Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sobna antena na tv tuner

[es] :: Video karte i monitori :: sobna antena na tv tuner

[ Pregleda: 6333 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexej
aleksej avramovic
brcko, banja luka

Član broj: 31331
Poruke: 35
*.bc.pttrs.net.

Sajt: www.intheshadow.tk


Profil

icon sobna antena na tv tuner18.09.2007. u 16:57 - pre 202 meseci
posto sam skoro kupio racunar i tv tuner, a nezgodno je postaviti posebno obicnu krovnu antenu u ovom trentku, kupio sam sobnu antenu za tv karticu, ali kako god da je okrenem ne moze da uhvati vise od tri kanala, dok obicna antena ipak kako tako pristjno radi. zanimljivo mi je sto tv tuner ima i digitalni ulaz i bez antene kada skenira nadje bruku kanala, doduse loseg kvaliteta
moze li ijedna sobna antena da uhvati pristojan signal za tv tuner, ili ima li neki prikljucak za digitalni ulaz na kartici ne bili tako popravio sliku..

takodje, planiram da kupim externu tv kartu za laptop i opet ce biti problem oko postavljanja obicne antene, pa moze li neko da me posavetuje, ima li to smisla upste?

unapred hvala
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner18.09.2007. u 18:01 - pre 202 meseci
šta je to tebi digitalni ulaz? pojasni malo. kakav ti je to digitalni ulaz na tv kartici, preko kojega ona nađe brdo kanala u lošoj kvaliteti?????
 
Odgovor na temu

alexej
aleksej avramovic
brcko, banja luka

Član broj: 31331
Poruke: 35
*.bc.pttrs.net.

Sajt: www.intheshadow.tk


Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner18.09.2007. u 19:49 - pre 202 meseci
imam jedan obican antenski ulaz i taj navodno digitalni i onaj s-kanal, i u programu power cinema nadje moguce source-ove digital antena i analog antenna... valjda je taj digitalni ulaz za taj digitalni source
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner18.09.2007. u 21:04 - pre 202 meseci
tolko o tome.
99% sam siguran da je to dvb-t, imaš odabir za analogne signale i digitalne signale, iako je tuner na kartici pa mi nije jasno zašto su 2 ulaza prisutna. treći je s-video (a ne s-kanal). ukoliko kod vas ništa ne emitira digitalno (dvb-t) jedini izbor ti je analogni ulaz. preko digitalnog ne možeš dobiti "malo lošiju sliku" jer slike ili ima i odlična je ili je uopće nema (crno). isto kao i kod satelita, slike ili ima ili nema, nema "međufaze". ukoliko ti je slika loša vjerojatno ti je antena na takvoj lokaciji da ne primaš ništa, ja sa kućnom antenom ne lovim ništa (nula, baš nula) dok preko krovne antene lovim oko 30 kanala jako lijepo. na drugoj lokaciji preko te iste kućne antenice vidim jako lijepo, tako da sve ovisi gdje je ta kućna antenica postavljena.
 
Odgovor na temu

alexej
aleksej avramovic
brcko, banja luka

Član broj: 31331
Poruke: 35
*.bc.pttrs.net.

Sajt: www.intheshadow.tk


Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner18.09.2007. u 21:57 - pre 202 meseci
sto je najzanimljivije za digitalni signal znam da nema medjufaze i stoga sto sam uhvatio neke kanala kada sam digitalni ulaz oznacio kao source (od kojih neki "hvataju" bolje sa analognom antenom), to me zbunilo, pa sam se pitao moze li se nekako iskoristiti
 
Odgovor na temu

alexej
aleksej avramovic
brcko, banja luka

Član broj: 31331
Poruke: 35
*.bc.pttrs.net.

Sajt: www.intheshadow.tk


Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner19.09.2007. u 00:27 - pre 202 meseci
da, pobrkao sam ja neke stvai oko digitalnog ulaza... ipak ostaje pitanje, ima li razlike izmedju interne tv karte i eksterne, koju bih eventualno kupio za laptop i isplati li se
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
91.148.90.*



+34 Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner19.09.2007. u 07:33 - pre 202 meseci
U principu ne bi trebalo da ima razlike. Obicno externi tuneri imaju nesto bolju sliku ali uglavnom nemaju mogucnost snimanja tv programa. Primanje signala sobnom antenom je nazalost veoma tesko, ne znam koliko se isplati.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner19.09.2007. u 08:49 - pre 202 meseci
Citat:
Obicno externi tuneri imaju nesto bolju sliku ali uglavnom nemaju mogucnost snimanja tv programa.

od kad pa to??!! svaka tv kartica ima mogućnost snimanja, bila ona pci, pci-e, pcmcia ili usb. isto tako, na koju foru je slika bolja, kad to ovisi o anteni, a ne o tv kartici? neke (skuplje) tv kartice eventualno imaju tuner koji je malo osjetljiviji pa su u stanju dat sliku tamo gdje druge nisu (recimo razlika između mojih dvb-t receivera, topfield i digimax, kad slika na digimaxu umre zbog nedostatka signala na topfieldu se još neko vrijeme vrti, eventualno uz kockanje). ali osim ako odašiljač nije par km od tebe da ga vidiš u većini slučaja će ti trebat prava usmjerena antena.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
91.148.90.*



+34 Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner19.09.2007. u 09:51 - pre 202 meseci
U pravu si miko.s!
Samo se nismo lepo razumeli! Govorim o externom tv tuneru koji uopste ne zavisi od racunara! Znaci, ukljucis u monitor i gledas TV! Nisam mislio na usb niti bilo kakvu drugu vrstu koja zavisi od racunara. Nisam bas najbolje video da zeli da je koristi iskljucivo za laptop. Izvinjavam se zbog nesporazuma! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

alexej
aleksej avramovic
brcko, banja luka

Član broj: 31331
Poruke: 35
*.bc.pttrs.net.

Sajt: www.intheshadow.tk


Profil

icon Re: sobna antena na tv tuner19.09.2007. u 11:19 - pre 202 meseci
dobro dobio sam odgovor koji sam trazio, hvala puno
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: sobna antena na tv tuner

[ Pregleda: 6333 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.