Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vip mobile - Postpaid ponuda

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip mobile - Postpaid ponuda

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 139244 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 19:56 - pre 201 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic:

Da smo samo malo pismeniji i da bar malo misliomo o onome o cemu citamo, ne bi smo imali sada vec 7-8 strana gluposti jer su ljudi lepo napisali u par reda, sad sto mi nismo skolovani...

@pisac i mene stvarno interesuje sta si ti to provalio? Kad sve to vec pise odavno?


Znas kako to ide u majci Srbiji ... kad ti neko kaze da neka roba kod njega SKUPA a ti to platis
onda posle za njega mozes da kazes da je lopov jer te "odrao"!

Ovde se ne bi prepoznali prevaru i lopova da se o to i sapletu!

Ja to gledam kao stvar izbora ... ili uzmes ili ne uzmes! Nista prevara - nista pokloni! Cist biznis!
Tejk it or liv it!
 
Odgovor na temu

INmedia

Član broj: 153825
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 20:00 - pre 201 meseci
Svima je krivo sto ne mogu da uzmu telefon za 1 dinar pa pljuju VIP. Kome se ne svidja lepo je neko napisao gore ima u Telenoru nokia N95 po "extra" uslovima.
Nije VIP kriv sto se telefone mogu da uzmu samo oni koji imaju nekoga u prodajnim centrima. Ja sam danas u Nisu obisao i Comtrade i Pakom shop i naravno vec u 9 ujutru kada pocinju da rade telefoni su rasporadti.......bruka..........a Tehnomobile jos uvek nije dobio nista.
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.etf.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 20:16 - pre 201 meseci
mislim da je ok da proveravaju za visoke pretplate, ali mogli bi dozvoliti 300-500 din pakete i (formalno) nezaposlenima...

praksu koju Telenor ima, oni još ne mogu da uspostave, jer nemaju 6 meseci postpaid, da mogu da provere ko je redovan platiša...
 
Odgovor na temu

valentin.k
Valentin
Beograd

Član broj: 145097
Poruke: 27
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 20:42 - pre 201 meseci
To sa kreditnim biroom i racunom u banci je jedna veliiiika glupost. Ja sam uzeo telefon u mts-u pre godinu dana i nisu mi trazili nista osim licne karte. U to vreme su poceli kod nas da daju jeftine telefone, pa je samo bila velika guzva. Od trenutka kada sam usao u poslovnicu, ukupno je sve trajalo 10-ak min dok sam potpisao ugovor i odmah sam dobio telefon.
Sto se tice tarifnih profila, meni extra odgovaraju BEL profili, i to koristimo skoro svi u porodici. Posto mrzim da pisem poruke, jako cesto nazovem nekog da kazem dve-tri reci, pa mi VIP-ova ponuda nikako ne bi odgovarala. Skim god sam pricao o vip postpaidu u zadnjih par dana, svi kazu da nikad ne bi koristili te glupave pakete. Neko je cak izracunao da za dve godine treba da se plati skoro 1100EUR za dve god da bi uzeli N95 ili LG Prada phone za 1 dinar. Bolje uzmite u prodavnici N95 za 450EUR i uzmite neku od povoljnih mts tarifa. Cisto sumnjam da neko ima potrebe da placa vise od 3500 din za VIP tarifu mesecno.
Opel Corsa C 1.7DI
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 20:51 - pre 201 meseci
Citat:
INmedia: Svima je krivo sto ne mogu da uzmu telefon za 1 dinar pa pljuju VIP. Kome se ne svidja lepo je neko napisao gore ima u Telenoru nokia N95 po "extra" uslovima.
Nije VIP kriv sto se telefone mogu da uzmu samo oni koji imaju nekoga u prodajnim centrima. Ja sam danas u Nisu obisao i Comtrade i Pakom shop i naravno vec u 9 ujutru kada pocinju da rade telefoni su rasporadti.......bruka..........a Tehnomobile jos uvek nije dobio nista.


Verovatno mi nece verovati vecina prisutnih ali zaposlenima je ZABRANJENO da salju preko reda svoje prijatelje i rodjake!
Svi u red sa ostalima. Mozda neko od VIP-ovaca ima taj mail koji su dobili ...
 
Odgovor na temu

svezi

Član broj: 22406
Poruke: 34
77.46.178.*



Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 21:02 - pre 201 meseci
Citat:
Odmah zatim video sam da iz zadnjeg dela prodavnice, gde sedi verovatno neki "menadžer", izlaze ljudi sa punim kesama i nasmejani, i shvatio da se služe zakulisnim radnjama, da telefone dobije kvazi elita, a tako verovatno rade i MT:S i Telenor. Počeo sam da histerišem i rekao da mi ne pada na pamet da izađem iz radnje dok ne dobijem telefon, jer sam video šta ko radi i kako se muva sa aparatima. ODMAH su mi pronašli NOKIU N70, kao fol, imali su samo jednu kod neke od koleginica. ZA SVE KOJE ZANIMA, TELEFON NIJE ZAKLJUČAN.

ja danas bio opet,sa sve izvodima sa tekuceg racuna i slicnim pizdarijama ali i dalje nema n70,ni 6300,ni u600... kakvi su to *****...

mod: Ako ste ogorceni iznesite to, ali bez upotrebe neprikladnih reci na ovom forumu.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 22.10.2007. u 23:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 21:08 - pre 201 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic:@pisac i mene stvarno interesuje sta si ti to provalio? Kad sve to vec pise odavno?


Šta piše odavno? To što provajderi pišu na sajtovima nikada nije potpuno tačno, jer ljudi koji to sastavljaju nisu dovoljno pismeni. Zato uopšte ne verujem tome što piše.

Tu piše i da se u besplatnim minutima naplaćuje uspostavljanje veze 1.9 dinara. Jel to tako ili nije?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 21:27 - pre 201 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: I ne dopadaju vam se delefoni za dinar? Skupa pretplata? Jeste li proverili koliko recimo N95 kosta kod telenora uz paket prenesi 250? Koji je konkurent Postpaid 325 kod Vip-a? Gde je ponuda bolja?
Ako već ovoliko upoređuješ ponude, ja sam uzeo kod mt:s telefon Nokia 6120 classic i platio ga oko 10600 uz paket mix 500. Vip u ponudi ima sličan telefon N70 i uz sličan paket Postpaid 150 naplaćuje 16999 dinara. Malo li je? Posebna priča je zaokruživanje na minut, da im to nije bitno i da nema mnogo uticaja, ne bi ni uvodili to nego bi kao i ostali računali sekunde. Ovo služi da manje upućeni pomisle da je paket bolji od konkurencije.

edit: taman posla da u besplatnim minutima naplaćuju uspostavljanje veze, onda bi tek imao mišljenje o njima. Tj, nadam se da ne naplaćuju.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 21:45 - pre 201 meseci
@pisac, bre ne znam kako je za tebe, za mene nije tako :D Nisam jos uvek pozvao ni jednom KS, niti pricao sa bilo kim o tim tarifama, sve sam saznao na prvu sa njihovog sajta. Ah da, posto je sajt bio jako spor, dok se otvaralo ja sam procitao i jedan post na nekom blogu. Koji je kopija onoga sto se nalazi na sajtu.

Sad ne znam da li sam ja nepismen pa sam shvatio nepismenog coveka ili si ti pismen pa nisi shvatio nepismenog autora. Ja stvarno ne znam... mozda je neka treca kombinacija mada necu da je pominjem :))

Ocigledno imas problem sa razumevanjem odredjenih recenica u tekstu, sto naravno nije vip-ov problem :)

Citat:
calexx: Ako već ovoliko upoređuješ ponude, ja sam uzeo kod mt:s telefon Nokia 6120 classic i platio ga oko 10600 uz paket mix 500. Vip u ponudi ima sličan telefon N70 i uz sličan paket Postpaid 150 naplaćuje 16999 dinara. Malo li je? Posebna priča je zaokruživanje na minut, da im to nije bitno i da nema mnogo uticaja, ne bi ni uvodili to nego bi kao i ostali računali sekunde. Ovo služi da manje upućeni pomisle da je paket bolji od konkurencije.

edit: taman posla da u besplatnim minutima naplaćuju uspostavljanje veze, onda bi tek imao mišljenje o njima. Tj, nadam se da ne naplaćuju.


Izvini ja zaista ne znam da li su to "slicni" telefoni, necu da ulazim u detalje, ali sam siguran da nisu isti. Prema tome, kad mtsh ponudi isti telefon po manjoj ceni, onda prihvatam da je mts jeftiniji ovako ne. Odnosno mts ima ponudu za taj 6120 i tu je kraj price, a Vip nudi n70 i tu je kraj price.
 
Odgovor na temu

bubi11

Član broj: 160468
Poruke: 8
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 22:11 - pre 201 meseci
Ne, ne naplacuju uspostavu veze u okviru besplatnih minuta.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 22:20 - pre 201 meseci
Ok, da rezimiramo:

1) Prvi minut razgovora se zaokruzava nezavisno od toga da li ste u besplatnim minutima ili ne.
2) Uspostava veze se naplacuje tek nakon sto potrosite besplatne minute.
3) Vip je na prvom mestu operater mobilne telefonije, a uz to oni prodaju mobilne telefone pod odredjenim uslovima. Niko vama ne brani da uzmete mobilni telefon kod njih i bez ugovorne obaveze, tu cenu imate na sajtu. Ako se ipak odlucite za koriscenje njihovih usluga, oni vama daju odredjene popuste na cenu telefona.

Nadam se da je sad malo jasnije, i molim vas da se ne vrtite u krug, i da ne utvrdjujete ko je pismen, valjda smo na ovom forumu svi dovoljno pismeni.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 22:42 - pre 201 meseci
Ovde se ponavlja ono što se pisalo o svim ponudama telefona. Jednostavno, kupuje se paket a uz njega može da se dobije neki telefon s popustom koji odredi ta firma. Kome odgovara ide da kupi a kome ne odgovara, uzme slabiji telefon ili ode u neku prodavnicu pa kupi šta hoće.
Citat:
Zoran Milovanovic: Izvini ja zaista ne znam da li su to "slicni" telefoni, necu da ulazim u detalje, ali sam siguran da nisu isti. Prema tome, kad mtsh ponudi isti telefon po manjoj ceni, onda prihvatam da je mts jeftiniji ovako ne. Odnosno mts ima ponudu za taj 6120 i tu je kraj price, a Vip nudi n70 i tu je kraj price.
Naravno da nisu isti, N70 je star telefon, mislim da je izašao početkom 2005. godine pa ga sad manje i nude. Nokia 6120 je izašao pre pola godine i koliko vidim, uglavnom je bolji po svim parametrima. Stvarno ne mogu da se porede, ne znam zašto sam to uradio. ;)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 22:47 - pre 201 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Sad ne znam da li sam ja nepismen pa sam shvatio nepismenog coveka ili si ti pismen pa nisi shvatio nepismenog autora. Ja stvarno ne znam... mozda je neka treca kombinacija mada necu da je pominjem )


Mislim da je ipak neka od kombinacija koje si naveo

Pošto se ja u određenoj meri bavim i programiranjem, veoma precizno (i bukvalno) razumem svaki tekst koji pročitam. Razložiću ti na rečenice šta tačno piše na sajtu Vip-a:

Code:


1) Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

2) Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

3) Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. 

4) Cena MMS poruke je 10,00 din. 

5) Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi.



Iz toga se sasvim jasno može zaključiti da uspostavljanje veze ne spada u besplatne minute, da MMS ne spada u besplatne poruke, ali se recimo ne može jasno zaključiti da se prvi minut razgovora zaokružuje u besplatnim minutima iz jednostavnog razloga jer se u besplatnim minutima razgovor ne tarifira već se skidaju besplatni minuti/sekunde.

Da bi ono što je napisano na sajtu bilo u skladu sa načinom na koji Vip obračunava potrošnju, dve rečenice moraju biti izmenjene:

Code:


3) Nakon potrošenih besplatnih minuta, cena uspostavljanja poziva je 1,9 din.

5) Razgovori se posle prvog minuta mere u sekundama.

 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 22:51 - pre 201 meseci
Citat:
calexx: Naravno da nisu isti, N70 je star telefon, mislim da je izašao početkom 2005. godine pa ga sad manje i nude. Nokia 6120 je izašao pre pola godine i koliko vidim, uglavnom je bolji po svim parametrima. Stvarno ne mogu da se porede, ne znam zašto sam to uradio. ;)


To je opet jako diskutabilno, mozda ljudi vise vole oldtajmere? Ja nisam rekao da je n70 bolji, niti obrnuto samo sam ti rekao da se cena ne odnosi na iste telefone. Jer mojoj babi bi vise odgovarala nokia 3310 nego n75, pa makar joj i n75 davali za 6k din manje :) Nikada ne bi naucila da ga koristi... Tako da... vec sam rekao, kada ponude iste telefone po nizim cenama onda ok. Onda cu da kazem da su jeftiniji. (ne smem vise da se ponavljam Sloba ce da me obesi). Znaci nemoj da mesas babe i zabe, ja kada sam uporedjivao uporedjivao sam iste telefone. Molim navedi slican primer. Caoss


p.s. naravno da znam koji je noviji, koji koliko kosta i sl. ali mozda nekom i pak ne odgovara... to je sve.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 22:59 - pre 201 meseci
Citat:
pisac: Mislim da je ipak neka od kombinacija koje si naveo :-)

Pošto se ja u određenoj meri bavim i programiranjem, veoma precizno (i bukvalno) razumem svaki tekst koji pročitam. Razložiću ti na rečenice šta tačno piše na sajtu Vip-a:

Code:


1) Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

2) Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

3) Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. 

4) Cena MMS poruke je 10,00 din. 

5) Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi.



Iz toga se sasvim jasno može zaključiti da uspostavljanje veze ne spada u besplatne minute, da MMS ne spada u besplatne poruke, ali se recimo ne može jasno zaključiti da se prvi minut razgovora zaokružuje u besplatnim minutima iz jednostavnog razloga jer se u besplatnim minutima razgovor ne tarifira već se skidaju besplatni minuti/sekunde.


[/code]


Slazem se ja sa tobom da nije najbolje napisano, ali se ne slazem da se zakljucuje to sto si i ti zakljucio... :) Ja vidim pod tackom 2 prvu rec koja glasi Nakon i onda shvatam sve. Jedino me buni ovo da se razgovori tarifiraju posle prvog minuta, jer ako idemo mojom logikom onda znaci da se razgovori mere u sec dok si u kvoti. Ali nekako svojom logikom, koja se definitivno razlikuje od tvoje shvatio sam da se prvi minut tarifira ceo, a ostatalo u sekundama (i nije bitno da li si u kvoti ili ne). Nemoj samo da kazes da sam ja jedini koji ima takvu logiku razmisljanja. I da prekinemo vise sa tim. To sto neko od nas namerno nece da shvati ono sta pise, niko mu nije kriv. Onaj koji se trudi da izvrne svaku rec samo da dokaze da je u pravu itd, dosta mi je takvih na ovom forumu. Jezik nije savrsen niti je bilo sta. Nije ti jasno, raspitaj se. Jasno ti je, bolje za tebe ;)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 23:08 - pre 201 meseci
Inače, samo zaokruživanje prvog minuta razgovora čini tarifu drastično nepovoljnijom (za većinu korisnika) od npr. Telenorovih prenesi tarifa, a i Mt:s-ovih bell/mix tarifa. Naročito kada se uračuna i to da se ovde nepotrošeni minuti (ako ih uopšte bude) ne prenose.

Dakle, Vip je najnepovoljniji operater u Srbiji.

To im i omogućava da daju telefone po nižim cenama od konkurencije: brzo će odrati onoga koji nasedne na štos.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda22.10.2007. u 23:27 - pre 201 meseci
Ponovo kazem: meni njihove tarife extra odgovaraju, (odgovarace mnogima, mozde ne u istom broju kao prenesi i mix [zbog zaokruzivanmja] ali nas ipak ima) razgovor prosecan mi je i onako iznad 60sec, kvotu uvek premasim, poruke ne saljem, niti se brinem sto ce da propadaju, (isto mi propadaju i na prenesi) uz to bih imao malo vecu kvotu, + neko fino telefonce. Medjutim posto se slepaju na mtsh stvarno ne zelim da mucim sebe sa tom bedom od mreze. Ostajem na Telenoru. Ok?
 
Odgovor na temu

CTEBAH81
Novi Sad

Član broj: 110531
Poruke: 7
77.46.221.*



Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda23.10.2007. u 00:46 - pre 201 meseci
Moram da se umešam u diskusiju

Citat:
Code:


1) Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću.

2) Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću.

3) Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din.

4) Cena MMS poruke je 10,00 din.

5) Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi.


U tački 1 se govori o besplatnim minutima i SMS porukama.
Posle tačke 2 gde piše Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke slede tačke 3 i 5 i po logici stvari u njima je uključen uslov iz tačke 2, tj nakom besplatnih..
Tačka 4 je bezpredmetna jer ne postoje besplatne MMS poruke, ali može da unese zabunu tako da bi trebala da stoji pre tačke 2 kao i tačka 5 i onda ne bi bilo zabune.

@Zoran Milovanovic, previše filozofiraš i praviš se mnogo pametan!
Svaka čast za dve logike, MOJA i NEKAKO SVOJA
Citat:

Zoran Milovanovic:Slazem se ja sa tobom da nije najbolje napisano, ali se ne slazem da se zakljucuje to sto si i ti zakljucio... Ja vidim pod tackom 2 prvu rec koja glasi Nakon i onda shvatam sve. Jedino me buni ovo da se razgovori tarifiraju posle prvog minuta, jer ako idemo mojom logikom onda znaci da se razgovori mere u sec dok si u kvoti. Ali nekako svojom logikom, koja se definitivno razlikuje od tvoje shvatio sam da se prvi minut tarifira ceo, a ostatalo u sekundama
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda23.10.2007. u 01:04 - pre 201 meseci
Dobro. Ja pitah jednog člana odavde, no ne dobih odgovor, pa ću da pitam
opet:
1. Ima li ko ovde prisutan vip postpaid??
2. Da li je stanje prikazano u realnom vremenu, ako nije koliko se često
ažurira?
3. Da li je servis za stanje dostupan stalno?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Vip mobile - Postpaid ponuda23.10.2007. u 01:11 - pre 201 meseci
Citat:
CTEBAH81: @Zoran Milovanovic, previše filozofiraš i praviš se mnogo pametan!


Aham, to sam ovde naucio, primetio sam da se samo tako opstaje. Ako ti smeta klikni na logout. ;)



 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vip mobile - Postpaid ponuda

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 139244 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.