Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Progress 4GL vs other RDBMS

[es] :: Baze podataka :: Progress 4GL vs other RDBMS

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Progress 4GL vs other RDBMS20.09.2007. u 08:40 - pre 201 meseci
Da li neko ima iskustva sa Progress relacionim bazama podataka.. Koliko je to ozbiljan alat i koliko moze da parira recimo Oracle-u, MS SQL serveru ili nekim free bazama poput Postgres ili Firebird.. Koliko sam ja video Progress ne podrzava referencijalni integritet, strane kljuceve i koristi svoj 4GL jezik. Aplikacije napisane u njemu ne mogu se kompajlirati u EXE.
 
Odgovor na temu

Teks

Član broj: 153636
Poruke: 31
77.46.206.*



Profil

icon Re: Progress 4GL vs other RDBMS22.09.2007. u 16:20 - pre 201 meseci
"... ne podrzava referencijalni integritet, strane kljuceve ..."

za nekoga ko dolazi iz MSSQL sveta ovo izgleda poprilično neozbiljno
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
82.117.193.*



+3 Profil

icon Re: Progress 4GL vs other RDBMS03.10.2007. u 13:55 - pre 200 meseci
U vrhu prioriteta ti je da mozes da iskompajliras bazu u .exe? Ja to za sve ove godine u zivotu nisam ni pomislio da tako nesto radim ni sa SQL Server, ni sa MySQL...
 
Odgovor na temu

novica.njagojevic
novica.njagojevic
aaa,aaa,aa
bg

Član broj: 160404
Poruke: 16
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Progress 4GL vs other RDBMS03.11.2007. u 20:27 - pre 199 meseci
Imam oko 13-14 godina iskustva u radu sa progress-om, na raznim operativnim sistemima , u raznim oblastima ERP , zdravstvo,muzeji,itd. Stvari ovako stoje :
Progress je celovita razvojna okolina , ima integrisanu bazu , alat za administraciju , programski jezik i alat za vizualni razvoj. Za izvrsavanje aplikacija je osim servera RDBMS ili Application Servera potreban i run time na svakoj radnoj stanici.Sve se naplacuje , i server i radne stanice , osim ako se ne koristi webclient koji je besplatan. Nema zvanicnog predstavnika ovde. Inace postoji na vecini platformi , sto hardverskih , sto razlicitih operativnih sistema. Potrebno je vreme za ucenje baze , alata i jezika. Veoma je laka administracija u odnosu na neke druge baze (oracle) , ali ima i pomenute nedostatke, i jos poneki. Veoma je zatvoren svet , ODBC konekcija na progress bazu sa nekim drugim razvojnim alatom je OCAJNO spora. ODBC drajveri se SKUPO naplacuju. Integracija sa windows-om nije bas najsrecnija,ne mozete koristiti neke klasicne widgete iz win32 sveta koji su standardni , recimo tab folder. OCX kontrole nisu bas najsrecnije integrisane,ne rade bas sve. Sam progress nije jeftin. Za svez pocetak , sada ne bih birao progress , i u fazi sam prelaska na drugi alat. Prednost dajem front end alatima koji prave aplikacije za bilo koju bazu , zasto biti vezan za jedan RDBMS . A sa progress-om to jeste , i bez podrske.
U poredjenju sa free bazama recimo da odluka treba da bude da li MySQL ili PostgreSQL.

Za dalje informacije [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Progress 4GL vs other RDBMS

[ Pregleda: 3432 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.