Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25072 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele01.10.2007. u 21:44 - pre 201 meseci
Pozdrav
Imam jedan ovakav problem.
Imam u exelu dva lista
u jednom je pripremljen formular (racun) u kome se popunjavaju podaci pr. br.racuna, ime prezime, adresa, PIB, iznos i slicno
a u drugom listu je tabela koja ima sve te iste podatke.
Zeleo bih da laksim popunjavanjem tabele popunjavam i formular (racun) za stampanje, ali kako unosim nove racune u tabeli (prethodni ostaju u tabeli) da se ti novi podaci automatski smenjuju u formularu.
Znam da uradim to ali kada bih non stop prekucavao taj jedan red u tabeli ali bih zeleo da ih imam sacuvane kao u formi reporta radi pregleda.
Postovanje svima i hvala sto se se malo mucili samnom.
Dragan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele01.10.2007. u 22:42 - pre 201 meseci
okaci primer
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele01.10.2007. u 23:48 - pre 201 meseci
Okaceno.
Nadam se da je jasno sta zelim postici.
U racunu su crvenim slovima oznacene stvari koje se trebaju preslikati iz tabele, i koje ce se menjati sa unosenjem novih racuna u tabeli.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele02.10.2007. u 01:02 - pre 201 meseci
ovako?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
91.150.126.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele02.10.2007. u 07:07 - pre 201 meseci
Da bas tako kao sto si ti uradio.
Ako mi mozes i objasniti samo koji makro i kako si uradio da te ne mucim vise.
Imam samo jedno dopunsko pitanje, posto sam probao,
da li je moguce odstampati neki stariji racun.
Hvala
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele02.10.2007. u 12:23 - pre 201 meseci
sve je moguce, samo je to sa stampanjem bio kog racuna za nijansu komplikovanije.
alt + F11 , pa pogledaj.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele02.10.2007. u 19:37 - pre 201 meseci
Zainteresovalo me ovo sto si uradio.
Kako ide sada na primer kontra
da se popunjava racun a da u tabeli ubacuje to i redja po redu, i da se sacuva naravno kad se neki racun napise i odstampa.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele02.10.2007. u 22:13 - pre 201 meseci
To ti je mozda i lepse uredjena varijanta, da prilikom unosa u racun pravis bazu u drugom sheetu za kasniji pregled. Idi u VBA editor pa po onom prvom kodu probaj sam da napravis.
javi sta si uradio
POZDRAV
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele03.10.2007. u 07:21 - pre 201 meseci
A ako se zaglaviš imaš malu pomoć na forumu: http://www.elitesecurity.org/t161007-0#1047373. Važan deo je pronalaženje prvog praznog reda za upis.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele05.10.2007. u 00:58 - pre 201 meseci
Ja probao pa nisam uspeo, uradio sam i neke prepravke i ubacivanje listi za izbor gotovih opcija.
Sada treba da se podaci osenceni zutom iz racuna prebace u drugi list spisak tabele.
na kraju, kad se podaci odstampaju prvo a zatim prebace, kako bi moglo da se uradi da se naprave jos 2 dugmeta PREBACI i OBRISI. Da se nakon prebacivanja moze rucno zatraziti brisanja racuna ili ako se u toku popunjavanja istog moze ceo obrisati.
u trecem listu sam ubacio liste za klizace.
Ako mozes da mi kazes gde moze da se procita nesto lepo o makroima i VB ali za jednog pocetnika sto se tice ovakvih stvari.
Pozdrav


[Ovu poruku je menjao gagi_al dana 05.10.2007. u 02:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele05.10.2007. u 10:52 - pre 201 meseci
ovako?
a sto se tice vba googlaj ima pregrst tutorijala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele07.10.2007. u 10:25 - pre 201 meseci
Uradjeno je kao sto sam zeleo.
Polje P23 u formularu ne moze da se definise kao funkcija zbira P21 i P22, jer
kada se obrisu podaci (resetuju) na dugmetu i funkcija u tom polju se brise, tako?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele07.10.2007. u 14:43 - pre 201 meseci
kao sto sam vec rekao - sve moze, to nije tesko uraditi,pogledaj malo kod i lako ces sam uraditi prepravku.
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
91.150.126.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele17.10.2007. u 07:30 - pre 200 meseci
Ja gledao ali nisam mogao da otklonim nedostatak (brisanje funkcije smiranja u polju P,Q 23) nakon unosenja i brisanja podataka na dugmetu OBRISI.
Isto me zanima kako uraditi i sledece:
- da se u H,I 6 polju broj racuna uveca automatski nakon unosenja i brisanja na dugmetu OBRISI tako da on automatski prati red.br.iz spisak tabela.
- da li se moze napraviti dugme makro na listu racun stampanje STAMPA 3 (ispod postojeca dva dugmeta)
ali da prilikom jednog klika na njemu tri puta sam odstampa racun automatski
- da li se moze povezati jos neki exel dokument da u ovom racun22 popunjava spisak tebelu stranu.
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele17.10.2007. u 10:19 - pre 200 meseci
Ajde da krenemo iz početka.
Code:
 Sub Macro2() 

1/ Trudi se da makroima daješ imena koja nešto znače. Ako snimaš makro odmah mu daj smisleno ime ili ga kasnije promeni u prozoru VB Editora. Pomoći će i tebi, a i drugima da se snađu u kodu kad treba da se nešto menja.

Umesto toga dakle
Code:
 Sub Brisi() 


Kod makroa koji su povezni možeš čuvati u okviru istog modula - preglednije je.

2/ Iz istog razloga nemoj da te mrzi da pišeš komentare u kodu - šta koji deo koda radi. Jednostavno unesi znak ' i iza njega piši objašnjenje.

3/ Ako si već spojio ćelije (merge) kao u slugaju H6:I6 adresa I6 više ne postoji što ćeš lako proveriti na adresnoj liniji - kao adresa referencijaranja spojene ćelije uzima se H6.

4/ Umesto brisanja pomoću koda
Code:

Range("H6:I6").Select
ActiveCell.Value = ""

Bolje je koristiti ClearContents
Range("H6").ClearContents
Slično i za ostale ćelije.

Sad dolazimo do tvojih pitanja.
Citat:
nisam mogao da otklonim nedostatak (brisanje funkcije smiranja u polju P,Q 23) nakon unosenja i brisanja podataka na dugmetu OBRISI.

Ne razumem kakav nedostatak kad si sam stavio da se briše formula u kodu?
Code:

Range("P23:Q23").Select
ActiveCell.Value = ""

Jednostavno izbaci ovaj kod i nemoj brisati formulu - Ukoliko nema stavki rezultat će biti 0. Ukoliko ti to smeta pomoću IF funkcije sakri prikazivanje 0 - primer imaš na forumu.

Citat:
da se u H,I 6 polju broj racuna uveca automatski nakon unosenja i brisanja na dugmetu OBRISI tako da on automatski prati red.br.iz spisak tabela

Umesto da brises H6 dodelimu novu vrednost kao vrednost poslednje popunjene ćelije iz lista spisak kolana A uvećanu za jedan
Code:
Range("H6").Value = ActiveWorkbook.Sheets("spisak tabela").Range("A65536").End(xlUp).Value + 1


Citat:
da li se moze napraviti dugme makro na listu racun stampanje STAMPA 3 (ispod postojeca dva dugmeta) ali da prilikom jednog klika na njemu tri puta sam odstampa racun automatski

Može veoma lako. Definiši oblast za štampu Print Area na radnom listu racun stampanje. Napravi još jedno dugme i za njega veži sledeći makro:
Code:

Sub Stampa3()
'
' Štampa tri kopije racuna
' Racun treba da je definisan kao PrintArea
'
' P. Jovanovic za elitesecurity.org
   
   ActiveWorkbook.PrintOut Copies:=3
End Sub


Pogledaj vrlo slično rešenje za unos http://www.elitesecurity.org/t...cel-formula-za-dva-radna-lista
Neke napomene važe i u tvom slučaju
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele17.10.2007. u 22:18 - pre 200 meseci
Napravio dugme za stampanje 3 racuna, malo se pomucio jer je onako stampao sve listove 3 puta ali sredio da stampa samo trazenu stranu.
Sledece, prisredio sam i da ne brise sumu na kraju,
Sada se mucim malo oko automatskog pamcenja i sortiranja reb.br. racuna tu malo skripi, pa ako moze malo pomoci.
Jos jedno pitanje. Da li moze jedan makro, odn. jedno dugme da se napravi koje ce da odredi sve: prebacivanje u tabelu, brisanje i stampu kao i save (snimanje).
Pozz

[Ovu poruku je menjao gagi_al dana 18.10.2007. u 00:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+136 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele18.10.2007. u 01:07 - pre 200 meseci
Naravno da moze.
poz!
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele18.10.2007. u 18:51 - pre 200 meseci
Ja da se zahvalim prvo uciteljima na pomoci.
Nadam se da su i drugi mogli da nadju korisnog i edukativnog ovde.

Ovde mi se pojavio problem kada se aktivira nov makro (dugme) UNESI/ODSTAMPAJ/OBRISI - AUTOMATSKI RAD
da sve uradi kako treba, samo odstampa prazan racun sa narednim br.racuna.

Da bih prosirio svoje znanje, unapredjujuci ovu probu sa racunom i tabelom,
pitao bih sledece sada.

Kako da izborom odgovarajuce stavke iz klizaca, racun stampanje - r.br. polja (C:K) 15, ili pak (N:O)15,
da mi automatski postavi u (P:Q)15 vrednost definisanog u sheet 1, tako da ne mora da se prekucava rucno.

Kako da se u makrou specificira automatsko snimanje (save)nakon stampanja recimo, a da ne mora prilikom izlaska da se ide na komandu save.

Hvala
Pozdrav


[Ovu poruku je menjao gagi_al dana 19.10.2007. u 15:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gagi_al

Član broj: 158525
Poruke: 48
*.smin.itsisp.net.



+1 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele21.10.2007. u 10:27 - pre 200 meseci
Sredio stampanje, samo je trebalo da se definise stampa pre brisanja podataka. Pozz
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
62.162.50.*



+228 Profil

icon Re: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele22.10.2007. u 01:58 - pre 200 meseci
Imam nekoliko zamerki na finalnu verziju :

1.trebalo bi , da se u koloni cena , cena pojavi automatski upisom naziva usluge u koloni naziv ( ili izborom usluge iz padajuceg menija )
2.trebalo bi , da se iznos u prvom redu , automatski pojavi upisom kolicine , odnosno , ako smo rekli da ce se cena pojaviti upisom ili odabirom usluge . iznos ce se pojaviti , automatski , upisom kolicine.

Da ne bi ispalo da samo filozofiram , postavicu sutra moje resenje problema.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 27.10.2007. u 21:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] automatsko popunjavanje formulara radi stampanja iz tabele

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25072 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.