Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti

[ Pregleda: 2793 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti25.09.2007. u 16:24 - pre 200 meseci
Prvo cu da se zahvalim svima koji su mi do sada puno pomogli na forumu, dosta sam naucio zahvaljujuci vasem strpljenju i vremenu, Hvala!

A sada pitanje:

Ako imam recimo 2 kolone : datum vrednost
1/1 100
1/1 200
2/1 100
3/1 300
3/1 150
3/1 200
... ...

e sad treba mi recimo da u novom sheetu imam listinge sto sam zavrsavao sa sumifom,sumproductom,pivotom u ceu ste mi dosta pomogli
primer da u a1 ukucam 1/1 a u b1 da mi izlista SUMU vrednosti tj
Code:

     =sumif(datum,a1,vrednost)
     ={sum(if(datum=a1,vrednost,0))}
     =sumproduct(datum=a1,vrednost)
        itd
   

e a dobijena je potreba da recimo u a1 ukucam trazeni datum recim0 3/1
ali dami excel ne vrati sumu,vec sva polja koja sadrzi 3/1
znaci 300
150
200

da li je ovo moguce?
puno hvala!
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
77.46.186.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti25.09.2007. u 21:07 - pre 200 meseci
Mislim da ovo ne može bez VBA koda (osim da ručno korištiš filter i copy/paste).
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti26.09.2007. u 12:38 - pre 200 meseci
Naprotiv, rekao bih da može i bez VBA.

Setih se jedne teme gde se dinamički kreirao opseg u zavisnosti od odabrane vrednosti (neko je želeo da napravi 5 padajućih lista u nizu gde svaka zavisi od prethodne). Tamo se radilo sa Data Validation a kao kriterijum je bila postavljena lista. Ovo nije tvoj slučaj ali ti pominjem da potražiš kako je tamo kreiran dinamički opseg. (Ja mogu da ti završim ali ne za dž'.)

Jednom kad imaš formulu koja vraća traženi opseg, uneseš je kao matričnu u opseg ćelija i dobiješ to što tebi treba. Problem je što moraš nekako predvideti koji je max broj unosa (tj moguće dimenzije opsega) pa matričnu formulu uneti za tu max dimenziju. I tada će ti se javljati greška #N/A! u ćelijama koje su višak ali ovo ne vidim kao problem.

Problem bi, eventualno, mogao da bude ukoliko su datumi izmešani, tj ne idu u kontinuitetu.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti26.09.2007. u 13:34 - pre 200 meseci
Jedna priručna varijanta je formiranje pivot tabele u kojoj će datum biti Filter polje za Pivot tabelu, a vrednosti u redovima pivot table. U verziji 2007 nije potrebno da formiraš detalj - a u prethodnoj verziji možeš u delu detalja da uzmeš Count kao agregatnu funkciju - čini mi se da neće previše da smeta.

Rešenje pomoću matričnih formula bi svakako bilo interesantno, ali ako ne uspeš da nađeš negde gotovo (ili slično) rešenje mislim da će ti trebati dostava vremena da napraviš odgovarajuću formulu.

Treća varijanta je korišćenje advance filtera i jednostavnog koda ili snimanja makroa pogledaj http://www.elitesecurity.org/t176083-0#1145154 - pri čemu bi filtrirani podaci mogli biti na posebnoj strani.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti26.09.2007. u 20:57 - pre 200 meseci
nesto sam eksperimentisao i stigao sa dovde (u prilozenom fajlu)
data funkcija vraca vrednosti koje su adekvatne redovima trazenog kriterijuma medjutim vraca ih na adresu njihove stvarne pozicije. Da li neko ima ideju kako ovo da izbegnem?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti27.09.2007. u 10:21 - pre 200 meseci
Nakon što dobiješ kolonu u kome su vrednosti za koje je zadovoljen kriterijum prikazane u odgovarajućim redovima a ostale ćelije te kolone (opsega) prazne (što uzgred može običnim IF - netreba ti match, vlookup...) možeš koristiti matričnu formulu za eliminisanje praznih ćelija u opsegu koju ti je 3okc već naveo http://www.cpearson.com/excel/noblanks.htm


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti27.09.2007. u 12:33 - pre 200 meseci
ja sam isao sa match i vlookup [pstp sam istrazivao krajnje resenje, a kad sam stigao donde uopste mi nije palo napamet da sam dobio u stvari nesto psto sam mogao i prostije!
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] funkcija za prepisivanje vrednosti

[ Pregleda: 2793 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.