Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu

[es] :: Visual Basic 6 :: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu

[ Pregleda: 4085 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu04.02.2004. u 15:40 - pre 245 meseci
Eh moje pitanje je slijedece:
kako da postignem da moj program nakon klika na odredjeno dugme kreira novu tabelu u npr. glavna.mdb i da u tu tabelu napravi nekoliko polja (npr. Ime , prezime , broj) ?
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu04.02.2004. u 16:53 - pre 245 meseci
Pogledaj CREATE TABLE u MSDNu. Formiraj SQL izraz za pravljenje tabele i prosledi to kao parametar Execute metodu ADODB.Connection objekta.
 
Odgovor na temu

ssteva
Beograd

Član broj: 12533
Poruke: 55
195.250.117.*



Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu04.02.2004. u 23:09 - pre 245 meseci
Postoji jos lepse resenje - Microsoft ADO Extension for DDL and Security (ADOX).
Videces u object browseru, sve radis preko klasa Catalog, Table, Column i odgovarajucih kolekcija, ne moras uopste da poznajes DDL.
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu05.02.2004. u 15:00 - pre 245 meseci
dali ima neki primjer kako to uraditi posto nisam siguran da sam sve razumio najbolje
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net



+41 Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu05.02.2004. u 21:30 - pre 245 meseci
Probaj da naviknes da koristis Object Browser, obicno je to sasvim dovoljno.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu05.02.2004. u 21:30 - pre 245 meseci
Orobaj sa helpom u Accessu verovarno ima

ali sin taxa ide nekako ovako

CREATE TABLE <ime tabele>
ime polja i definicija tipa.
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu06.02.2004. u 14:14 - pre 245 meseci
Citat:
Probaj da naviknes da koristis Object Browser, obicno je to sasvim dovoljno.


mozes li mi malo to pojasniti posto nisam siguran da znam sta je to :)

a sto se tice helpa gledao sam tamo ali nisam nista nasao.
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu06.02.2004. u 15:37 - pre 245 meseci
Object Browser pokreces sa F2 u VB IDEu.

Citat:
MSDN:
If an ActiveX component provides a type library, you can use the Object Browser to view the component's classes, as well as the properties, methods, events, and constants associated with the objects of each class.

 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu07.02.2004. u 09:24 - pre 245 meseci
Ajd ljudi hvala vam , slabo sam skontao al nema veze vjezbat cu :)

Nego jel mozete da mi kazete neki program koji ima slicnu funkciju a kojem mogu da vidim kod jer tako mi je naj lakse da shvatim sve ovo...

Jos nesto jel se MSDN moze da nabavi posebno (il se on i mora da nabavi posebno) jer kad kliknem na help u vb-u on kaze molim instaliraj te MSDN??!!
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu07.02.2004. u 13:58 - pre 245 meseci
Code:

Public Function CreateTable( _
    rcnnConnection As ADODB.Connection _
    ) As Boolean
Dim sSQL As String

    sSQL = "CREATE TABLE " & ImeTabele & vbCrLf
    sSQL = sSQL & "(" & vbCrLf
    sSQL = sSQL & "  Polje1  TEXT(255)," & vbCrLf
    sSQL = sSQL & "  Polje2  TEXT(255)" & vbCrLf
    sSQL = sSQL & ")"
    Debug.Print sSQL
    
    rcnnConnection.Execute (sSQL)
End Function

 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu09.02.2004. u 14:37 - pre 245 meseci
hvala na pomoci ali ovaj kod ne radi na mom racunaru. U stvari SQL ne koristim ( jer nisam skontao kako :) ) nego citanje ,pisanje iz access baze radim ono obicno (recordset namjestim pa onda polja u formi podesim sa poljima u bazi itd) dali postoji neki kod da na taj nacin pravi novu tabelu u accessu ?

hvala jos jednom !

Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu09.02.2004. u 15:54 - pre 245 meseci
Citat:
GMC:
ovaj kod ne radi na mom racunaru.


Ako neki kod ne radi, onda treba da ga postujes ovde, kao i deo koda koji ga poziva, pa da vidimo sta se desava. Ja na ovo mogu da ti kazem da kod mene radi.
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu09.02.2004. u 16:15 - pre 245 meseci
u pravu si , pogresno sam objasnio. htio sam reci da sam imao par pokusaja da uradim nesto sa tim kodovima gdje je sql ukljucen u njih ali bezuspjesno pa sam mislio da kazem da ovaj gore kod meni ne pomaze puno jel kao sto rekoh nisam shvatio sql u potpunosti...
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Kreiranje nove tabele pomocu VB koda u vec postojecem access fajlu

[ Pregleda: 4085 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.