Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je joomla! ozbiljan stvar?

[es] :: Web aplikacije :: Koliko je joomla! ozbiljan stvar?

[ Pregleda: 1726 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mali mrav
Student

Član broj: 157953
Poruke: 4
*.yubc.net.



Profil

icon Koliko je joomla! ozbiljan stvar?26.09.2007. u 00:23 - pre 200 meseci
Zanima me koliko je Joomla! dobra stvar i da li treba trositi vreme i trud na nju i slicne CMSe ako se misli napraviti neshto ozbiljno i sigurno.
Procitao sam neke teme po forumu ali nisam nasao nista konkretno.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Koliko je joomla! ozbiljan stvar?26.09.2007. u 19:25 - pre 200 meseci
Objasni sta je za tebe pojam 'ozbiljan software'? Tj napishi zahtjeve koje imas pa ces na osnovu toga dobiti i odgovor.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

mali mrav
Student

Član broj: 157953
Poruke: 4
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Koliko je joomla! ozbiljan stvar?26.09.2007. u 22:43 - pre 200 meseci
Nisam upucem u bas sve mogucnosti Joomle!, pa ne znam koliko siroko je sa njom moguce ici.
Imam neko predzanje u programiranju pa kalkulisem u kojem pravcu da usmerim svoje vreme i interesovanje.

Znaci, zanima me koliko je komplikovano i isplativo praviti sopstvene templejte, module itd. zbog recimo nekih specificnih zahteva klijenta. Da li se na primer stranica sporije izvrsavati usled velike posecenosti u odnosu na ekvivalentnu stranicu uradjenu bez koricenja CMSa.
Da li je mozda kada je u pitanju veci i komplikovaniji projekat, bolje stranicu praviti u cistom PHPu uz pomoc nekog frameworka i template enginea.

Malo sam citao po forumu JoomlaSerbia i video sam da se dosta ljudi zali na bezbednost, pa se stice utisak da nije bas najbezbediniji sistem.

U sustini kada kazem ozbiljno mislim na nesto vise od obicnog portala za razmenu poruka i prepravljenog templejta.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Koliko je joomla! ozbiljan stvar?27.09.2007. u 09:07 - pre 200 meseci
Sigurno je da zadovoljava te uslove 'ozbiljnosti'. Template nije tesko napraviti, a komplikovanost nekog modula ili komponente zavisi od funkcije koju vrshi. Velike sajtove je jako tesko odrzavati ako nemas CMS, a Joomla ce jako dobro da se izbori i sa velikom kolicinom clanaka i materijala. Logicno da ce HTML sajtovi brze da se ucitavaju od PHP, ali kako ces promjeniti header na 1000 HTML stranica.

Sto se tiche sigurnosti, siguran je koliko ga odrzavas takvim i pazis sta instaliras.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Koliko je joomla! ozbiljan stvar?

[ Pregleda: 1726 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.