Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?

[es] :: Linux :: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?

[ Pregleda: 2800 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?13.10.2007. u 17:26 - pre 201 meseci
Radi se o Windows link fajlovima. Jel postoji nacin da ih namjestim da ih i Linux prepoznaje? Pokusavam ovo namjestiti vec duze vrijeme, pregledavam forume i google, ali izgleda da ovo nikome ne treba osim meni .

Ako mi neko predlozi skriptu koja ce ovo raditi, ja sam vec pravio jednu i fino je radila pod uvjetom da je ime linka isto kao i ime fajla. Medjutim, cim bih link nazvao nekim specificnim imenom, skripta ne bi mogla raditi 'ln -s'.

ps. nema ni na sajtu ubuntuguide gdje sam uspio pronaci i mnogo specificnija rjesenja
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?13.10.2007. u 19:13 - pre 201 meseci
Kreni odavde: http://www.i2s-lab.com/Papers/...ndows_Shortcut_File_Format.pdf

 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?13.10.2007. u 22:19 - pre 201 meseci
U konfiguraciji kernela, lnk podrska ti se nalazi odmah pored stavke za brze otvaranje minimiziranih prozora. To vazi samo za Ubuntu.
Inace upute za neki alat, kao u ovom slucaju 'ln' mozes dobiti ako otkucas 'man ln'. No, to ocigledno ne vazi za Ubuntu. Njima to ne treba, oni to sve u kernelu odmah ... dizu prozore, ubrzavaju itd.
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?14.10.2007. u 09:07 - pre 201 meseci
Citat:
anrxc: U konfiguraciji kernela, lnk podrska ti se nalazi odmah pored stavke za brze otvaranje minimiziranih prozora. To vazi samo za Ubuntu.
Inace upute za neki alat, kao u ovom slucaju 'ln' mozes dobiti ako otkucas 'man ln'. No, to ocigledno ne vazi za Ubuntu. Njima to ne treba, oni to sve u kernelu odmah ... dizu prozore, ubrzavaju itd.


Ne razumijem cemu ovo provociranje?!

Ali da odgovorim.
Ubrzanje minimiziranih prozora se ukljucuje komandom
Code:
sudo sysctl -w vm.swappiness=1

Nije bogzna kakvo umijece, ali ubrzanje je primjetno.

'man ln' mi ne moze pomoci. mozda bi mi prije mogao pomoci 'grep' pajpovan sa ln. ali opet nailazim na gornji problem.

Ocigledno si pogresno shvatio moje pitanje, dal zbog neznanja ili nadobudnosti, pa te upucujem da ga ponovno procitas. Mozda skuzis...
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?14.10.2007. u 09:08 - pre 201 meseci


Odlican materijal iako sam se nadao rjesenju a ne dodatnom materijalu za moj programcic
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?14.10.2007. u 10:54 - pre 201 meseci
Jel ti onda imas malo memorije kad ti podesavanje swappiness-a pomaze?

Ontopic:
Ako hoces gotovo resenje imas na primer hachoir. Na ovoj stranice imas dva primera kako da napises jednostavan frontend za hachoir-parser.
Samo ova stvar je mozda overkill za tvoje potrebe ;)
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
77.221.4.*



Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?14.10.2007. u 13:40 - pre 201 meseci
Citat:
niceness: Jel ti onda imas malo memorije kad ti podesavanje swappiness-a pomaze?

Ontopic:
Ako hoces gotovo resenje imas na primer hachoir. Na ovoj stranice imas dva primera kako da napises jednostavan frontend za hachoir-parser.
Samo ova stvar je mozda overkill za tvoje potrebe ;)


512 MB RAM i da, malo je :)
Hvala za dodatne linkove. Pogledat cu ih.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?14.10.2007. u 19:45 - pre 201 meseci
Citat:

Ubrzanje minimiziranih prozora se ukljucuje komandom
sudo sysctl -w vm.swappiness=1


Aha... (a jel ima komanda koja ubrzava spustanje prozora?)
Mogao bi i objasniti sto to uopce znaci i zasto je to 1, a ne 11 ili 111? (ako odgovor nije "zato jer tako kaze jedan Pero haker, a njegovi prozori lete").


Izvini sto sam te zezao, glup sam.

You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Jel ikome proradio .lnk pod Linuxom?

[ Pregleda: 2800 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.