Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )

[ Pregleda: 2779 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
*.vektor.net.



+6 Profil

icon ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )30.09.2007. u 11:58 - pre 200 meseci
Pozdrav svima.
Znam da ima tema sa slicnim nazivom, ali moj problem je druge prirode.

Napravio sam ovo: http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30626/article.html , i lepo radi. Medjutim, zeleo sam da doticni uredjaj ugradim u pojacalo koje trenutno pravim, a tu postoji jedan estetski problem. Dato kolo prima, za mene, ne adekvatne signale sa daljinca ( 0-9 ); a meni trebaju neki drugi ( Vol+, Vol-, mute, stanby, ... ). Nisam neki programer ( posebno ne u asembleru ) ali sam skontao da je dovoljno da promenim samo nekoliko stvari u programu ( po RC5 kodu ) i dobijem ono sto mi treba. Kada sam pokusao da napravim hex fajl MPLAB je izbacio mnogo gresaka ( uglavnom da neki simboli nisu definisani ). Mislio sam da je neka moja greska. Onda sam probao da konvertujem originalni ASM fajl ( koji je dat na sajtu ) ali MPLAB opet prijavljuje iste greske. Kako su onda oni generisali HEX fajl ?
Nadam se da ce neko, ko zna asembler, provaliti u cemu je problem.
Svaka pomoc je dobrodosla.

Hvala puno.

P.S.
Dole su okacena dva fajla : originalni i moj prepravljeni.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pera89
Petar Dobrota
Zajechar

Član broj: 51904
Poruke: 64
77.46.210.*



Profil

icon Re: ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )30.09.2007. u 22:21 - pre 200 meseci
U originalnom fajlu zero i carry flag su pisani mali slovom, a u direktivi p16f84.inc velikim slovom. Ili u compileru iskljuci "case sensitive" ili replacuj sve ",z" u ",Z" i ",c" u ",C". To je to 100% probao sam.
 
Odgovor na temu

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
*.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )01.10.2007. u 14:38 - pre 200 meseci
E hvala ti brate. Proradilo je iz prve.
 
Odgovor na temu

pera89
Petar Dobrota
Zajechar

Član broj: 51904
Poruke: 64
77.46.210.*



Profil

icon Re: ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )01.10.2007. u 22:17 - pre 200 meseci
Nema na cemu, i drugi put.
 
Odgovor na temu

mm-tech
Beograd

Član broj: 158365
Poruke: 376
*.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )18.10.2007. u 18:33 - pre 200 meseci
Pozdrav svima jos jednom. Zahvaljujuci clanu Pera89 ( kome sam beskrajno zahvalan ), uspeo sam da napravim ono sto mi je trebalo. Modifikovao sam program tako da sada izlazi 0-3 reaguju na VOL+, VOL-, MUTE, i STAND BY komandama sa daljinca. Ostale komande 4-9 nisam dirao.
Prve tri komande se kasnije realizuju sa digitalnim potenciometrom DS1802, a cetvrta komanda ( STAND BY ) je ona za koju mi treba pomoc. Naime, kontrola ukljucivanja i iskljucivanja kompletnog uredjaja, koji pravim, ide preko tastera i kola koje za to sluzi ( toogle switch - realizovan sa NE556 kolom ). Moje pitanje je : kako da prepravim program da bi mi PIC16f84 vrsio funkciju koju radi NE556 - u prevodu: jedan od izlaznih pinova ( npr. RB0 ) treba proglasiti za ulazni koji ce preko tastera menjati stanje onog izlaza koji kontrolise daljinac pritiskanjem STAND BY dugmeta ( a to je RB6 trenutno ).
Ja sam nesto pokusao ali se nisam proslavio.
Ako neko zna...

U prilogu je program koji trenutno koristim.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: ASM u HEX ( oni su uradili, a ja ne znam kako )

[ Pregleda: 2779 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.