Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?

[es] :: Windows mreže :: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?

[ Pregleda: 3706 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kilo
Goran Rakic
Svedska

Član broj: 27935
Poruke: 8
..15.cust.bredbandsbolaget.se.



Profil

icon Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?27.09.2007. u 18:02 - pre 201 meseci
Cao majstori :)

Interesuje me kako da preko grupne polise u windows 2003 serveru dodam korisnike u grupu lokalnih administratora na njihovim XP pro workstations ili kasnije da ih uklonim iz iste? Svi su clanovi istog domena.

Radi se o nekih 300 racunara na kojima su njihovi korisnici trenutno vec u grupi "lokalni administratori" pa nije bash zgodno da idem od jednog do drugog i radim to direktno na svakom racunaru :(
 
Odgovor na temu

ljubodrag_t

Član broj: 119452
Poruke: 26
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 07:47 - pre 201 meseci
Nije mi bas jasno pitanje.
Ako si mislio da odredjenog domenskog korisnika dodas u lokalne administratore na masinama na kojima rade, onda ces koliko znam morati da ih ubacis u local users and groups na zeljenoj masini, al za to ne moras da ides od kompa do kompa, vec to radis preko mmc konzole (computer management npr.) i u rutu se daljinski konektujes na svaki komp i to sa samo jednog kompa sa kog administriras.
Mislim da je tako.
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 09:11 - pre 201 meseci
Uzmimo za primer jedan klijentski XP computer. Da li on mora da ima samo tog jednog usera (koji stalno/većinom koristi taj kompjuter) stavljenog u local administrators ili je okej da grupa svih usera koji treba da imaju lokalna administrativna prava bude u local administrators na tom kompjuteru?

Ovo pitam zbog lakoće podešavanja.

Kapiram da sam bio prilično nejasan. Pitaj slobodno da pojasnim šta treba.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

ljubodrag_t

Član broj: 119452
Poruke: 26
*.zvizni.co.yu.



Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 10:30 - pre 201 meseci
Koliko znam, domenske grupne polise ne mogu vrsiti ovakvu vrstu posesavanja. A i zasto bi, jer u tu svrhu, da bi na svakom kompu pojedinacno dodavao zeljene domenske korisnike kao lokalne administratore, najjednostavnije je da ih preko daljinske administracije kroz MMC Computer Management ubacis u svaki komp ponaosob tako sto se u samom vrhu (Computer Management ([naziv servera])) preko Connect to another computer... konektujes na onaj komp koji ti treba i u njemu na Local Users And Groups/Administrators dodas one domenske korisnike koje planiras da lokalno aministriraju te kompove. To pretpostavlja da sve ovo radis kao domenski admin :) .
Ne vidim drugog resenja.

Ako gresim ispravite me.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 10:58 - pre 201 meseci
Nije bas najjednostavnije ako trebas to 300 puta da ponovis.
Preko polise ne mozes direktno, ali mozes napraviti skriptu koja ce uraditi to dodavanje a preko polise da namestis da se ta skripta pokrene prilikom startup-a svih tih racunara.
I.. Bolje poslusaj Aleksandra. Nemoj dodati tog user-a, vec dodaj neku domensku grupu u tu lokalnu onda ces dalje samo u aktivnom direktorijumu dodavati user-e u tu domensku grupu (ili uklanjati iz nje).
 
Odgovor na temu

ljubodrag_t

Član broj: 119452
Poruke: 26
*.zvizni.co.yu.



Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 12:48 - pre 201 meseci
Da, verovatno si u pravu da moze preko skripte. Nije mi palo na pamet.
Ali i tu ima dosta da se radi.
Sto se grupa tice, to je naravno jos jednostavnije resenje, ali ja sam pitanje razumeo da on hoce odredjenog domenskog korisnika da postavi za lokalnog administratora na masini na kojoj taj korisnik radi, a to se opet odnosi za svaki komp posebno i za svakog korisnika posebno... ako sam dobro razumeo?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 13:22 - pre 201 meseci
Da, to je on hteo, Alek mu je samo dao bolji predlog kako da postigne istu stvar i obezbedi se za ubuduce.
Uzmes, napravis domensku grupu "AllLocalAdmins" i skriptom nju ubacis u lokalnu grupu Administrators na svim kompovima (na koji god nacin, za 300 kompova, najbolje skriptom). Kasnije ako trebas istu stvar da radis, nema potrebe ni za skriptom ni za icim drugim, samo ubacujes u AllLocalAdmins a ona je vec na svim masinama u lokalnoj Administraotrs grupi (pa samim tim i njeni clanovi).
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 15:27 - pre 201 meseci
Upravo tako. Ja sam to tako rešio u jednoj firmi. Problem ovde predstavlja da se korisnik B (koji inače koristi mašinu B) se uloguje na mašinu A (koju inače koristi korisnik A) i da ima sva administrativna prava. Ako je to nedopustivo, treba preskočiti ovo rešenje.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

ljubodrag_t

Član broj: 119452
Poruke: 26
*.zvizni.co.yu.



Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 15:58 - pre 201 meseci
@AleksandarNS:

Ja sam bas tako shvatio pitanje: da domenski korisnik A moze biti lokalni admin samo na masini A, zatim korisnik B samo na masini B, itd...
 
Odgovor na temu

Kilo
Goran Rakic
Svedska

Član broj: 27935
Poruke: 8
*.A164.cust.bahnhof.se.



Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?28.09.2007. u 23:55 - pre 201 meseci
Cao drustvo

Vidim shvrljali ste dosta i preletio sam povrshno po postovima. Sada tju to sve polako da prochitam i isprobam ako u po' frke ne zaspem pa tju posle da se vrnem da vam zahvalim ili da nastavim s pitanjima.

*Svaki racunar od ovih 300 komada ima jednog korisnika/vlasnika (fizichki), i na svakom u lokalnim administratorima ima grupa domain admins i domenski korisnik dotichnog racunara.

...radi se o shkoli gde uchenici od ranije imaju admina na laptopima, ali smo odluchili da im ukinemo tu privilegiju jer ne ide vishe tako.

PS. AlexndarNS: Da, mora lokalno u administratorima da ima samo tog jednog domenskog korisnika koji stalno koristi rachunar, ne sve njih. (Naravno standardni administrator mora biti tu kao shto i domain admin treba da tu da ostane. Kao shto iznad rekoh, uchenici vetj jesu tu i treba da ih obrishem bez da se konektujem na svakog pojedinachno ili da idem od jednog do drugog... A vazno mi je da znam i kako se takodje mogu u vecem broju jednostavno ubaciti u lokalne administratore ako za to o5 kasnije bude potrebe.


[Ovu poruku je menjao Kilo dana 29.09.2007. u 01:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kilo
Goran Rakic
Svedska

Član broj: 27935
Poruke: 8
62.65.99.*



Profil

icon Re: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?26.10.2007. u 08:18 - pre 200 meseci
ovo ovdje stalo. nisam bio tu:( ima li josh prijedloga?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Dodavanje korisnika u lokalne administratore preko grupne polise u windows 2003?

[ Pregleda: 3706 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.