Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skriveni DSP u plejerima?

[es] :: Audio softver :: Skriveni DSP u plejerima?

[ Pregleda: 1758 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Skriveni DSP u plejerima?02.10.2007. u 09:09 - pre 200 meseci
Nedavno sam nabavio novi Winamp 5.5 beta 2.
Bio sam iznenađen promenom u boji zvuka u odnosu na prethodnu verziju (5.35). Zvuk je osetno oštriji.
Probao sam sve moguće formate, lossy i lossless, i razlika je konstantna (koristio sam naizmenično iste kombinacije ulaznih i izlaznih plug-inova /third party/ u obe verzije Winampa (5.35. i 5.5), sa potpuno isključenim DSP-om bilo koje vrste (računajući i replay gain itd.)
Ne znam da li postoji neko drugo objašnjenje osim da novi Winamp u nekoj fazi koristi (neprijavljen) DSP?
Za istu stvar je bio osumnjičen i Apollo plejer, ali je on zatvoren za output plug-inove, dok ih Winamp prihvata.

Pored ostalog, zanimalo bi me da li i drugi čuju ovu razliku.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
89.216.209.*



+56 Profil

icon Re: Skriveni DSP u plejerima?02.10.2007. u 22:38 - pre 200 meseci
Koristim i najnoviji Winamp i najnoviji Foobar, bolji kvalitet zvuka u winamp-u nisam bogme primetio a volim da radim testove kao ti, ali sam takodje primetio da je winamp jos nema toliko ostar zvuk kao foobar :)

Just my 2 cents :)

Edit: takodje mislim da bi se ponosili time da player daje kvalitetnije resenje od ostalih, mada mislim da je glupo stavljati neku skriveni post procesing jer bi to sigurno bilo vise negativno po mnoge usere, jer ne bi kod svih bilo isto.

btw pogledaj da li slucajno ima neka nova opcija u decoderima u smislu postprocessinga i sl. moguce da si napravio neku rupu u podesavanjima sa dve razlicite verizje od jednom

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 02.10.2007. u 23:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Skriveni DSP u plejerima?03.10.2007. u 07:32 - pre 200 meseci
Citat:
Shon3i: Koristim i najnoviji Winamp i najnoviji Foobar, bolji kvalitet zvuka u winamp-u nisam bogme primetio a volim da radim testove kao ti, ali sam takodje primetio da je winamp jos nema toliko ostar zvuk kao foobar :)

Just my 2 cents :)

btw pogledaj da li slucajno ima neka nova opcija u decoderima u smislu postprocessinga i sl. moguce da si napravio neku rupu u podesavanjima sa dve razlicite verizje od jednom

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 02.10.2007. u 23:49 GMT+1]


Nisam baš apostrofirao "bolji kvalitet" već razliku u zvuku, sa više izraženim visokim tonovima.
Upravo je stvar u tome što sam u novi Winamp stavio stare input i output plug-inove, i to još third party, koje sam koristio u prethodnoj verziji Winamp-a. Oni, očito, nemaju nikakve veze sa time što je Winamp kao platforma nov.
Zbog toga i sumnjam u DSP, jer je razliku u zvuku koja nastaje samo zbog priključenja na novu verziju platforme teško objasniti na drugi način.
Možda bi neki dobar poznavalac načina programiranja plejera pronašao neko legitimno objašnjenje.
Proverio sam podešavanja obe verzije i ona su identična.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Skriveni DSP u plejerima?

[ Pregleda: 1758 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.