Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hard disk se povremeno gubi

[es] :: Storage :: Hard disk se povremeno gubi

[ Pregleda: 4400 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Hard disk se povremeno gubi27.09.2007. u 19:59 - pre 201 meseci
Pregledao sam skoro sve slicne teme i video da su mnogi imali slican problem. Medjutim, moj problem je cini mi se malo drugaciji. Evo o cemu se radi...
Prijatelju sam ugradio dodatnu memoriju 512MB (NCP), na postojecih 256MB. Takodje, istovremeno sam dodao jos jedan HD jer je postojeci od 40GB postao mali za potrebe korisnika. Ugradjen je Maxtor 80GB DiamondMax 20 (M3802110A), 7200rpm, 2MB buffer, UltraATA 133MB/s. Posto je postojao samo jedan IDE kabl koji je povezivao opticki uredjaj i HD sa maticnom plocom, iskoristio sam jedan stari IDE kabl da bi povezao HD. Medjutim, nakon par dana me prijatelj pozvao i rekao da mu se novi HD ne vidi. Kupio sam novi IDE kabl, zamenio sa onim starim i sve je radilo bez problema 7-10 dana. Onda je opet HD poceo da se pravi problem. Sta se sad desava... Prijatelj mi kaze da kad upali racunar HD se vidi normalno, a onda nakon otprilike sat vremena jednostavno nestane! Restart ne pomaze, vec samo ako se ugasi racunar pa se upali HD je ponovo vidljiv. Naravno, prijatelj konstatuje da ga vidi ili ne vidi u okviru Windowsa tj. My Computer-a. Nisam stigao da odem do njega pa ne znam da vam kazem da li se svaki put vidi u BIOS-u i iz Computer Managment-a. Ici cu do njega narednih dana pa cu videti i te detalje, ali generalno me interesuje na sta da obratim paznju tj. sta sve da proverim kad odem tamo. Prvi put se susrecem sa ovakvim problemom, bilo bi mi draze da ga ne vidi nikako nego ovako da HD glumi Davida Coperfilda. :)
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi27.09.2007. u 20:49 - pre 201 meseci
Nisam 100% siguran ali je mozda problem u napajanju jer kazes kjada se izgubi nakon ponovnog paljenja/gasenja s opet vdi to moze da znaci da opet dobje struju od napajanja ali potom ako see nasto radi komponente malo vise povuku i hard ostane bez struje pa zato ne radi,napominjem nisam siguran ali proveri to.
Pozdrav od Nikole ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi27.09.2007. u 21:01 - pre 201 meseci
Da nije pod Power Options uključeno da se hard gasi posle sat vremena a komp ne uspe da se posle izbori sa tim?
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi28.09.2007. u 01:06 - pre 201 meseci
Zakaci HDD na drugu granu napajanja ( drugi MOLEX ),a takodje pokusaj da promenis raspored uredjaja na Master i Secondary grani.
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi28.09.2007. u 16:20 - pre 201 meseci
Hvala na odgovorima. Sutra idem da probam to da namestim, mada mi pored svega to mirise i na neispravan Maxtor. Sreca pa je nov i pod garancijom. Javicu sta sam uradio.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi29.09.2007. u 21:51 - pre 201 meseci
Bio sam danas kod coveka. Zateceno stanje: hd je bio prikacen sam na IDE kabl, a na drugom su prikaceni drugi hd i combo uredjaj. Takodje grana za napajanje je napajala samo njega, drugi molex je bio slobodan. Prvo sam zamenio napajanje. Radio jos nesto na kompu i posle otprilike 45 min. disk se ponovo izgubi. U disk managmentu ga nema, kad se restartuje komp nema ga ni u BIOS-u. Tek kad se kom ugasi pa upali on se pojavi. Da otklonjim sumnju na hd povezao sam oba hd-a na jednu granu (IDE 1), a combo na drugu (IDE 2). Hard diskove je sad normalno video ali nece combo. Stavim nov kabl, proverim sve, upalim komp i sad sve radi. Nije me zvao do sada ali videcemo sta ce se dalje desavati. Moja pretpostavka je da je moguci problem IDE konektor na maticnoj ploci. Ako se ne varam negde sam procitao da to moze da se zameni. Zna li neko da li moze i koliko bi kostalo jer nemam ni alat ni znanje da tako nesto uradim sam. A nadam se da nce ni trebati i da ce sve raditi kako treba.
Pozdrav
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi12.10.2007. u 22:27 - pre 201 meseci
Evo istog problema koji mene muci. Znaci imam 5 hard diskova i jedan rezac, rezac i hard (ata) gde mi je sistem povezani su na ide granu, ostala 4 harda su mi sata i povezao sam ih na plocu preko onih crvenih kablova (ne mogu strucnije da se izrazim nadam se da kapirate), na ploci gde su povezani napisano je da su 2 master i 2 slave. E sad imam problem da mi odjednom ova 2 sata harda koji su na masteru nestanu, bios ih ne vidi, ni pri restartovanju se ne pojavljuju, tek kad iskljucim racunar pa ponovo ukljucim su tu. Svih 5 hard diskova su novi i ponekad se cuje i ono klaptanje harda, kao da nesto preskoci. Sutra cu probati da stavim novo napajanje jer ne znam sta drugo da pokusam, jel moze neki predlog sta jos mogu da uradim?
 
Odgovor na temu

zoki8521
Zoran Popovic

Član broj: 145384
Poruke: 38
*.ms012.net.



Profil

icon Re: Hard disk se povremeno gubi22.10.2007. u 11:58 - pre 200 meseci
i ja imam isti problem
pre par dana sam kupio Maxtor 250GB Ata i naravno instalirao sam ga lepo i stavio sam u device menager da bude dinamic.U biosu sam ga stavio da bude slave posto mi je sistem na starom od 80GB.Sve je bilo ok dok nisam restartovao racunar,onda odjednom je poceo da brljavi,prvo ga je prilavljivao u biosu ali ne i u my computeru,pa ga onda vise nije prijavljivao ni u biosu.Desavalo mi se da posle restartovanja racunara i podizanja u safe modu a onda na sistem restore kad ga vratim na vreme kad je bio prijavljen sve bude ok do ponovnog gasenja kompa.Juce sam ponovo sve uradio tj.instaliro,formatiro ali sam mu dao da bude basic i evo danas kad sam ukljucio racunar nije se zagubio.Pitam zbog cega me je zezao,da li zbog toga sto nisam odmah stavio da bude dinamic(ako to uopste ima neke veze),jos da kazem da nisam update-ovo drajvere.
Zanima me da li ce opet nestaje jer ovo nije normalno koliko me nervira!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Hard disk se povremeno gubi

[ Pregleda: 4400 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.