Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20982 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )23.04.2008. u 18:39 - pre 194 meseci
Napuni bateriju , formatiraj karticu pa uradi stonoga reset.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 09:27 - pre 193 meseci
Jel moze neko da preporuci literaturu za Symbian 9.1 u kojoj bi pisalo kako su oragnizovani podaci na mem kartici, memoriji telefona i tome slicno. Konkretno me zanima sta je u kom folderu, jer se desava da neka aplikacija (posebno java) nece da se deinstalira sa uninstall, pa bih hteo da naucim kako da rucno to uradim, odnosno kako da pronadjem sta je sve vezano za koju aplikaciju (od onih koje sam ja instalirao) i da obrisem.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dialup.neobee.net.



+21 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 10:24 - pre 193 meseci
^ Symbian 9.x S60v3 je prilično zatvoren za prčkanje po sistemskim fajlovima, što mu je i glavna odlika u odnosu na starije verzije, tako da je veoma malo toga ostavljeno dostupno korisniku... Za početak, još uvek ne postoji fajl menadžer kojim može legalno da se pristupi svim delovima operativnog sistema, pa je to što želiš u priličnoj meri "mission impossible" (za sad).
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 10:45 - pre 193 meseci
Posto sve programe instaliram na mem karticu, a nju mogu da ubacim u citac kartica, u mogucnosti sam da pristupim svemu na kartici. Hteo bih da nadjem sta se nalazi u folderima Private, Resource, Sys, System. Do sada sam "otkrio" da se u Private\10003a3f nalaze "shortcuti" od instaliranih aplikacija.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 13:08 - pre 193 meseci
da da ali rom patcher resava te probleme :))
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dialup.neobee.net.



+21 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 17:08 - pre 193 meseci
Citat:
milnen: Posto sve programe instaliram na mem karticu, a nju mogu da ubacim u citac kartica, u mogucnosti sam da pristupim svemu na kartici. Hteo bih da nadjem sta se nalazi u folderima Private, Resource, Sys, System. Do sada sam "otkrio" da se u Private\10003a3f nalaze "shortcuti" od instaliranih aplikacija.

Pa posmatraj to ovako, ako se na kompjuteru prilikom instalacije nekog programa promene dešavaju na više različitih mesta:
- Windows sa podfolderima
- Documents And Settings sa podfolderima
- Program Files sa podfolderima
Zašto misliš da bi sa Symbianom 9.x bilo dovoljno intervenisati samo na folderima na memorijskoj kartici?

PS
Pomenuti rom patcher ne spada u kategoriju legalno podržanih metoda...
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 21:58 - pre 193 meseci
Citat:
Catch 22: Zašto misliš da bi sa Symbianom 9.x bilo dovoljno intervenisati samo na folderima na memorijskoj kartici?


Zato sto kada izvadim karticu, od instaliranih programa nema ni traga i glasa, a to mi je dovoljno. Ako neceg ima i u memoriji telefona, nije tako strasno
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )22.05.2008. u 22:11 - pre 193 meseci
^ Normalno je da se kad izvadiš karticu i restartuješ telefon aplikacije koje su na prenosivom mediju trenutno ne vide. U protivnom bi se rad telefona potpuno blokirao...
Šta pokušavam da ti kažem je da se instalirani programi registruju u delovima sistema koji se nalazi u samom telefonu (kao što je npr. Registri baza u Windowsu) tako da brisanje delova instaliranih programa samo sa memorijske kartice sigurno ne može da zameni regularni postupak deinstalacije programa. Ako si baš mnogo "zagadio" telefon onda ti na kraju preostaje formatiranje memorijske kartice i hard-reset telefona ("stonoga reset"), pa onda može sve "opet Jovo nanovo".
:)
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )23.05.2008. u 17:12 - pre 193 meseci
Dobro, ajde da deinstalaciju ostavimo po strani
Moje jedino pitanja je da li negde postoji dokumentacija o tome sta se u kom folderu nalazi?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )24.05.2008. u 01:46 - pre 193 meseci
To što ti tražiš verovatno nije javno dostupno... razlozi su verovatno zaštita intelektualne svojine, zabrana inverznog inženjeringa i svega ostalog što se kosi sa tim... Postoji sigurno dokumentacija dostupna autorizovanim osobama, koje se bave razvojem...
Mada, svašta čovek može na internetu pronađe (problem je obično samo u autentičnosti takvih podataka)

 
Odgovor na temu

X3mE

Član broj: 48906
212.200.223.*



Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )24.05.2008. u 14:09 - pre 193 meseci
@milnen

Extraktuj sis instalaciju na kompu, tako ćeš videti gde se sve smeštaju fajlovi, i obrišeš ručno :)

Ako trebaju detaljnija uputstva, na raspolaganju sam :)
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )24.05.2008. u 14:17 - pre 193 meseci
Kako se extractuju sisovi?

EDIT: Nasao sam program YAMGui.

[Ovu poruku je menjao milnen dana 24.05.2008. u 15:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sterka
Marko Markovic

Član broj: 140623
Poruke: 4



Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )30.09.2008. u 13:37 - pre 189 meseci
Pozdrav...Pomagajte ljudi!Evo i meni se danas desio onaj problem sa bluetoothom na N70...Ja uzmem pa restartujem phone sa x#7370# i posle toga tel. digne sistem ali se odmah ukoci...Cuje se zvuk kada se pritiskaju tasteri ali je ekran ukocen...Jos se desilo da kada sam ga ukljucio dok je bio pod punjacem,da kada sam izvukao punjac,pokazivalo je kao da se tel jos puni...Ne znam sta da radim!Svaka pomoc bi bila dobrodosla...
 
Odgovor na temu

Sterka
Marko Markovic

Član broj: 140623
Poruke: 4



Profil

icon Re: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )30.09.2008. u 19:25 - pre 189 meseci
Probao sam jos i da apdejtujem softwer ali nisam uspeo,jer ne mogu da ga povezem sa kompom preko usb zato sto blokira i komp. ga ne vidi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Symbian OS (Opšta pitanja o Symbian operativnom sistemu )

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20982 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.