Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kakvo bre napajanje

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kakvo bre napajanje

[ Pregleda: 2779 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
80.93.225.*



Profil

icon Kakvo bre napajanje27.09.2007. u 10:07 - pre 201 meseci
E sad, ako ste voljni da mi objasnite. Koliko je stvarno realno kupovati napajanje od 500W. Planiram novi racunar mislio sam da uzmem Cooler Master C5 sa nap. 380W. Trebalo bi da tera:

MB GA-P35-DS3
CPU E6700
VGA 7900GS ili 1950 Pro
RAM 4X 1 GB 800 Mhz
Planet WIFI card
HDD WD 320 GB
CDRW
DVDRW

E sad , ako vam nije bas veliki smor dajte i vase misljenje o konfiguraciji koja bi sluzila za igranje, raspolazem sa 650 e za CPU, MB, RAM, VGA, HDD i kuciste.

Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje27.09.2007. u 22:23 - pre 201 meseci
uzmi ti 500W slobodno - 380 ce ti biti malo.
Drugo koji OS planiras da potjeras na tome?
 
Odgovor na temu

Nikola R

Član broj: 157740
Poruke: 9
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje27.09.2007. u 23:06 - pre 201 meseci
Ja ga imam u kucistu sa:

Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz

Video karta: 768MB 8800GTX Asus DDR3

Hard disk:SATA2 160GB West.Dig. 1600AAJS 8MB

Memorija: DDR2 A-Data 1024MB/800Mhz x4

Maticna ploca: XFX nForce650i Ultra itd.

DVDRW: Lite On

(jeste jaca konfiguracija od tvoje ali imam utisak da mi je i 500w slabo,zato bolje da ne razmisljas uzmi obavezno 500W! Za tvoju konfiguraciju je super.)

Nemoj i ti da se prevaris kao ja pa da ubacis 32-bitni windows,obavezno ubaci 64-bitni,jer 32-bitni nece da ti ocita 4GB rama!
Sta ce ti toliki HDD ako ti komp. treba za igranje!
Mislim da ti je nepotreban CDRW ako uzimas DVDRW!
Razmisli za 8600 GTS (ili pogledaj kartice koje podrzavaju DirectX 10),ne kazem da VGA 7900GS ili 1950 Pro nisu dobre daleko od toga ali ne podrzavaju DirectX 10.
 
Odgovor na temu

Nikola R

Član broj: 157740
Poruke: 9
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje27.09.2007. u 23:13 - pre 201 meseci
Da dodam, Windows XP nije podržan za DirectX 10. DirectX 10 je podržan za Windows Vista operativne sisteme.
Na sve ovo te upozoravam jer tebi ako sam dobro razumeo komp. treba za igre!
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
195.252.116.*



Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje03.10.2007. u 15:02 - pre 201 meseci
Hvala za informacije.

Planiram da tera vistu, naravno. A najvece opt. racunara bi bilo u igricama, za sve drugo mi je dovoljan i ovaj matorac sa kog kucam.

Znaci 500W obavezno?
Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje03.10.2007. u 18:04 - pre 201 meseci
Primećujem da mnogi olako preporučuju 64-bitni OS, a nisam siguran da li se šale ili misle ozbiljno?

64-bitni OS je sve samo ne dovoljno upotrebljiv. Drajveri, optimizacije i stabilnost su samo neke od problematičnih stvari, a to da li će svih 4GB RAM-a biti vidljivo je inferiorno naspram noćnih mora koje mogu nastupiti sa 64-bitnim OS-om u realnom, svakodnevnom radu.

Najpre, 16-bitne aplikacije NE RADE UOPŠTE, niti native, niti emulirano. Većini je nebitno, ali mnogi nisu svesni da li su neke od njihovih starih (i omiljenih aplikacija) 16-bitne.

Dalje, i dok 32-bitna emulacija omogućava 32-bitnim aplikacijama da rade normalno pod 64-bitnim OS-om, aplikacije koje direktno komuniciraju sa hardverom to neće dozvoliti, ako ih dočeka neočekivani 64-bitni drajver. Opet, neke 32-bitne aplikacije pokreću 16-bitne instalacione procedure, pa i to treba imati na umu.

32-bitni drajveri NI U JEDNOJ VARIJANTI NE FUNKCIONIŠU pod 64-bitnim OS-om.

"Unsigned" drajveri, takođe.

Jedna velika gomila aplikacija uopšte ne radi, a od onih koje rade, jedna dobra gomilica izaziva nekontrolisano ponašanje sistema.

Zato, pamet u glavu i najpre proverite da li vaš sistem uopšte zadovoljava postavljene zahteve u 64-bitnom OS-u, pa se tek onda odlučite na takav setup.

64-bitni OS ima svoje dobre strane, ali mu još uvek nije vreme. Za pisanje mailova i drndanje interneta (eventualno po koja igrica), ovakav OS će raditi OK. Prilagođene razvojne alatke takođe, kao i ostali napredni softverski paketi. Međutim, desktop rad - no, no.

Pozdrav

P.S. Ko želi da proba (i da se lagano prilagođava), preporučujem odvajanje jedne zasebne particije samo za 64-bit OS i eksperimentisanje u svim uslovima.
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
195.252.116.*



Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje04.10.2007. u 21:50 - pre 201 meseci
Bas ti hvala za ovu informaciju, zamalo da se i ja navucem.

Uzeo sam 550W LC Power, pa nek ide zivot.
Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

Nikola R

Član broj: 157740
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje06.10.2007. u 23:19 - pre 201 meseci
Naravno da se ne sale.

"64-bitni OS je sve samo ne dovoljno upotrebljiv." Kako kome.

Uglavnom se uz 32-bitne dobijaju i 64-bitni drajveri a u ostalom i za ono sto nema moze da skine sa sajta prizvodjaca.

Ne verujem da ce on da koristi 16-bitne aplikacije,ustvari retko ko ih koristi!

Nije tacno da velika gomila aplikacija ne radi.

Njegov sistem itekako zadovoljava postavljene zahteve.

Ne kapiram te zbog cega mislis da mu nije vreme?
Zar i u tome moramo da kasnimo?

"(eventualno po koja igrica)". Ne slazem se,ustvari ne slazem se uopste sa tvojim misljenjem(svako ima pravo na svoje misljenje).

-"zamalo da se i ja navucem." nisi pogresio sa odabirom napajanja.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 01:01 - pre 201 meseci
Citat:
Nikola R:Ne verujem da ce on da koristi 16-bitne aplikacije,ustvari retko ko ih koristi!



otkud ti ta ideja??? evo ja koristim puno 16b aplikacija svakodnevno. svako ko koristi prastare programe za racunovodstvo, ko igra igrice sa emulatora... ih koristi.

koji je realan razlog prelaska na 64b sem sto lepo zvuci???
vecini ljudi (i pod time ne mislim na sebe i 2 drugara) je 2gb rama i 32bitni os u ovom trenutku vise nego dovoljno za SVE potrebe.

i zasto bi se onda smarali drajverima i nekompatibilnoscu, beta verzijama programa i drajvera i sl.?
onda bolje da predju na linux. manje je cimanje nego piratska vista, jer ko ce sada da da 150e za poluproizvod?
kad se sve usaglasi i bude funkcionisalo bez ikakvih caka i kvaka tj. kao sto sad radi na klasicno 32b xp-u onda ok.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Nikola R

Član broj: 157740
Poruke: 9
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 12:01 - pre 201 meseci
Jer je Gedoras rekao da mu PC treba za igrice.
Igrice sa emulatora ce moci da igra i sa kako je on rekao "mator(a)c(em) sa kog kucam".
On ne spominje 2Gb ram memorije vec 4gb ako si citao!
Niko nije spomenuo Vistu!(mislim na 64-bitni XP)
Uostalom njegova stvar,bitno da je on uzeo 550W.


 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 13:40 - pre 201 meseci
Eto, možda nešto novo i naučim posle XX instalacija XP64 i Vista 64...

16-bitne aplikacije su realnost, a ne nefleksibilnost. Mnogi nisu ni svesni koliko aplikacija pokreću u 16-bitnom modu. To će se promeniti u nekoj budućnosti, ali zasad ne.

Ja sam imao prilike da vidim kako sasvim uobičajene stvari prave problema pod 64-bitnim sistemom.

To UOPŠTE ne znači da je on loš, niti to ima veze sa nama (ako misliš na Srbija (tm) i takve stvari), već je to tako u čitavom svetu. I dalje su prilično retke aplikacije koje imaju svoje namenske (x64) verzije, te ne vidim ni jedan jedini razlog zašto bi neko insistirao na nečemu što ne donosi ni 1% benefita (ako za benefit ne računaš mogućnost adresiranja više memorije, u količini koju skoro nećemo videti kao standard).

Ja na svojoj kućnoj mašini imam 4GB RAM-a i nisam primetio da mi Vista64 radi nešto naročito bolje, nego što radi 32-bitna, osim što sam, eto - srećan jer imam 4GB. A što se funkcionalnosti tiče, OK, za kancelarijske poslove koji ne iziskuju NIKAKVE eksperimente sa starijim softverom - OK, zašto da ne?

Ali, uzmeš recimo neku staru enciklopediju, rečnik ili interaktivni atlas i ustanoviš da ne želi da sarađuje. Ili još gore, neki developer softver, koji ne želi ni toliko. O nekim starijim igrama da i ne govorimo.

Ubrzanje kod 64-bitnih sistema prosto ne postoji, pa iz toga proizilazi pitanje - ZAŠTO, osim što je "moderno"?

Kome treba i kome radi, podržavam. Ali ako nema naročite potrebe (u šta svrstavam JEDINO i SAMO razvoj softvera za 64-bitno okruženje), onda ne vidim kakva bi to "nasušna potreba" trebala da bude.

Kao neko ko se samo time bavi, konstataciju izvodim poučen nekakvim iskustvom u vidu više konfiguracija, na kojima sam postavljao 64-bitni OS. Ukratko, daleko sam od oduševljenja, ali ipak ostavljam mogućnost da NEKOM to treba.

@Nikola R
I jedno direktno pitanje - šta si dobio osim "svih 4GB RAM-a"?
Zanimaju me konkretni benefiti naspram onoga što si izgubio?

Pozdrav

P.S. Zaboravih još jednu "sitnicu". Gomila drajvera koji su "kao" prilagođeni za 64-bitno okruženje, neće ni da čuju za rad sa aplikacijama, sa kojima inače radi sasvim OK (neki Leadtek tuneri i neki BT uređaji. Neke zvučne kartice, ali i RAID kontroleri umeju da prave razne probleme). Mada je ubedljivo najsmešnija situacija gde neki proizvođači razviju drajver, a softver za podršku tog istog HW-a ostane 32-bitni. Oni će se, da, jednog dana iskristalisati, ali do tada "ne umri magarče..."(?)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 14:03 - pre 201 meseci
Pogledaj ovo:

http://www.iexbeta.com/wiki/in...ta_Software_Compatibility_List

Nije baš sasvim tačno (pošto su neki bagovi sređeni pečevima, a neke aplikacije su potpuno prerađene), ali je vrlo indikativno da na spisku stoji i vrlo skup i kvalitetan softver, raznih namena, a još je gore što je dobar deo aplikacija BAŠ NAMENJEN 64-bitnom Winu i ne funkcioniše dobro.

To je zapravo ono na šta sve vreme ukazujem. Nabaviš sve 64-bitno, skineš najnovije 64-bitne drajvere, instaliraš 64-bitni softver i nešto se zapuca. Recovery varijante su, zbog nedostatka dobre softverske podrške, svedene isključivo na System Restore.

E sad, možda sve ovo nekoga ne tangira... ;)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 14:11 - pre 201 meseci
dobro, vidim da imamo sasvim suprotno vidjenje situacije, ali moras razumeti da se to ne odnosi na vecinu ljudi.
ja recimo xp64 tek ne bih instalirao, vista bar ima one sarene zanimacije itd.
xp je dugo bio stabilna platforma, a ovo sad je prelazni period i pitanje je sta ce od trenutno dostupnih stvari biti upotrebljivo kad se to zavrsi - da ne bude kao sto je sa pci-e x1 slotovima (koji su zamenili pci slotove, a kartica nigde nema da se nadju)
znaci kad sve bude usaglaseno i radilo kako treba, kupis komp i os u skladu sa potrebama i miran si 2-3 godine


ah, da video sam 4g, ali opet pitam - koja je konkretna prednost 4gb+64b u odnosu na 2gb+32b?

edit: uf... vidim da su me pretekli dok sam ja pisao odgovor, ali neka ga sad
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.219.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 22:19 - pre 201 meseci
Po meni za svaki racunar koji radi sa 64bitnom kofiguracijom ima najmanje 1Gb ram memorije ne bi trebalo da ima manje napajanje od 450W ali i 500W je dobro ako vec hoces.ZaVistu ti treba jako i dobronapajanje naprimer uzmi Chiftec ili Culer master od 450W pa do 600W zavisi u kakvoj si ti mogucnosti finansije ali moja preporuka 500W je sasvim ok.
Pozdrav od Nikole ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje07.10.2007. u 22:44 - pre 201 meseci
a kakve veze ima 32 ili 64b i vista sa napajanjem?
napajanje zavisi od hardvera, ne od softvera. doduse istina je da kod neopterecenog sistema slabost napajanja moze duze da se provuce neopazena, ali na kraju se sve svodi na hw.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje09.10.2007. u 18:07 - pre 201 meseci
Sto jace napajanje - to ti je investicija sa sadasnju sigurnost hardwera i brate u buducnosti se neces opterecivati ovim kad ubacis neko gladno parce hardwera...
A sto se tice 64bit-a ...jos nije to bas zazivelo...nije jos "prelezalo decje bolesti"....problemi na sve strane....probaj...lako ces se vratiti na 32 bita...

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje09.10.2007. u 18:18 - pre 201 meseci
Ljudi se bune sto im 32 bitni OS-evi ne vide 4GB memorije. Logican savet je da instaliraju 64 bitni OS ili 32 bitni serverski OS :) E sad posto optimalno resenje nije moguce, mozda je kompromis najbolje resenje. Kada zele da im rade stare aplikacije poput emulatora igrica i starih DOS programa mogu da koriste 32 bitni Windows XP/Vistu, a kada zele da im OS vidi svih 4 GB RAM-a to mogu da ostvare instalacijom 64 bitne Viste :) Sto znaci da je pravi kompromis dual boot izmedju 32 bitnog i 64 bitnog Windows OS-a :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Kakvo bre napajanje09.10.2007. u 18:21 - pre 201 meseci
Sto se tice postavljenog pitanja sa pocetka posta Coolermaster od 450W ce odraditi posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kakvo bre napajanje

[ Pregleda: 2779 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.