Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom

[es] :: Muzička produkcija :: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom

[ Pregleda: 3568 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom29.09.2007. u 13:29 - pre 201 meseci
Zdravo ljudi. Pokusavam da se naviknem na Rode NT1 A vec dva mjeseca i nikako da dobijem kvalitetan vokalni zapis. Prije sam snimao vokal shure sm 58 i cini mi se da je bio prihvatljiviji. Je li moguce da mi mix. Behringer eurorack UB 1002fx "muti" vokal. Na zvucnoj karti nemam fantomsko napajanje (M-audio fast track usb) pa mic. kopcam u mixer a iz mixera iz main aut u mikrofonski ulaz na karti. Zna li neko u cemu je problem(Aca, Vindi, Rocket...)?


pozzzzzzzzzz


 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom29.09.2007. u 16:11 - pre 201 meseci
taj mikrofon ti je condenser, sto znaci da je mnogo osetljiviji i snima vise zvukova koji se cuju u sobi od dinamickih (kao sto je 58). pokusaj da nadjes neku dobru poziciju u sobi gde dobijas najsuvlji zvuk. setaj se levo-desno dok ne nadjes neko ok mesto, a onda vidi ako imas parket da bacis neko cebe ispod nogu i navuci zavese ako si blizu prozora. ako mozes da okacis neku zavesu da visi sa plafona iza mikrofona to moze da pomogne isto.
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom29.09.2007. u 16:19 - pre 201 meseci
Soba nije akusticno tretirana tj. moja radna soba. Dole je etison i tepih, medjutim kod slova s i dalje imam neki prizvuk slova "sh". Ne znam u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom29.09.2007. u 18:54 - pre 201 meseci
ovaj behringer mixer ti svakako muti sliku :) najbolje je kad snimas da soliras samo taj kanal gde ulazi mikrofon i da iskljucis sve EQ, kompresore ili bilo sta sto postoji u kanalu i fejder podignes do 0.

to sa 's' koje zvuci kao "sh" mi zvuci kao da postoji de-esser na kanalu i da preterano de-essira (skida neki band frekvencija izmedju 5 i 8 kHz).
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom29.09.2007. u 19:04 - pre 201 meseci
Soba mora da bude akusticki obradjena ako se radi sa kondenzatorskim mikrofonima.

Idealna varijanta je tzv. gluva soba, prostorija ciji su zidovi obradjeni na takav nacin da vrse upijanje zvucnih talasa i (ili) njihovo skretanje van pravolinijskog kretanja. Za tu namenu sluze apsorberi i difuzori, a ima ih raznih.
Kada ne postoje uslovi za ovakvu prostoriju, treba bar nesto uciniti da se postojeca malo obradi po principu "uradi sam". Sto je veca prazna povrsina zida, veca je mogucnost reflektovanja zvucnog talasa, sto se cuje kao odjek u snimku. Ovo se moze ublaziti postavljanjem raznih prepreka po zidovima, od raznih polica, plakara i ostalog "visokog" namestaja do sundjerastih panela sa piramidalnom povrsinom. Treba imati i debele zavese koje ce se prevuci preko prozora (ako su u pitanju veliki prozori). Tepih ili slicni deblji podni prekrivac je takodje bitan.
Ovo su naravno preporuke za kucne varijante...kada se radi profesionalna obrada, pristup je potpuno drugaciji - rade se merenja i proracuni prema konkretno zatecenom stanju i onda se vrsi izbor materijala i oblika koji ce da vrse upijanje i preusmeravanje nezeljenog zvuka.
 
Odgovor na temu

capleton

Član broj: 147199
Poruke: 17
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom29.09.2007. u 23:55 - pre 201 meseci
Jel to znaci da ako uslovi nisu bas skroz odgovarajuci(da ne kazem idealni) da bolje performanse daje neki dinamicki mikrofon koji
je za klasu losiji od tog kondenzatorskog, hmmmm

A kolika je to 'umrtvljenost'(da se tako izrazim) prostorije onda potrebna za solidan kucni snimak sa kond mikrofonom?
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom30.09.2007. u 00:50 - pre 201 meseci
Vindi znam na sta mislis deeseri su pogaseni a sto Aca kaze znam sve o zvucnoj izolaciji ali nemam tu mogucnost. Naravno najveci sam fan ovog sajta tako da ZNAM SVE STO se pisalo tako da sam sve banalnosti otklonio. Moram da to rijesim sm jer je garantovano neki tehnicki detalj u pitanju.

pozzz i vidimo se kad to rijesim
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom02.10.2007. u 11:59 - pre 201 meseci
U pitanju je mixer sad sam 100% siguran. Ako u lancu igdje postoji Behringer sprava "skrnavljenje" signala je zagarantovano. Nazalost zbog cijene koja je u velikom broju slucajeva presudna nasi home studiji su osudjeni na bar po jednu behringer spravu.

pozzzzzzz
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom03.10.2007. u 23:33 - pre 201 meseci
jel sam dobro video, da iz mixera kopcas u mic in na zvucnoj karti ??? i cudis se sto imas shum ?

Ajde za pocetak ubodi u line-in :), drugo iskljuci lo filter, eq, i sve sendove, dovedi gainom signal na 0 db i ako ti onda lose zvuci onda ...

A i treba ti gluva soba, sa kondeztorskim ces cuti i kada komsija sa 3 sprata od tebe povuce vodu.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom04.10.2007. u 06:32 - pre 201 meseci
Pokusacu
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom05.10.2007. u 12:10 - pre 201 meseci
Uzalud, i dalje me prati taj 'sh' umijesto s.
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom05.10.2007. u 15:20 - pre 201 meseci
Jos jedno pitanje:Ukljucim iz mixera sad u line-in na karti i ne mogu snimati nego u stereo traci,. i to samo jedan kanal snima. Mixeta nema onaj L/mono autput nego samo L i R. Zasto?


pozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom05.10.2007. u 17:13 - pre 201 meseci
Sto se tice snimanja mono ili stereo, to zavisi od programa kojim snimas.

Pa line-in na zvucnoj kartici je stereo, pa samim tim dovedi L iz miksete na L zvucnoj kartici, isto tako i R.
A onda programom odredi kako ce snimati :).

A da ti nama posaljes primer zvuka, pa cemo da vidimo sta tacno se cuje :). Mada meni lici da ti treba ono sto ja zovem pljuc filter, ali se stvarno zove pop filter:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pop_filter. Dakle ukradi nekoj devojci najlon carape pa probaj onda :)
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom05.10.2007. u 21:35 - pre 201 meseci
L izlaz se uvek racuna kao Mono, za vokale ti ne treba stereo snimak. Povezi to sa L ulazom kartice i to je to.
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
217.23.206.*



Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom06.10.2007. u 10:59 - pre 201 meseci
Ovako, pop filter imam i koristim ga a sto se tice kopcanja, idem iz mixete MAIN OUT L u LINE IN na karti i dobijam snimak samo na lijevoj strani tj. na lijevom kanalu.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom06.10.2007. u 14:56 - pre 201 meseci
Pa napravi stereo kabal, sa jedne strane napravi dva mono nebalansirana 1/4" a sa druge strane jedan stereo 1/8", posto je line in stereo :). Mada sve jedno ti je ako snimas glas.

Ajde posalji suv snimak glasa i daj vreme kada ti mislis da imas smetnje.


CHUPCKO
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: ne mogu da dobijem odgovarajuci rezultat sa Rode NT1 A mikrofonom

[ Pregleda: 3568 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.