Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?

[es] :: ISP :: ADSL :: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14353 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?09.10.2007. u 15:53 - pre 201 meseci
Ovakve polemike se vode i na drugim mestima. Zaista ima mnogo razlicitih misljenja. Evo jednog mesta : How Often Do You Turn Off the Power to Your Internet Connection? . Poenta je, da vas podsetim na nacin na koji se proizvodi elektricna energija . Na zalost jos uvek uglavnom sagorevanjem uglja . Zbog racuna za struju i zbog zagadjenja koje se prouzrokuje ovim nacinom proizvodnje struje , iskljucite elektricne uredjaje , ako ih ne koristite. Ako smatrate da je njihovo iskljucivanje stetno ili da moraju da budu stalno ukljuceni ,onda ih ne morate iskljucivati. Ja , na primer imam jedan racunar koji je na produznom kablu sa prekidacem, plus eksterni modem , stampac i skener. Sve to uvek iskljucujem, kada zavrsim posao na njemu , prekidacem na produznom kablu. Vec pet godina nije bilo nikakvih problema. Vreme ga je pregazilo po performansama i zreo je za zamenu , ali je ispravan i nikada se nista na njemu nije pokvarilo od hardvera .
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?11.10.2007. u 15:24 - pre 201 meseci
Što se mene lično tiče ruter nikada ne gasim osim kad nestane struje. Komp
gasim samo kad spavam i to zato što imam lak san, inače je uključen po ceo
dan, e sad što se monitora tiče on mi je uvek isključen jer mi nije potreban
osim kad gledam tv i kad radim nešto mišem jer je to teško ili nemoguće
uraditi sa tastature.
Hackman
 
Odgovor na temu

džedaj

Član broj: 86218
Poruke: 34
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?11.10.2007. u 21:53 - pre 201 meseci
Imam adsl ruter + broadband ruter kombinaciju, njih nikada ne gasim. Racunar obicno gasim, ipak sticajem okolnosti poslednjih mesec i po dana mi je racunar gotovo non-stop bio ukljucen a rezultat je bio stotinak kilovata vise na racunu. Mislim da cu ubuduce ipak praktikovati iskljucivanje racunara ako mi nije potreban. :)
 
Odgovor na temu

NidzaPA
Pancevo

Član broj: 233566
Poruke: 21
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?10.08.2010. u 23:47 - pre 166 meseci
Imam tp-link 8816 ruter,i ne znam da li da ga gasim kada ga ne koristim,ja kada idem da spavam,gasim sve zivo ali ne cupam nista,e sad ne znam da li treba da gasim ruter dok spavam,i ne koristim ga.dobio sam prosle nedelje adsl sa njime i moram jos da kazem da ga trenutno gasim jer kada ga pipnem on je topao ali nije jos vruc,jednom sam zaboravio da ga ugasim,i ujutro kada sam ga pipnuo bio je isto tako topao?! Ima taster za gasenje.
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?11.08.2010. u 06:01 - pre 166 meseci
Ako ti je razumno udaljen od mesta gde spavaš, nema potrebe. Ako imaš noviji računar, koji može da uđe u lower power consumption mode ili imaš namešten standby ne moraš ni njega. Ali ako ti je blizu mesta gde spavaš isključi sve, mislim da električni uređaji stvaraju polje, koje dugoročno nije baš zdravo za ljude.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?11.08.2010. u 08:48 - pre 166 meseci
Sve je to previše malo i slabo da bi nešto smetalo, jedino što ventilatori gde ih ima mogu da prave buku (koja se noću uglavnom čuje) a umeju pomalo i da greju. Meni je jedan komp pola metra od mesta gde spavam, na njemu su ISDN nt završetak, kablovski modem i dva rutera. Metar dalje je i drugi komp. Noću jedino gasim monitor, to mi je navika od starog Samsung CRT monitora koji je tiho zujao pa sam nastavio sa tom praksom.
Naravno, ni televizor ne gasim komplet nego samo na daljinski, VCR je u stand by, a pojačalo na koje je priključeno sve moguće nije ugašeno otprilike od ... 1993. godine kada se pokvarilo power dugme. ;)

Taman posla da sve komplet gasim noću ... mada samo ADSL ruter ima dugme, sve ostalo bih morao da čupam.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?11.08.2010. u 09:17 - pre 166 meseci
Ja moj nisam gasio ima 4 god. od kako imam adsl. Pre ces da zeznes ono dugmence pozadi od stalnog gasenja\paljenja nego sto ce ruter da ti strada od negasenja.
 
Odgovor na temu

NidzaPA
Pancevo

Član broj: 233566
Poruke: 21
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?11.08.2010. u 10:16 - pre 166 meseci
Sve mi je u sobi. I komp i prilkjučci za njega i ruter ako ima neke veze ruter je na ethernet port(ima dugme za gasenje),a komp je star 6,5 god.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?12.08.2010. u 16:17 - pre 166 meseci
Što se mene lično tiče ruter ne gasim osim kada zbog nečega moram da ga
restartujem što se vrlo retko dešava.
Hackman
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?14.08.2010. u 14:38 - pre 166 meseci
Takodje imam ruter tp-link td-8816 i njega sam gasio kad ga ne koristim, ali koliko vidim to nije dobro, sto se kompa tice gasim ga samo kad napolju tutnji sveti Ilija ili kad nestane struje tad cupam sve iz uticnice do ne dodje struja. Komsija kod mene kupio komp pre neki mesec i decko nije normalan koliko puta gasi i pali komp. Jednom sam bio kod njega nekih 2 sata poslom i za to vreme ga je ugasio 3 puta na dugme na produznom. Kazem mu da to nije dobro i pokazem mu kako da ga stavi na stand by, kad on meni kaze da mu je tako rekao covek od koga ga je kupio. Sta reci ti ga krstis a on prdi, tad sam se samo okrenuo i otisao.
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?14.08.2010. u 17:32 - pre 166 meseci
Ih koliko se to meni puta desilo... ja samo kažem, aaaa jel tako, pa mora da sam pogrešio onda, izvinite... a oni sve onako važni jel znaju nešto što ja "nisam" znao. Još odavno me naučio jedan stariji čovek da ne bacam bisere među svinje. Probaš, ako ide ide, ako ne ide ... svako je slobodan čovek.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?14.08.2010. u 19:28 - pre 166 meseci
@ zentrix To što ti pričaš je druga krajnost pogotovo ovo isključivanje direktno na prekidač na produžnom. Jednostavno kad ne planirate da koristite uređaj neko duže vreme od par sati odvojte ga od mreže totalno. Sigurnije je i ne baca se energija uzaludno. Energija se još uvek dobija ovako. Uglavnom.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: adsl ruter: gasiti ili ne gasiti ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14353 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.