Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ESB , sta mislite o tome?

[es] :: Vodič za učenje :: ESB , sta mislite o tome?

[ Pregleda: 2961 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.neobee.net



Profil

icon ESB , sta mislite o tome?29.08.2003. u 14:43 - pre 251 meseci
Planiram (tj. skoro pa cu sigurno) da upisem ESB, pa me zanima da li neko zna nesto vise o tome ? Ako je neko isao tamo to bi bilo strava, al mislim da se to tek prosle godine otvorilo tako da neverujem da je neko isao al nikad se nezna. Ako pak niko nezna o cemu je rec, molim vas da pogledate plan studija na www.esb.edu.yu pa da mi kazete vase misljenje. Fora je kao da daju kembridzove diplome, ali da li je to samo "fora" pa su te diplome u rangu s nekim kursom ili ... (ne znam ni ja)

Posto puno para (1300 evra), bio bih zahvalan na svakom komentaru koji mozete da mi date. Samo bih zamolio da komentare poput upisi nesto drugo, ne dajete, jel evo njakam se s PMF-om i neide bas najbolje, a na ESB ima varijanta da se vec posle godinu dana dobije neka diploma pa samim tim da posle toga pocne da se sljaka, a to je ujedno i najveci razlog zasto zelim da upisem to.

Unapred zahvalan na svakom (korisnom) komentaru.
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.neobee.net



Profil

icon Re: ESB , sta mislite o tome?29.08.2003. u 14:50 - pre 251 meseci
E da nisam naglasio da je smer computing, a zamolio bih vas da mi prokometarisete plan rada na prva dva modula.

Hvala.
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: ESB , sta mislite o tome?29.08.2003. u 15:52 - pre 251 meseci
Ima interesantnih ljudi koji završavaju taj smer na ESB (npr. Sloba Marković - www.internodium.org.yu). Mislim da je ovo već treća godina ESB-a.

Predavao sam u zimskom semestru predmet Public Relations po programu www.icm.ac.uk i po mom mišljenju ovo je jedna od najozbiljnijih edukativnih institucija kod nas (predavao sam i na drugim mestima). Profesori samo pripremaju studente za ispite (predavanja su na engleskom), nisu nadležni za prolazak studenta, a pitanja stižu direktno iz Engleske.

Problem studentima predstavlja činjenica da se radi o obaveznim predavanjima, dosta domaćih zadataka, pa izgleda na prvi pogled kao da nisu ni izašli iz Srednje škole. Onaj ko hoće da nešto ozbiljno nauči - može. Oni koji misle da na smicalice završe, teško će im to uspeti, a da prethodno ne budu izbačeni. Razlog za to je činjenica da se radi o privatnom fakultetu koji veoma lako može da izgubi licencu za rad ako se ne pridržava pravila.

Posebno su interesantne MBA studije.

U svakom slučaju, osveženje na tlu edukativnih ustanova kod nas.
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.neobee.net



Profil

icon Re: ESB , sta mislite o tome?31.08.2003. u 17:03 - pre 251 meseci
Zahvaljujem na odgovoru, ali imam jos jedno pitanje. Nesto sam se raspitivao i cuo sam da se njihove diplome ne priznaju kod nas, zato sto iz nekog razloga (ne znam tacno kog) nase ministarstvo prosvete ih nije sertifikovalo, pa me zanima da li je to tacno.
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: ESB , sta mislite o tome?

[ Pregleda: 2961 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.