Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WD Passport 120GB problem

[es] :: Storage :: WD Passport 120GB problem

[ Pregleda: 1873 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sickos
Ivan Djordjevic
G. Milanovac

Član broj: 32119
Poruke: 7
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon WD Passport 120GB problem12.10.2007. u 12:49 - pre 201 meseci
Pre mesecak dana kupio sam ovaj eksterni hard, i radio je odlicno do juce, upisivao je i iscitavao podatke veoma brzo. Odneo sam ga kod kolege da prebacim nesto filmova i prilikom kacenja na usb port prijavio mi je da je uredjaj usb 2.0 ali da je kao prikacen na usb 1.1 port, da ga otkacim i zakacim na odgovarajuci. Masina je inace nova stara oko 2meseca, uradim kako kaze, kad ono isti problem. Prijavi Win XP SP2 regularno moj hard ali je uzasno spor. Proverim da li je u pitanju njegov komp i odnesem hard do drugog kolege kad on kod njega sljaka kao lud, vratim se kod prvog a ono isti problem. Ponovo nosi kog drugog kad ono sad i kog njega prikazuje da je prikacen na usb 1.1 port i savetuje da ga prebacim na neki drugi. Najgore od svega sto sad na bilo koji kompjuter da ga prikacim Win XP( i SP1 i SP2 i obican) prikazuje da je prikacen na usb 1.1 port. Pitanje, da li je moguce da je kolegin kompjuter nekako zakljucao moj hard pa se on nekako javlja sistemu kao usb 1.1 iako je usb 2.0, i da li postoji neki program kojim bih mogao to da proverim.
Dobar co'ek.
 
Odgovor na temu

kokac
Zoran Ivanovic
Novi Sad

Član broj: 44593
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: WD Passport 120GB problem19.10.2007. u 18:01 - pre 201 meseci
Imao sam sličan problem, sa istim modelom čak na nekim računarima uopšte nije hteo da mi radi, dok nisam zaključio da je problem u USB nastavcima (produžni kabl), pošto je kablić koji se isporučuje sa WD passportom izuzetno kratak, pa sam ih koristio.
Nakon toga sam WD Passport HD svugde priključivao direktno preko njegovog kabla i više nisam imao problema.
Zoran Ivanovic - Kokac
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: WD Passport 120GB problem19.10.2007. u 20:49 - pre 201 meseci
Uvek je sigurnije da se koriste USB konektori pozadi bez produžnih kablova ili ako već mora, onda sa onim koji je došao uz uređaj. Prednji USB konektori u startu mogu da prave probleme. Pre neki dan drugar doneo fleš da nešto prebacim i ubacio ga u prednji. Taman sam počeo da ga ubeđujem da to ne valja a pojavila se poruka da je na USB primećen novi hardver ali da ima problema sa njim i da neće dobro da radi. Onda sam ga ubacio pozadi i sve je normalno radilo. Ovo se odnosi na kung-fu kućišta od 20 evra, ona skuplja uglavnom nemaju taj problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: WD Passport 120GB problem

[ Pregleda: 1873 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.