Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao sa malo posla

[es] :: Vodič za posao :: Posao sa malo posla

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15277 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.adsl-2.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Posao sa malo posla10.10.2007. u 08:17 - pre 201 meseci
Citat:
Astek: U školi nije neka plata(400-500 eura) ali ide 100% radno vreme

Moje iskustvo je pokazalo da se ni u prosvetu (koja vazi za izuzetno degradiranu) ne ulazi bas lako. Prvo sam se javljao na konkurse, a posle sam se prijavio na listu cekanja u srednjoj u koju sam i sam isao (elektrotehnicka) i jos uvek nista. U medjuvremenu sam se zaposlio, ali mi je prosveta ostala kao neostvarena zelja. Sada, sve i da me odmah danas pozovu, dobro bih razmislio jer koliko sam se raspitivao plate se krecu od 300 do 400e.
 
Odgovor na temu

Astek
Marković Darko
Beograd

Član broj: 128308
Poruke: 160
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Posao sa malo posla10.10.2007. u 08:23 - pre 201 meseci
Nije toliko ni teško. Sve čovek nauči.

Planove radiš jednom godišnje ( a s obzirom da se plan i program retko menja onda verovatno jednom u 10-15 god). Pripreme za nastavu u principu ne moraš da radiš(eventualno pripravnici) a čak i ako moraš uradiš to prve godine sačuvaš te pripreme i eventualno ih koriguješ po potrebi narednih godina. Druga je priča ako ne poznaješ dovoljno gradivo pa moraš da učiš. Ja predajem matematiku i programiranje i kontrolni ti zaista ne oduzimaju toliko vremena (eventualno sastavljanje tih testova - ali čuvaš ih za naredne godine). Sve u svemu 20 sati nedeljno kada uključiš sve ovo.Ekstremno par sati iznad toga. Ne zaboravi skoro tri meseca free(letnji i zimski raspust).Ipak je to upola manje vremena nego u ostalim firmama.Ostalo vreme je tvoje.


E sada , Vins je u pravu da je najteži deo posla rad sa decom(roditelji su mnogo gori od njih). Ako nemaš živaca - ne ulazi. Šta ćeš, ne može sve biti savršeno..A i nije svako za prosvetu. Mada kada vidim ko i kako sve radi..


 
Odgovor na temu

Astek
Marković Darko
Beograd

Član broj: 128308
Poruke: 160
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Posao sa malo posla10.10.2007. u 08:35 - pre 201 meseci
Pa Marko,
ne ide se u prosvetu da zaradiš. Zarada je u slobodnom vremenu koje dobijaš da koristiš za druge poslove(programiranje recimo). Plata prof u srednjoj školi sa desetak godina staža je oko 35000 a do kraja godine biće oko 38000. S obzirom da nam je privreda takva kakva je nije čudo što je prosveta postala "tražena" profesija. Recimo u jednoj Ekonomskoj srednjoj školi za pola radnog vremena profesora ekonomske struke javilo se na konkurs 28 dpl. ekonomista. Da ne poveruješ. Što se tiče zapošljavanja, postaje gusto(bar za informatiku) jer imate sada more tzv. fakulteta koji štancuju "informatičare" tipa.. Da ne nabrajet te "fakultete" pa da se neko uvredi... Za matematčarima je još uvek velika potražnja.

Da se razumemo, tih dvadestak sati u školi mora da se pošteno uradi. A i red bi bio, kao i u svakom drugom poslu.




 
Odgovor na temu

prvul1
Zlatko Prvulovic
Nis

Član broj: 94689
Poruke: 43
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Posao sa malo posla10.10.2007. u 23:46 - pre 201 meseci
Astek wrote: "... ... Za matematčarima je još uvek velika potražnja..."
'Ajde obavesti me ako saznas nesto konkretno. Naime, ja sam kao matematicar
(i informaticar) radio 10-ak godina; a onda sam sredinom 90-tih otisao da
radim software... Sada bih da se ponovo vratim u skolu :(
Pozdrav! TNX!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao sa malo posla

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15277 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.