Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...

[es] :: Vodič za učenje :: Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...

[ Pregleda: 2085 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zadje_87
student

Član broj: 159863
Poruke: 2
*.r57.logikom.net.



Profil

icon Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...20.10.2007. u 09:58 - pre 200 meseci
Dragi moji ljudovi,vodim veliku bitku sama sa sobom..nadam se da cete mi priteci u pomoc..u VELIKOJ sam dilemi:

Student sam Elektrotehnichkog fakulteta u Beogradu!
Upravo sam zavrshila prvu godinu studija i da bih se upisala na drugu godinu neophodno je da izaberem zeljeni smer!
Problem je sledeci: jako se dvoumim izmedju odseka za Telekomunikacije i odseka za Signale i sisteme!
Molim sve koji se iole razumeju da mi pojasne prednosti i mane oba odseka, koji je bolji, tezi, perspektivniji..ma sve shto mislite da bi mi pomoglo da prelomim..
HVALA!
 
Odgovor na temu

Tasmany
Mblome Buladzi
student

Član broj: 110377
Poruke: 22
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...20.10.2007. u 11:25 - pre 200 meseci
Uh pa sad smo koleginice!!!
Ja mislim ipak da je bolje da se opredelis za signale i sisteme, ipak primaju oko pedesetoro studenata po godini, sto mislim da ce se kasnije dosta isplatiti, ako se ne varam, posto sam i ja sad upisala drugu!!! Nadam se da ce ti neko pomoci da napravis pravilan izbor, mada ipak sumnjam, posto sam se i ja, ne dvoumila, vec troumila, TO IPAK TREBA SAMA DA ODLUCIS!

STA GOD DA IZABERES NECES POGRESITI!!!

Aj zadje pa se vidimo na faxu!!! pozzzz

 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.dip.t-dialin.net.



+14 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...21.10.2007. u 10:10 - pre 200 meseci
Signali & sistemi ce ti dati siru osnovu. Sta su telekomunikacije u sustini nego signali i sistemi? S druge strane, smer za telekomunikacije ce ti verovatno pruziti vise neposredno primenljivog znanja, ako mogu tako da se izrazim. Dakle ako planiras da ides negde na postdiplomske (ako si dobar student nemoj to nikada da iskljucujes) onda S&S, ako ces da trazis posao onda Telekomunikacije.
 
Odgovor na temu

zadje_87
student

Član broj: 159863
Poruke: 2
*.r57.logikom.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...21.10.2007. u 10:53 - pre 200 meseci
@Tasmany, vukad hvala na odgovoru!

Takodje me interesuje kako se kod nas a i u svetu tretiraju ova dva smera!.. signali i sistemi su "novi" smer pa me zanima kako je prihvacen i koliko je zaziveo kod nas! I josh neshto: koji posao tachno radi chovek koji zavrshi odsek za SIS a koji za Telekomunikacije?
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.dip.t-dialin.net.



+14 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...21.10.2007. u 13:47 - pre 200 meseci
Skoro sve sto je u okviru jednog EE departmana na univerzitetima u USA ili Evropi se moze podvesti pod sisteme i signale. Univerzitet na kome sam ja je jedan od retkih koji zapravo i nije imao EE nego se departman zvao "Signals, Sensors and Systems", ali su ga nedavno preimenovali u EE, time sam se poveo kada sam rekao da su sistemi i signali veoma siroka oblast. Medjutim, na osnovu plana i programa koji sam sada pogledao, rekao bih da je novi SIS smer na ETF-u zapravo stari odsek za automatiku, samo su mu promenili ima da bude vise "u trendu". Dakle, radi se o sistemima automatskog upravljanja i mislim da bi to bio mnogo bolji naziv od generickog "sistemi i signali". Sta konkretno rade ljudi koji zavse taj smer bolje nek ti objasni neko od starijih kolega koji je zavrsio automatiku. Ja mogu da ti kazem sta u Srbiji rade ljudi koji su zavrsili telekomunikacije: za vecinu ljudi vazi da rade ili u komercijali ili kao system support. "U komercijali" znaci da rade u domacim i stranim firmama koje se bave distribuciom telekom. opreme i softvera. To je posao koji vecina mladih inzinjera ne voli, ali je u sustini bolje placen i daje bolje mogucnosti napredovanja nego system support. System support kao sto pretpostavljas znaci instalacija i odrzavanje telekom. opreme i cesto je povezna sa prekovremenim radom i dezurstvima, ali ti daje priliku da "izucis zanat" i da probas da ga unovcis negde napolju. Poslodavci su u velikom slucaju isti jer obicno iste firme prodaju, istaliraju i odrzavaju opremu. Ima i jedan manji broj ljudi (na prste da izbrojis) koji rade u razvoju (uglavnom softver) i mreznom planiranju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Hitno potrebna pomoc: shta izabrati?...

[ Pregleda: 2085 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.