što i jeste cilj obrazovnih ustanova. Neki studenti koji nam dolaze posle VETŠa, zaista imaju relativno dosta primenjivog znanja.
 
Odgovor na temu

Adrijan7
marketing,FIT

Član broj: 179285
Poruke: 11
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT24.04.2008. u 14:32 - pre 193 meseci
Ružno je i prilično neinteligentno pljuvati po drugim fakultetima, naročito ako ih doživljavate kao konkurenciju. Smatram da svaki fakultet ima neke svoje kvalitete kojim privlači studente i to je ono čega treba da se drži. Ja sam student FIT-a i studiram marketing. Preponosna sam na znanje koje dobijam, način učenja i sistem ocenjivanja. Jedan sam od studenata, a na FIT-u ih ima dosta, koji uz studije i radi i to na veoma odgovornom mestu na fakultetu, pa imam uvid i u to kako studenti na drugim smerovima rade i kakve rezultate postižu. Kod nas su INFORMACIONE TEHNOLOGIJE primarni smer, a čine osnovu ostalih smerova na FIT-u. U naše programere se puno ulaže i oni pokazuju sjajne rezultate i tek će pokazivati, a o tome najviše svedoče stipendije i zaposlenja u kompaniji ORACLE. Strateški partneri su nam i Microsoft, IBM, Games&More i još neke kompanije koje su lideri u IT, u svetu i kod nas. Politika fakulteta je NIKADA NE GOVORITI LOŠE O DRUGIM FAKULTETIMA i to mora strogo da se poštuje. Kod nas studenti dolaze zbog kvaliteta studija i to nas i jedino interesuje. A ako neko želi da upiše drugi fakultet jer smatra da je bolji za njega , ne odgovaramo ga od toga.
 
Odgovor na temu

Adrijan7
marketing,FIT

Član broj: 179285
Poruke: 11
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT24.04.2008. u 14:36 - pre 193 meseci

Konkursi

Dekan Fakulteta informacionih tehnologija (FIT) iz Beograda u skladu sa članom 65 Zakona o visokom obrazovanju raspisuje

KONKURS
za izbor nastavnika u sva nastavnička zvanja i zasnivanje radnog odnosa, za sledeća radna mesta:

1. Tri nastavnika za užu umetničku oblast Grafički dizajn
2. Dva nastavnika za užu umetničku oblast Grafički dizajn interaktivnih medija (podoblast: veb dizajn, interaktivni mediji)
3. Dva nastavnika i dva asistenta ili saradnika u nastavi za užu umetničku oblast: Grafički dizajn interaktivnih medija (podoblast: 3D modeliranje, računarska animacija, dizajn računarskih igara).
4. Jedan nastavnik za užu naučnu oblast Istorija umetnosti i dizajna
5. Jedan nastavnik i jedan asistent ili saradnik u nastavi za užu naučnu oblast Informacione tehnologije (podoblasti: računarske mreže, sigurnost i bezbednost informacija)
6. Dva nastavnika i četiri asistenta ili saradnika u nastavi za užu naučnu oblast: Softversko inženjerstvo (podoblasti: programski jezici, izrada softvera, obezbeđenje kvaliteta i testiranje softvera, projektovanje i arhitektura softvera, razvoj računarskih igara)
7. Jedan nastavnik za užu naučnu oblast Informacioni sistemi.
8. Jedan nastavnik za užu naučnu oblast Računarske nauke
9. Dva nastavnika i dva asistenta za užu naučnu oblast Marketing i prodaja
10. Dva nastavnika i dva asistenta za užu naučnu oblast Operacioni menadžment
11. Jedan predavač za Engleski jezik
12. Jedan nastavnik za oblast Komunikologija i etika
13. Jedan nastavnik sa nepunim radnim vremenom za užu oblast Estetika (predmet: Semiotika)
14. Jedan nastavnik za užu naučnu oblast Mikroekonomija


Kandidati treba da ispunjavaju uslove za izbor u zvanja definisanim Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom fakulteta, a prednost imaju kandidati koji zadovoljavaju kriterijume za izbor datim u dokumentu „Preporuke o bližim uslovima za izbor u zvanja nastavnika“ koje je usvojio Nacionalni savet za visoko obrazovanje, na sednici održanoj 4. maja 2007. godine. Ukoliko neko od radnih mesta za koje je objavljen ovaj konkurs ostane upražnjeno, konkurs ostaje otvoren do popune ovih radnih mesta, tj. prijava novih kandidata se nastavlja posle objavljivanja rezultata ovog konkursa na sajtu fakulteta.

Kandidati se prijavljuju isključivo elektronskim putem, korišćenjem obrasca za prijavu koji se može preuzeti sa sajta fakulteta www.fit.edu.yu/konkurs i slanjem popunjenog obrasca na adresu [email protected]. Dopunsku dokumentaciju (portfolio, kopije diploma i radova) kandidati mogu da pošalju poštom ili da donesu na adresu: Fakultet informacionih tehnologija, Beograd, Trg Republike br. 3, 4. sprat. Prijave se primaju do 20. maja 2008. godine. Kontakt za bliže informacije: 011-328-7540 [email protected]

Kvalitetno se proširujemo, pa su nam potrebni novi,kvalitetni kadrovi!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT24.04.2008. u 16:53 - pre 193 meseci
Citat:
Adrijan7: Kvalitetno se proširujemo, pa su nam potrebni novi,kvalitetni kadrovi!

Zar ne bi trebalo obrnuto - da bi se biznis kvalitetno proširio, potrebni su kvalitetni kadrovi ;)
 
Odgovor na temu

igor_cz
Menadžer Računarskog fakulteta
BGD

Član broj: 178221
Poruke: 74
*.eunet.yu.

Sajt: www.raf.edu.rs


Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT26.04.2008. u 08:14 - pre 193 meseci
To je sve zbog akreditacije. Nema to veze sa prosirenjima, nego mora svaki faks da ispunjava sve standarde, a jedan od njih su i profesori u stalnom radnom odnosu...
 
Odgovor na temu

Marco89Nish
Software Engineer
BG

Član broj: 176097
Poruke: 15
212.62.40.*



+6 Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT06.06.2008. u 16:34 - pre 192 meseci
Ja sam za RAF i FIT, mada preferiram RAF jer je po mom mišljenju bolji.

VARIJANTE STUDIJA

Basic
- Fond časova predavanja, vežbi i konsultacija po planu i programu
- Prijava za svako prvo polaganje ispita
- ECDL Skill Card
- Jedno polaganje za svaki ECDL modul
- Materijali za vežbu na Internetu
- Studentski servis na Internetu
- Korišćenje biblioteke
- Mail adresa
- Korišćenje računara za vežbu po rasporedu vežbanja
- Korišćenje skenera

Exclusive
- Fond časova predavanja, vežbi i konsultacija po planu i programu
- Prijava za svako prvo polaganje ispita
- ECDL Skill Card
- Jedno polaganje za svaki ECDL modul
- Jedno polaganje za TOEIC certifikat
- Jedno polaganje ispita za dobijanje zvanja MS Certified Professional
- Jedno polaganje za svaki od modula za Cambridge International Diplomas
- Materijali za vežbu na Internetu
- Studentski servis na Internetu
- Korišćenje biblioteke
- Mail adresa
- Korišćenje skenera
- Besplatna osnovna literatura za svaki predmet (1 predmet � 1 knjiga)
- Testovi za vežbanje i pripremu ispita
- Laserska štampa do 100 strana mesečno za mesece u kojima se održava nastava
- Neograničeni broj prijava ispita
- CD na kraju svakog semestra sa svim predavanjima u pdf-u
- CD na kraju svakog semestra za materijalima za učenje (pdf, ppt, slike, članci sa Interneta i sl.)

edit: uklonjeno vređanje

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 09.06.2008. u 16:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

messi10
Jovan Bjegojevic
Beograd,Srbija

Član broj: 232472
Poruke: 9
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koji fakultet, oblast IT14.09.2009. u 10:49 - pre 177 meseci

Mislim da je odluka vrlo jednostavna i laka... FIT univerzitet... skoro sam se prebacio sa FON-a i vrlo sam zadovoljan.. svi su jako ljubazni, odgovori na poslate mailove su u rioku od 24h, profesori su super i rad je u malim grupama sa izuzetno dobro opremljenim ucionicama...
Takodje postoji i opcija e-learninga i ucenja na daljinu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Koji fakultet, oblast IT

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20979 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.