Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....

[es] :: SOHO Networking :: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....

[ Pregleda: 1873 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markomilicevic
Marko Milicevic
Beograd

Član broj: 134665
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....22.10.2007. u 01:23 - pre 201 meseci
E ovako, uspeo sam da napravim mrezu izmedju desktopa i laptopa koja skoro savrseno radi.
Dakle, recunari se vide medjusobno, ping je ok, sherujem fajlove i printer, sherujem internet konekciju, sve sam to dobro iskombinovao ali kada pokusam da igram neku igru u mrezi racunari se ne vide. Probam na jednom da hostujem (u nekim igrama mi uspe, u nekim ne) ali onda ovaj drugi nikako ne moze da se poveze sa hostom.

Moje pitanje je sledece: Da li postoji neko posebno podesavanje i ako postoji kako mogu da prevazidjem ovaj problem?

Nisam rekao na pocetku da je na desktopu Windoxs XP Profesional SP2 a na laptopu je Windows Vista Home Premium.

Eto ja sam vam izlozio svoj problem, a vi dobri ljudi ako znate kako da se ratosiljam bede ,pomozite!
Unapred zahvalan....

[Ovu poruku je menjao markomilicevic dana 23.10.2007. u 15:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....22.10.2007. u 07:59 - pre 201 meseci
pogledaj imas li kakav FW na tim racunarima... provjeri im podesavanje i dal imaju otvorene portove koje traze te igre
 
Odgovor na temu

markomilicevic
Marko Milicevic
Beograd

Član broj: 134665
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....22.10.2007. u 10:29 - pre 201 meseci
Imam standardan windows FW na oba, i stavio sam da prima svaku konekciju sa LAN-a...
Samo mi kazi, jel da u windows FW u polju Exceptions, dodam port (add port)? Ako je to sta pisem u Name odnosno port number?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....22.10.2007. u 18:43 - pre 201 meseci
za pocetak probaj da ugasis windows-ov firewall, pa startuj te igre... pa cemo vidjeti sta dalje :D
 
Odgovor na temu

markomilicevic
Marko Milicevic
Beograd

Član broj: 134665
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....22.10.2007. u 22:21 - pre 201 meseci
Ok, iskljucio sam oba FW i nisam dobio nikakav rezultat, nista se nije promenilo....

Posle sam opet ukljucio FW na oba racunara dodao port u name upisao ime suprotnog racunara i u port number sam upisao 1. U change scope sam stiklirao Custom list u koju sam upisao IP suprotnog racunara\Subnet mask.

Ne pitajte me zbog cega sam sve ovo radio, jednostavno sam probao, a to ne moze biti toliko lose....valjda....zvucalo mi je pomalo logicno...ne znam... aj pomozite nekako...

THX
 
Odgovor na temu

markomilicevic
Marko Milicevic
Beograd

Član broj: 134665
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....23.10.2007. u 21:54 - pre 201 meseci
Problem je DELIMICNO resen...na Vistu treba instalirati poslednji DirectX 10 a na XP poslednji iz serije 9 koji je usput kompatibilan i sa Vistom....

eeee a zasto je problem DELIMICNO resen????

Pa sada cak i ima igrica i to samo i iskljucivo sa Viste (laptop koji je klijent) na Xp (desktop koji je server)-- (pojma nemam zasto ali tako je). Kada hocu da se povezem sa Xp na Vistu racunari se vide i krene da se uspostavlja konekcija koja se prekida posle 10-ak sekundi sa porukom o nekakvoj gresci....zato sa Viste na Xp sve radi savrseno...

Eto i to je neko polovicno resenje....

POzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: laptop+desktop+Sbb internet = O.K, ali nema igrica....

[ Pregleda: 1873 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.