Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji distro odabrati za programiranje?

[es] :: Linux :: Koji distro odabrati za programiranje?

[ Pregleda: 1961 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 14:02 - pre 201 meseci
Jel bi mogli da mi preporučite neku programerki orjentisanu distribuciju koja uz to ima i teTeX? Važan mi je Qt 4 (development paket). Trentno, Knoppix 5.01 DVD izdanje ima sve šta treba (Qt 4 se instalira naknadno iz sorsa), a to je

- gcc,
- g++,
- java
- Lazarus
- Mono,

ali bih da pitam, ima li neko još neki predlog. Rado bih koristio trule kapitalističke vlasničke drajvere za winmodeme.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 14:29 - pre 201 meseci
Izaberes bilo koju. To sto ti trazis nije nista posebno. Samo bih ti ja predlozio neku koja ima mnogo softwarea koji moze da se instalira na klik, klik, poput debiana, ubuntua, ili najbolje gentoo-a.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 15:33 - pre 201 meseci
Iskreno, probao sam Ubuntu 6.10 i nisam se usrećio, baš zbog instalacije softvera. Ispalo je komplikovano instalirati g++. Ne sećam se u čemu je bio proble. Možda je srao nešto oko zavisnosti. Sve u svemu, ne znam šta da radim sa Ubuntu-om sa dial up vezom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 18:21 - pre 201 meseci
Ako si na dial-upu, slobodno zaboravi sve sto sam rekao.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
*.adsl.net.t-com.hr.



+19 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 19:57 - pre 201 meseci
debian.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 21:28 - pre 201 meseci
CentOS, eventualno Fedora, ako zelis da ucis Linux programiranje za bilo sta sem za zezanje. Razlozi:

- Najvise se koristi u profesionalne svrhe.
- Najbolje podrzan od third-party ISV-ova.
- RPM je najcesce koriscen sistem distribucije komercijalnog softvera, plus Yumm koji je postao JAKO mocan alat, sasvim par sa apt-om.
- Odlicna podrska za Xen i virtualizaciju - ovo ce ti TREBATI, najpre za testiranje.

To sto ti hoces se lako skine i instalira na svaki distro. Uci ono sto ces najbolje moci da primenis sutra u radu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?28.09.2007. u 21:53 - pre 201 meseci
Ako si na dial up-u nemoj fedoru... Slackware bi ti bio idealan izbor! Debian takodje dolazi sa velikim brojem alata (kako i ne kad je na 3 dvd-ja) ali se ja nesto nisam ohappyo sa njim... :-(
make love - !war
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?01.10.2007. u 12:53 - pre 201 meseci
A konačno rešenje niko nije pomenuo: openSuSE 10+
Vidi: http://www.opensuse.org/
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.demon.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Koji distro odabrati za programiranje?05.10.2007. u 16:40 - pre 201 meseci
Citat:
Ispalo je komplikovano instalirati g++. Ne sećam se u čemu je bio proble. Možda je srao nešto oko zavisnosti. Sve u svemu, ne znam šta da radim sa Ubuntu-om sa dial up vezom.


Verovatno zato shto si probao na silu, umesto da si instalirao 'build-essential' paket.


Neko je pomenuo Fedoru/Centos/RedHat - apsolutno se slazhem, bash iz razloga zastupljenosti. Ubuntu jeste "linux darling" ali je RedHat daleko ozbiljniji i zastupljeniji tamo gde je to bitno. Posvecenost Xen-u pomazhe (narochito ako radish cross-platform). Na poslu koristimo bash Fedoru za development (game dev i Linux... heh...) i to jako lepo radi.

U krajnjoj liniji svaki distro mozhe da odradi sve shto tebi treba bez problema. Jedino da probash da nadjesh DVD verzije distroa jer je verovatno sve vec spakovano shto ti treba, dial-up i dload/update paketa je frustrirajuca kombinacija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Koji distro odabrati za programiranje?

[ Pregleda: 1961 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.