Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nemacka drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: nemacka drzavljanstvo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15420 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jeka018

Član broj: 257976
Poruke: 9
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: nemacka drzavljanstvo26.04.2010. u 22:03 - pre 169 meseci
Kada se preda zahtev za unbefristet koliko se moze cekati na odgovor? Meni viza koju sam dobila na godinu dana istice za dve nedelje,da li ce se do tada resiti nesto ili se moze desiti da mi istekne viza pre nego sto dobijem odgovor i kako to ide da li me oni pozivaju na neki razgovor i da li ce u tom resenju koje ja cekam pisati odgovor da li sam dobila unbefristet ili samo produzetak,ako je neko imao iskustva si tim molim da mi odgovori
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: nemacka drzavljanstvo10.01.2013. u 18:12 - pre 136 meseci
Da li neko zna koliko treba da provede EU gradjanin u DE da bi stekao pravo na drzavljanstvo?
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: nemacka drzavljanstvo14.01.2013. u 01:50 - pre 136 meseci
Citat:
jeka018:
Kada se preda zahtev za unbefristet koliko se moze cekati na odgovor? Meni viza koju sam dobila na godinu dana istice za dve nedelje,da li ce se do tada resiti nesto ili se moze desiti da mi istekne viza pre nego sto dobijem odgovor i kako to ide da li me oni pozivaju na neki razgovor i da li ce u tom resenju koje ja cekam pisati odgovor da li sam dobila unbefristet ili samo produzetak,ako je neko imao iskustva si tim molim da mi odgovori


Posjeti ih poslednju sedmicu prije istjeka roka, izdaće ti tzv. Fiktionsbescheinigung, to je kao privremena viza, dok ti ne obrade onu za pravi boravak.
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: nemacka drzavljanstvo03.02.2013. u 23:28 - pre 135 meseci
Citat:
SunnyBoy:
Da li neko zna koliko treba da provede EU gradjanin u DE da bi stekao pravo na drzavljanstvo?


Ako si građanin EU (izuzev Bugarske i Rumunije), ne vidim razlog zašto bi uzimao DE državljanstvo, jer imaš sva prava kao i Njemci. Jedina barijera bi bila jezik.

Inače osam godina boravka.. ili sedam uz polaganje integracionog kursa.


[Ovu poruku je menjao fafner dana 04.02.2013. u 00:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: nemacka drzavljanstvo17.02.2013. u 20:46 - pre 135 meseci
Da napomenem da se taj Integrationskurs sastoji od položenog Orientierungskurs-a i B1 Sprachtest-a.

Takođe, studiranje se računa u uslov boravka za državljanstvo (sem ako je adresa stanovanja u pokrajinama Bayern/Bavarska i Sachsen/Saksonija u kojima se ne računa studij kao boravak za državljanstvo).

Tako da ko je studirao 7-8 godina u DE je već ispunio ovaj važan uslov boravka za državljanstvo i ako počne da radi, time osigurava i ostale uslove za državljanstvo, te može da ga zahtjeva ubrzo nakon dobijanja prvog posla u DE.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
2a02:8070:a2db:b600:bdf7:90b..



+168 Profil

icon Re: nemacka drzavljanstvo23.02.2013. u 21:22 - pre 135 meseci
Hvala na odgovorima.

Kod vremena boravka me interesuje da li se u to broji vreme koje sam zaposlen u DE firmu, ili vreme fizickog prisustve. Pitam zato sto cu uskoro za potrebe firme boraviti van DE duzi vremenski period - mozda i par godina (no, nigde nece biti ubelezen izlazak iz zemlje, u pitanju je CH, a plata i doprinosi ce biti isplacivana u DE).
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: nemacka drzavljanstvo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15420 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.