Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25075 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele22.10.2007. u 03:17 - pre 200 meseci
moze to jos dosta bolje da se napravi.Evo za pocetak ovo sto je konislav preporucio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
91.150.126.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele22.10.2007. u 15:31 - pre 200 meseci
u redu cekam da vidim tvoje resenje.
Kritike se prave uvek usvajaju ako daju bolje resenje.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele22.10.2007. u 19:35 - pre 200 meseci
evo moje neke prepravke, ugradio sam formu ali se nisam mnogo mucio oko kontrola na njoj. Cisto neka bude napredak, pa je mozemo i dalje unapredjivati.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
91.150.126.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele25.10.2007. u 07:59 - pre 200 meseci
Ukoliko moze samo objasnjenje kako se pravi padajuci meni u C15 sheet Racun stampanje i kako da dodam jos jednu takvu kolonu sa izborom vrednosti a ukoliko se nista ne izabere da bude prazno polje a ne 0 u koloni iznos.
pozz
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele25.10.2007. u 21:38 - pre 200 meseci
imas u paleti alata forms
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele26.10.2007. u 00:42 - pre 200 meseci
Moze li neko detaljnije objasnjenje.
Hvala
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele26.10.2007. u 01:46 - pre 200 meseci
ako neces da ti se pojavljuju nule iskljuci zero values, a sto se tice combo box-a kliknes na combo box na paleti alata forms ili palete control toolbox i stavis ga gde hoces,ostaje samo da podesis a i to ces lako. Mislim da je koriscenje forme najbolje, i ostavio sam ti primer u zadnjem kacenjju.
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele27.10.2007. u 14:14 - pre 200 meseci
Ja nikako ne mogu da odradim ovo javlja mi neku gresku kada krenem u form.
Da ne budem smarac ali bas bih voleo da provalim dalje (i da naucim za sledeci put) pa ako moze objasnjenje kao za prvaka.
Kada ovo napravim mozemo dalje sa unapredjenjem, a sledece sta mi pada na pamet je mogucnost stampanja duplikata nekog od racuna, ali otom potom.
Hvala
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele27.10.2007. u 14:20 - pre 200 meseci
Ja nikako ne mogu da odradim ovo javlja mi neku gresku kada krenem u form, tako da nikako ne mogu da uradim klizac za trecu ili cetvrtu kolonu u racunu.
Da ne budem smarac ali bas bih voleo da provalim dalje (i da naucim za sledeci put) pa ako moze objasnjenje kao za prvaka.
Kada ovo napravim mozemo dalje sa unapredjenjem, a sledece sta mi pada na pamet je mogucnost stampanja duplikata nekog od racuna, ali otom potom.
Hvala
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
88.85.113.*



+228 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele27.10.2007. u 20:00 - pre 200 meseci
Ja se izvinjavam zbog kasnjenja od dva dana.
Ovom prilikom postavljam svoju dopunu , prema onome sto sam predlozio u mom predhodnom pisanju.
U medjuvremenu je bilo pitanje kako resiti padajuci meni . Ja sam ga resio upotrebom opcije
Validation .

U prilogu se moze videti primer moje fakture , na kojoj je resen i ispis iznosa slovima.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 27.10.2007. u 21:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele29.10.2007. u 22:09 - pre 200 meseci
ja i dalje kukam za pomoc i za detaljno objasnjenje za padajuce menije u ranijim primerima uradjenim.
Hteo bih da naucim i to sa combo box-om na paleti alata forms ili palete control toolbox kao sto je Dejan uradio
a mozes i ti Zoki da mi detaljnije objasnis kako koristis validation.
Nigde nisam nasao detaljno i lepo objasnjenje pa bih zamolio za malo vremena u vezi ovoga a nadam se da ce i ostali imati koristi i nece postavljati ovakva pitanja.
Hvala
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele30.10.2007. u 09:25 - pre 200 meseci
e tek sam sad primetio da sam imao gresku. Umesto xlDown sam primenio xlUp i sada kod radi.Probaj ovo:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele30.10.2007. u 12:14 - pre 200 meseci
Za data validation detaljno objašnjenje možeš naći na http://www.elitesecurity.org/t98205-Excel-Padajuca-lista, uz napomenu da opseg koji koristiš za stavke liste možeš da imenuješ npr. spisak (označiš oblast pa uneseš ime u Name Box polju) i onda ga u dijalogu Data Validation pozivaš unoseći: =spisak

U ovoj temi [Excel] User form pomoću VB - http://www.elitesecurity.org/t258531-0 možeš naći neka objašnjenja i link na tutorijal o kreiranju formi.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
91.150.126.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele01.11.2007. u 14:09 - pre 200 meseci
Imam problem i dalje, jer kada krenem da formiram padajucu listu, kroz validation/list u source ne znam kako da specificiram vec pripremljenu listu koja se nalazi na drugom listu.
Da li ovako pripremljenu listu mogu dalje koristiti za obradu naredbom VLOOKUP.
Stvarno sam pokusao da nadjem ovo sto mi treba i ovde na forumu i na netu ali ima samo generalno objasnjenje da u sourcu treba da se specificira ali nikako da nadjem neki detaljnije opisan primer.
Evo i primera ako moze.
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele01.11.2007. u 19:37 - pre 200 meseci
prilikom validacije nemozes koristiti opseg sa drugog sheeta.Tu je bio tvoj problem veroVATno.
koristi combobox, udju u design mode i u properties i tu imas link cell to jest celiju gde ces da ti combo box vraca vrednost i input range, to jest listu koju hoces da sadrza cimbo box. cena je regulisana VLOOKUP funkcijom.Evo ti primer pa se igraj malo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele02.11.2007. u 08:01 - pre 200 meseci
Ceo postupak je opisan dosta detaljno u linkovima koje sam ti dao ali da pokušam da budem jasniji:
A/ Prvo je potrebno imenovati opseg (da bi se izbegao problem opsega na drugom radnom listu koji je anakin spomenuo)
Imenovanje se sprovodi tako što se
1/ selektuje opseg. kod tebe b4:b9 na listu Sheet2
2/ klik u polje Name Box - iznad oznake kolone A
3/ Unesi naziv opsega npr. Lista1 (bez blanko znakova)
4/ Enter za kraj unosa

B/ Kreiraj validaciju pomoću imenovane liste za izabranu ćeliju
1/ selektuj ćeliju koja treba da ima padajuću listu
2/ Pozovi dijalog Data -> Validation
3/ Izaberi List u Allow polju
4/ Upiši = i naziv imenovonog opsega, kod teme =List1 u polje Source
5/ Klik na OK


Naravno podatak koju u ćeliju uneseš preko DataValidation padajuće liste možeš koristiti kao i svaki drugi podatak, za račun, VLOOKUP itd. Kod tebe da dobiješ cenu napiše formulu u G4 na Sheet1
Code:
=VLOOKUP(B4,Sheet2!B4:C9,2,FALSE)



Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele04.11.2007. u 11:20 - pre 200 meseci
To mi je trebalo.
Nikako nisam mogao da se snadjem u kom polju se upisuje naziv liste.
Hvala pa cu pokazati sta sam ja u medjuvremenu uradio i dokle sam napredovao.
Poz
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
91.150.126.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele06.11.2007. u 07:52 - pre 200 meseci
Sve sam sredio kako ste mi pomogli ovde a malo i iz helpa u exelu za zero values.
Hvala puno svima
nadam se da ce i drugi naci ovde puno korisnih stvari i objasnjenja.

Imam sledeca pitanja na dalje:

1. Kako da u nekom od makroa, npr. za stampu ubacim automatski save (snimanje exel radnog dokumenta).

2. Jednom sam nasao na netu sledece, ali sada kada mi treba ne mogu, kako da polja koja mi ne trebaju u radnom listu blokiram da ne moze da se vide i bilo sta upisuje u njima.
To sto sam ranije video jeste da se ostatak polja moze popuniti zutim poljem (kao gore na vrhu gde su ikone palete alata i slicno) gde ne moze da se nista radi tako da je racun na neki nacin zatvoren sa svih strana.
Mozda nisam lepo to formulisao ali se nadam da ste shvatili sta sam mislio.

3. Kako da zakljucam samo jednu stranu u exel dokumentu, da se ne moze videti, a ostatak da funkcionise normalno. Tu zakljucanu stranu bih iskoristio za kontrolu gde se smestaju spiskovi svih racuna i da ne mogu da se prepravljaju.

Hvala najvise uciteljima Predragu i Dejanu.

[Ovu poruku je menjao gagi_al dana 06.11.2007. u 19:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

STIR
Branko Radicevic
Boston

Član broj: 50238
Poruke: 100
*.static.so.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele15.11.2007. u 22:40 - pre 200 meseci
dali je moguce ako jeste molio bih najlepse da mi neko pomogne

Hteo bi da napravim bazu kupaca pod nekim rednim brojevima tj njihovim siframa
Da kada u fakturi ukucam redni broj moram dodat kolonu za redni broj/sifru 0001 ispune se sva polja tj naziv kupca ,ulica I broj sredista, srediste kupaca,pib
Tako I za proizvode da kada ukucam 0002 da pun naziv ,cenu,rabat,jedinicnu meru
Da se doda programcic da jednim klikom odstampa u 2x primera tako za jednu fakturu s leva tako I sa drugom fakturom sa desna ne odjedared obadve po dva primerka vec jedna 2x primerka ….bla
Ovo je ovako nabrzaka ako je moguce da mi neko pomogne bio bi veoma zahvalan
Dali je ovo ostvarljivo ili ne??


[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 16.11.2007. u 11:03 GMT+1]
***_CRAZY.STIR_***
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele16.11.2007. u 10:12 - pre 200 meseci
Citat:
kada u fakturi ukucam redni broj moram dodat kolonu za redni broj/sifru 0001 ispune se sva polja tj naziv kupca ,ulica I broj sredista, srediste kupaca,pib


Za to se koristi VLOOKUP - potraži primere na forumu ili help.

Citat:
Da se doda programcic da jednim klikom odstampa u 2x primera tako za jednu fakturu s leva tako I sa drugom fakturom sa desna ne odjedared obadve po dva primerka vec jedna 2x primerka


Pogledaj http://www.elitesecurity.org/t287256-0#1734021



Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25075 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.