Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampanje samo određenih polja na postojecem blanko obrascu?!

[es] :: Access :: Stampanje samo određenih polja na postojecem blanko obrascu?!

[ Pregleda: 3550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aca_dzo
Aleksandar Djordjevic
Nis

Član broj: 72683
Poruke: 12
213.244.208.*



Profil

icon Stampanje samo određenih polja na postojecem blanko obrascu?!21.10.2007. u 18:12 - pre 200 meseci
Imam obrazac koji ima 4 polja za unos. Hocu da napravim matricu za unos texta u tim poljima i da se stampaju samo ta polja. Cuo sam da je najbolje resenje napraviti takva polja u Access-u na tacno određenim rastojanjima. Rec je o obrascu formata A4. Pokusao sam sa Word-om, Excel-om, ali dovoljno je samo jedanput pritisnuti Enter ili neki drugi taster i da se matrica poremeti. Mislim da bi Access bio pravo resenje. Inace, za Access sam totalni laik. Moze li neko da mi kaze da li je to izvodljivo u Access-u i kako se to radi?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.net
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Stampanje samo određenih polja na postojecem blanko obrascu?!21.10.2007. u 21:02 - pre 200 meseci
Možeš to uraditi i u Wordu, tako što napraviš nekoliko polja za unos teksta (Insert -> Field), a potom zaključaš dokument (Tools -> Protect document). Dobićeš bukvalno jedan formular gde će korisnik moći da popunjava samo unapred određena polja. U Access-u to uradiš tako što kreiraš report, a onda na njega nabacaš kontrole prema svojim potrebama. Mislim da je ipak bolje da ovo radiš u Wordu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Stampanje samo određenih polja na postojecem blanko obrascu?!

[ Pregleda: 3550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.