Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena za mail( )

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Zamena za mail( )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6161 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Zamena za mail( )27.01.2009. u 17:54 - pre 185 meseci
A ti imas ovakav konstruktor :

Code:

function __construct($smtp_server, $smtp_port){...}


i vidim da $smtp_server prosledjujes u konstruktor klase Swift_Connection_SMTP kao parametar za server, ali za port
prosledjujes Swift_Connection_SMTP::PORT_SECURE (verovatno default port 465 na kojem bi trebalo da radi ok) a ne $smtp_port .
Ne mora da znaci da je ovo greska, i da zbog toga javalja error al ne vidim gde koristis tu $smtp_port promenljivu koju si prosledio.

poz


 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Zamena za mail( )27.01.2009. u 19:04 - pre 185 meseci
Ma ne, taj drugi parametar ne koristim u sluchaju konekcije na GMail. Taj konstruktor sam postavio tako da bi u sluchaju da koristim neki drugi SMTP server mogao da prosledim i konkretan port za njega. U konf. fajlu te aplikacije koje pravim sam postavio te konstante koje treba da se konfigurishu:
Code:

define('SMTP_SERVER', 'smtp.gmail.com');
define('SMTP_PORT', '465');

i njih po default-u prosledjujem konstruktoru tog modula pri njegovoj inicijalizaciji. Mozhda sam samo trebao u definiciji konstruktora da stavim podrazumevanu vrednost za taj drugi parametar (npr. $smtp_port = 0), ali svejedno, ne pravi mi to problem... :)
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Zamena za mail( )27.01.2009. u 20:46 - pre 185 meseci
Ok, pomislio sam samo da si hteo da prosledis tu vrednost, ali si zaboravio da zamenis Swift_Connection_SMTP::PORT_SECURE .
A jel si probao sa portoviima 25 i 587 ?

Ovu gresku koju si naveo, ja dobijem samo kad uradim sledece :

- odem u php.ini i stavim pod komentar liniju extension=php_openssl.dll tj. iskljucim ekstenziju i restartujem apache da bi akcija imala efekta.
- pokrenem skript u kome otvaram konekciju i saljem poruku

i tad dobijem ovo :

Citat:

Fatal error: Uncaught exception 'Swift_ConnectionException' with message 'The SMTP connection failed to start [tls://smtp.gmail.com:465]: fsockopen returned Error Number 15374568 and Error String 'Unable to find the socket transport "tls" - did you forget to enable it when you configured PHP?''


Ista greska kao i kod tebe. Inace ako je ukljucena ekstenzija mail se posalje normalno.

Banalno zvuci ali mozda si zaboravio da restartujes server posle ukljucivanja ekstenzije php_openssl.dll, pa akcija i nije dobila na efektu.




 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Zamena za mail( )27.01.2009. u 20:56 - pre 185 meseci
25-icu sam isprobavao, ali taj 587 nisam. Probacu...

Ne, nisam zaboravio da restart-ujem Apache nakon ukljuchivanja ekstenzije, zato mi je i bilo chudno shto mi opet javlja istu greshku. Ali chak i da mi proradi u lokalu, dzaba mi sve ako na Veratu, poshto kod njih imam hosting, nije omogucena ta ekstenzija. A ona je po default-u disable-ovana...

Pitam se dal' uopshte postoji nachin da se konektujem na GMail bez prosledjivanja tog treceg parametra (enkripcije)...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-3.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Zamena za mail( )27.01.2009. u 21:09 - pre 185 meseci
Evo sad sam bash isprobao i bez tog treceg parametra, i onda se deshava sledece:

- kad probam na portovima 25 i 587, baci se izuzetak sa tekstom: Authentication failed using username '[email protected]' and password '********'. I nemoj da me neko pita dal' sam dobro kucao password...
- a kad probam na portu 465, baci se ovaj izuzetak: There was a problem reading line 1 of an SMTP response. The response so far was: []. It appears the connection has died without saying goodbye to us! Too many emails in one go perhaps? (fsockopen: #0).
 
Odgovor na temu

Tudfa
Jovicevic Vladimir

Član broj: 152699
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Zamena za mail( )12.02.2009. u 15:06 - pre 184 meseci
Evo jedne zanimljivosti u vezi php_openssl.dll ekstenzije. Naime nakon sto sam reinstalirao sistem, i ponovo instalirao php/apache,
ekstenzija jednostavno nije htela da radi u localhostu. Pojavljivao se error tipa "PHP : Warning - unable to load taj i taj dll",
iako je php_openssl.dll ukljucen u php.ini fajlu i postoji u ext direktorijumu.

Jednostavno nikako nije htela da proradi, a radila je... Onda sam procitao ovo :

http://www.php.net/manual/en/openssl.installation.php

Da bi ova ekstenzija radila(ovo se odnosi samo za Win32 korisnike) postoji dll(zove se libeay32.dll) koji mora da se nadje u sistemskoj PATH varijabli,
i cim sam dodao putanju do PHP direktorijuma u nju kao u prethodnoj instalaciji windowsa, sve je ponovo proradilo.

Eto, mozda nekom ovo pomogne pre nego sto se namuci kao ja testirajuci satima kod koji radi.

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Zamena za mail( )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6161 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.