Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?

[es] :: .NET :: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?

[ Pregleda: 2916 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mallow
BL

Član broj: 138155
Poruke: 7
*.teol.net.



Profil

icon pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?15.10.2007. u 11:55 - pre 201 meseci
pokusavam da napravim aplikaciju koja ce da sa razlicitih racunara moci da pristupa istoj bazi podataka koja se nalazi negdje na netu.
i napravio sam aplikaciju koja OK funkcionise kad je baza na lokalnom racunaru. ali kako bi sad mogao da bazu stavim negdjen na net npr. na neki domen i da joj pristupam sa nekog racunara, tj. da li mogu da koristim obisno konektovanje (SqlConnection) na bazu bez neke klient -server arhitekrure?

Hvala!
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?15.10.2007. u 17:20 - pre 201 meseci
Ja sam to uradio sa MySQL serverom( koji je na internetu) i desktop programom ovako:
-U CPanel, pa u "MySQL Database" i onda u listu "Access Hosts" dodam znak "%"( bez navodnika) što omogućava da se konektujem sa bilo koje IP adrese. Po defaultu je omogućeno samo sa localhos-a. Normalno možeš da uneseš i tačnu IP adresu.

Za konektovanje na MySQL server iz C#-a sam koristio mysql connector.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?16.10.2007. u 06:38 - pre 201 meseci
Napravi web servis koji ce ti odradjivati sve sto treba. Poslije u desktop apl samo dodas web referencu i pozivas funkcije i metode koje postoje u tom web servisu
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?16.10.2007. u 14:34 - pre 201 meseci
Da se nadovežem, šta mi treba instalirano na računaru da bi mi radio Web Services?
Šta treba web hosting da zadovolji da bih mogao da postavim web services na njega i da on radi, jelte ?
 
Odgovor na temu

mallow
BL

Član broj: 138155
Poruke: 7
*.teol.net.



Profil

icon Re: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?16.10.2007. u 15:14 - pre 201 meseci
nisam se nesto puno bavio web programiranjem u C#, imas li neki link na kojem se moze procitati nesto korisno da se nauci?
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?17.10.2007. u 06:37 - pre 200 meseci
Citat:
šta mi treba instalirano na računaru da bi mi radio Web Services?
Šta treba web hosting da zadovolji da bih mogao da postavim web services na njega i da on radi, jelte ?


Treba ti instaliran VS. To je sve
Sto se hostinga tice, to ne znam sigurno. Mislim da ne treba nista posebno ali pricekaj jos koji odgovor
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?17.10.2007. u 14:23 - pre 200 meseci
Imam instaliran Visual Studio. I ranije sam postavljao ovo pitanje, ali nisam dobio "ceo" odgovor, ono što mi je rečeno jeste da VS ima neki svoj "nešto" koji se pokreće po potrebi odnosno samo kada pokrenem web services iz VS-a ali da to nije moguće pokrenuti van VS-a.
Ja sam našao da treba da instaliram IIS što sam i uradio( išao sam na add/remove components) ali dalje ništa - nit znam kako da pokrenem web servis nit ništa...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: pristupanje bazi sa vise racunara preko iste aplikacije?

[ Pregleda: 2916 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.