Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje informacionih sistema - info

[es] :: Vodič za učenje :: Projektovanje informacionih sistema - info

[ Pregleda: 2491 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Projektovanje informacionih sistema - info18.10.2007. u 17:34 - pre 201 meseci
Treba da odredim svoj projekat koji ce da me prati do kraja semestra i hteo bih da to bude softver koji bi se koristio u bankama/osiguravajucim drustvima, problem je sto sam extra svez u ovome i trebaju mi neki pocetni linkovi koji bi mi dali polaznu tacku, npr. kako izgleda vec neki postojeci softver iz ovih oblasti, koje su trazene f-je?
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Projektovanje informacionih sistema - info19.10.2007. u 20:26 - pre 201 meseci
Sta znaci kad u opisu informacionog sistema kaze da je IS podeljen na "...nekoliko modula..."? Sta su to moduli?
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
195.46.55.*



+80 Profil

icon Re: Projektovanje informacionih sistema - info22.10.2007. u 12:41 - pre 201 meseci
Moduli su delovi. Delovi koji svaki za sebe predstavljaju kolko tolko nezavisnu i smislenu celinu. Recimo, komplet bankarski infosistem bi mogao da podeliš na module za platni promet, tekuće račune, kredite stanovništva, kredite privrede, kartice... + naravno glavna knjiga tj knjigovodstvo. Ti naravno nećeš da praviš komplet bankarski infosistem, već neki od ovih modula, ili (verovatnije) deo (podmodul) nekog od njih. Pa ćeš dalje da ga dekomponuješ.
A ne verujem da ćeš tek tako naći publikovanu dokumentaciju na ovu temu. Bojim se da ćeš morati da začeprkaš unutar neke firme koja se bavi ovim stvarima. Valjda su ti tako rekli i u školi.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Projektovanje informacionih sistema - info

[ Pregleda: 2491 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.