Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matrox RT.X.10 i Premiere 6.5

[es] :: Grafički dizajn :: Matrox RT.X.10 i Premiere 6.5

[ Pregleda: 3244 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kodal
Darko Spiridonov
srbija

Član broj: 13714
Poruke: 2
*.ptt.yu



Profil

icon Matrox RT.X.10 i Premiere 6.505.09.2003. u 22:44 - pre 251 meseci
Nedavno sam kupio Matrox RT.X.10 koji radi preko Premiere 6.5.Ako neko vec ima ovakvu ili slicnu kartu i radi sa Premiere-om 6.5 nek se javi da bi diskutovali.
-Naime jos uvek ne znam sta sve Matrox moze a sta ne.Sto se tice kreiranja i montaze sa Premiere-om 6.5 maltene mi sve dobro ide al ne znam kako da izvrsim kompresiju(sa kojim codecom) da bi matrox to citao.Zasad jos uvek radim samo sa Matrox avi formatom kojeg Matrox cita al zauzima puno prostora na hardu.Probao sam kompresiju sa MPEG-2 i DVIX codecima i nece da cita.Da li neko zna resenje.
Probao sam Matroxov MPEG export al na izlazu se slika usporava i nije sinhronizovana sa govorom(kako da podesim).
Usput mi se javio jos jedan problem:
-Kad odradim capture video signal je odlican al audio dobija izoblicenja(zadebljan glas)kao da mu je brzina usporena za 5-10%.U pocetku je radio capture dobro.
Ako neko ima iskustva sa ovim molim nek pomaze opasno se nerviram.
POZDRAV od novog clana foruma.
 
Odgovor na temu

Igoya
Ruma

Član broj: 16576
Poruke: 56
*.ptt.yu

ICQ: 236038752


+3 Profil

icon Re: Matrox RT.X.10 i Premiere 6.520.11.2003. u 02:01 - pre 248 meseci
Pozdrav!

Sasvim je normalno da radiš u matrox-ovom “prirodnom” formatu, jer jedino tako možeš dobiti prave rezultate u radu sa ovom karticom. Teško da ćeš išta uraditi sa bilo kojom kompresijom sem neke od matrox-ovih ( može, ali degradiraš kvalitet kartice koju poseduješ ). Kompresija dolazi u obzir samo u izlaznom formatu ( za CD ili DVD ) i to u slučaju da više ne želiš da obrađuješ materijal u realnom vremenu.
Bilo bi dobro da navedeš koju konfiguraciju koristiš kako bih ti mogao odgovoriti na postavljena pitanja vezana za Capture'ovanje materijala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Matrox RT.X.10 i Premiere 6.5

[ Pregleda: 3244 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.