Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory

[es] :: Windows mreže :: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory

[ Pregleda: 3218 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smuk
Sarajevo

Član broj: 9894
Poruke: 24
*.zira.com.ba.

Sajt: www.elektroni.tk


Profil

icon Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory22.10.2007. u 16:51 - pre 200 meseci
Instalirao sam active directory 2003 koristeci standardni wizard i pri tom sam izabrao da mi DNS instalira integriranog sa active directory. Naknadno sma instalirao DHCP.
Prilikom izbora imena domene nisam izabrao "domena.suffixneki" nego samo domena i nakon osnovne konfiguracije koja je obuhvatala dodavanje usera u active directory, dodavanje reverse lookup zone u DNS-u podešavanje DHCP -a testirao sam sa par računara dodavanje u domenu.
Sve radi dobro osim sto u DNS-u automatski ne dodijeljuje host(A) i PTR recorde.

U dhcp-u sam podesio da uvjek updajtuje host a i ptr (vidi sliku u atachmentu) i nije mi jasno zašto automatski ne ubacauje A i PTR recorde u DNS.




 
Odgovor na temu

Remorseless
The Remorseless One
State Government

Član broj: 149544
Poruke: 156
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory23.10.2007. u 05:46 - pre 200 meseci
otovri DNS konzolu run > dnsmgmt.msc i dodaj ip adresu DHCP servera u listu servera na koje se transferuje dns zona
Mislis pobeci sto dalje kuda pogled samo ide al oci milosti nemaju i kad ih zatvoris sve vide
 
Odgovor na temu

smuk
Sarajevo

Član broj: 9894
Poruke: 24
*.zira.com.ba.

Sajt: www.elektroni.tk


Profil

icon Re: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory24.10.2007. u 12:39 - pre 200 meseci
ali dns i dhcp su na istom serveru.

Citat:
Remorseless: otovri DNS konzolu run > dnsmgmt.msc i dodaj ip adresu DHCP servera u listu servera na koje se transferuje dns zona

 
Odgovor na temu

Remorseless
The Remorseless One
State Government

Član broj: 149544
Poruke: 156
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory25.10.2007. u 10:56 - pre 200 meseci
dns konzola > forward lookup zones > zona - properties > General tab > Dynamic Updates -
da li si stavio na Secure ? posto si izabrao instalaciju zone u okviru podizanja ADa napravio si ADI zonu sto znaci da MORA da postoji opcija Allow Secure Updates.

ako si i ovo vec podesio, a i dalje ne radi, pogledaj logove.
ima li gresaka ?
Mislis pobeci sto dalje kuda pogled samo ide al oci milosti nemaju i kad ih zatvoris sve vide
 
Odgovor na temu

smuk
Sarajevo

Član broj: 9894
Poruke: 24
*.zira.com.ba.

Sajt: www.elektroni.tk


Profil

icon Re: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory29.10.2007. u 14:36 - pre 200 meseci
javlja jedino ovu gresku u DNS logu:

Event Type: Error
Event Source: DNS
Event Category: None
Event ID: 6702
Date: 22.10.2007
Time: 15:16:12
User: N/A
Computer: DC
Description:
DNS server has updated its own host (A) records. In order to ensure that its DS-integrated peer DNS servers are able to replicate with this server, an attempt was made to update them with the new records through dynamic update. An error was encountered during this update, the record data is the error code.

If this DNS server does not have any DS-integrated peers, then this error
should be ignored.

If this DNS server's Active Directory replication partners do not have the correct IP address(es) for this server, they will be unable to replicate with it.

 
Odgovor na temu

Remorseless
The Remorseless One
State Government

Član broj: 149544
Poruke: 156
213.244.209.*



Profil

icon Re: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory01.11.2007. u 15:36 - pre 200 meseci
http://support.microsoft.com/kb/914050
Mislis pobeci sto dalje kuda pogled samo ide al oci milosti nemaju i kad ih zatvoris sve vide
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa dinamickim updateom DNS-a na win 2003 active directory

[ Pregleda: 3218 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.