Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?

[es] :: Advocacy :: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8700 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

str-es

Član broj: 156460
*.107.eunet.yu.



Profil

icon Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 09:14 - pre 202 meseci
Kad nesto kažeš linuxsašu on odmah kao iz topa:
Ma daj, to meni radi i to iz prve, sav hardver mi je prepoznao , fontovi su mi super, bistro ko Morava ... i tako dalje

Ali, nije to tako strašno da i ovi vistaši nisu poceli da lažu
Te, dosta im 1 gb memorije, ne čuje se HDD , sav softver radi, ima svih drajvera ...nema blue screen , sve brzo, ...

Zanimljivo je pratiti razvoj
Kao kad albancu pomenes podelu kosova ... i sednes da ga slusas kako iznosi argumente.


Zanimljiva ste vi skupina :)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 10:21 - pre 202 meseci
ajde vozi
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 10:35 - pre 202 meseci
Kada i jedni i drugi ne bi "lagili", pa, ... bilo bi dosadno na Advocacy-ju...a da lazu - lazu, i to mrsno...obe strane. Doduse, windoze-asi malo vise...
Na kraju krajeva, svako hvali svoj polufabrikat.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

dualpretop

Član broj: 135460
Poruke: 16
212.62.59.*



Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 10:59 - pre 202 meseci
U mom okruženju nema dileme, Vistaši lažu više, ali i kvalitetnije !
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 12:12 - pre 202 meseci
Jeste, prepoznao mi je linux "sve" na lapu (sem wifi i modema) sto mi je ponudio kasnije da instaliram

A Vista nije htela da mi pusti aacp stream. Pa sad vi vidite.

Slazem se da je i jedno i drugo zavrseno do pola, samo sto celu putarinu placate kad koristite Vistu, a istu ne placata kad koristite linux, iako su oba puta prilicno trnovita.

Oba sistema su u pubertetu, to je problem, znam ja
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 14:22 - pre 202 meseci
Mislim da ovde nije u pitanju laganje nego pojedinci takmiče u stilu čiji je veći. Što je najgore ponašaju se totalno debilno, tako da se ponekad zaista priupitam da li treba da idu kod čike u belom na posmatranje...
Advocacy bi zaista trebao da se sastoji od elemenata ja izlažem razlog, ti daješ kontrarazlog, ali problem u ovom advokatisanju je što fali sudija. Ovako imamo 2 "suprostavljene strane" koje drže ruke na ušima kada ona druga priča i deru se "lalalala" i onda po starom nastavljaju, što je najgore nepoštujući gotovo ni malo one druge...
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
85.94.120.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 21:10 - pre 202 meseci
Ma podjednako...
:D
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

zika.pavlovic

Član broj: 157069
195.65.93.*



Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?16.09.2007. u 22:32 - pre 202 meseci
hehe topic je bezveze....
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?17.09.2007. u 10:13 - pre 202 meseci
Gde nestadose Winblows-asi i Linjux-asi sa svojim argumentima i "argumentima"?



---
Ne mogu da odolim...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

firus
Vladimir Savic
Samozaposlen
Veliko Gradište

Član broj: 62287
Poruke: 4
*.ms012.net.

Sajt: firus.wordpress.com


Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?23.09.2007. u 01:50 - pre 201 meseci
Lm, dakle ... Zadnjih desetak dana sam bio nešto bolestan pa sam sedeo kući, pored računara, po 18-20 sati dnevno. Naravno, onako, u bunilu od temperature ;) na pamet mi je pao zanimljiv eksperiment: Apsolutno nema korišćenja MS Windows-a.

Godinama već koristim dual boot i prilično ravnomerno (skoro pa 50:50) koristim i MS Windows i Linux (ili *BSD), kako u poslu, tako i privatno. Gotovo identičan set programa koristim na oba sistema (sem samog OS-a, logično ;) - jedina razlika je MS Office ... Ah, da, za dušebrižnike, sve licence su uredno (pre)plaćene. Tako da prelazak na Linux za mene zaista nije neki "kulturološki" šok, ali ovo je ipak bilo nešto novo ...

I, preživeo sam ... I više od toga ... Definivno odustajem od korišćenja MS Windows-a - sem u slučaju preke potrebe vezane za posao, kada jednostavno nema alternative.

Ah, da ... Intezivno korišćenje isključivo Linuxa mi je otvorilo oči ... Na mojim kućnim, ispodprosečnim konfiguracijama za današnje vreme, Linux radi brže. Stabilnost mi nije nikada bila problem. Cenim da umem da kvalitetno podesim sistem. Znači, Linux radi drastično brže, i uz manje rasipanje mašinskih resursa (uh, otkrio sam rupu na saksiji). A zapravo, ključ je u slobodi izbora i postojanju mogućnosti izbora ... Npr., Gnome se vuče? Instaliram Xfce ... I on se vuče? Fluxbox ... Potrošim koji minut više za svlačenje sa Neta i pravljenje lokalnog repozitorijuma, pa za podešavanje da sve bude onako kako mi odgovara i vozim ... Nemam HDD u makini? Boot-nem Damn Small Linux kroz mrežu i teram ... I, zadovoljan sam ... Meni dosta ... Drugi? Neka rade kako i šta hoće ...

Eh, da ... Da ne budem totalno off-topic ... Lažu bre i jedni i drugi ... Treba da ih bude sramota. Ja se trudim da budem objektivan. Pošto sam u IT poslu, od mene se to i očekuje. Lične preference se u tom slučaju moraju ostaviti po strani.

I, za kraj, poučan link: http://www.news.com/2100-1016-6209481.html?tag=tb Zaključke izvodite sami.
Ako treba, nema potrebe ...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?23.09.2007. u 03:41 - pre 201 meseci
Joj, da budem iskren, ja se kanim vec par meseci totalno da zamenim disk sa slackware/osx setup-om, al sve se neki poslici vezani za zvuk namestaju pa nemam alternativu za to.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?23.09.2007. u 16:58 - pre 201 meseci
Odgovor na pitanje postavljeno u temi je isti kao i za sve druge oblasti zivota. Neko vise laze o svom autu / svojoj zeni / tasti / zaradi / deci / ... / neko manje, nema fiksnog pravila.

Ja sam na Linux presao kad je pocela legalizacija, iz besa i protesta - imali smo milion problema, a oni poceli da me prepadaju da ce policija da ide po kucama da 'apsi korisnike ilegalnog Windowsa.

Na pocetku sam se jezivo namucio, jer veze s vezom nisam imao, instalirao sam neku distribuciju i po 10 puta, nabavljao CD jedva zivo itd. To je valjda bilo pre 5 godina, jer vidim da na Knoppix forumu imam najstariju poruku negde 2003 godine, a sumnjam da sam se bas odmah tamo uclanio.

Posle je islo sve bolje i bolje, lakse i lakse. Ima par stvari koje mi nedostaju, a u tabeli alternativnih programa ih niko ni ne spominje, ali nije mi frka. Radi mi sav hardver, koji nije ni najnoviji, ni najstariji. Nemam bezicne uredjaje, satelitske kartice i jos po nesto od tih najnovijih stvari. Osnovna ploca, klasican hd, CD-ROM, opticki mis, kolor laserski stampac, ADSL konekciju na Internet putem rutera sa Ethernet prikljuckom i to bi bilo sve. Ne koristim igrice, tako da mi je dovoljna graficka kartica starije generacije. U penziji sam, ne radim honorarno nista, tako da nisam obavezan da koristim neki softver koji za Linux ne postoji.

Eto, to bi bila moja prica. Mislim da je jos vaznije pitanje od "ko vise lagi" pitanje ko je vise pristrasan i ko neku svoju prednost uzdize u nebesa a manu "ne vidi". Jedan prost primer: kad se nekome, ko pokusava da krene sa Linuxom pa ima problem, kaze da uzme noviju verziju iste ili sasvim drugu distribuciju, onda vecina pristalica MS-a pocne da se buni, a kad meni na prosecnoj konfiguraciji ne radi dobro stariji Windows (mislim da je ME, negde je u ormanu, legalan) onda iste te pristalice MS-a hladno kazu "Uzmi noviju verziju Wibndowsa, ta stara ne valja."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

str-es

Član broj: 156460
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?24.09.2007. u 12:15 - pre 201 meseci
A sto bre lazete?
Ne vidim poentu
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?24.09.2007. u 22:29 - pre 201 meseci
Pa poenta je ciji je veci (polufabrikat)...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?24.09.2007. u 23:00 - pre 201 meseci
Eto taman smo Dekija nešto uhvatili na delu, kad ono tema "Ko više laže" valjda da bi ispalo da svi lažu, samo se ne zna ko više.. Kako da ne.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?25.09.2007. u 12:04 - pre 201 meseci
jel mogu ikernel.bz majstori da se uclane u www.m$syndicate.com ?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dsl.telepac.pt.



+7174 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?25.09.2007. u 12:16 - pre 201 meseci
Hehe - mislim da smo svi na ovom forumu uspeli da se uverimo ko vise spinuje ;-)

Na kraju krajeva, zasto bi neko iz Microsofta i cele te industrije lagao ili nesto izmisljao - hladna cinjenica je da 9 od 10 PC racunara imaju Windows i Windows softver... zna se kome je laganje potrebno, a odatle dolazi i sav FUD ovog sveta - od male Linux komune koja ima fantasticnih 1.34% udela u desktop industriji ;-)

Bolje da se ne prisecamo epizoda sa ovog foruma :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?25.09.2007. u 13:08 - pre 201 meseci
Citat:
degojs: Eto taman smo Dekija nešto uhvatili na delu, kad ono tema "Ko više laže" valjda da bi ispalo da svi lažu, samo se ne zna ko više.. Kako da ne.

Gde li smo ga to uhvatili (da ne kažem "za šta")? Na osnovu čega si tako siguran da čovek nema pomenuti laptop ili ako ga ima, da vista savršeno radi na njemu?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?25.09.2007. u 14:20 - pre 201 meseci
Pa što nije postavio screenove onomad? :)

Ma veruj ti slobodno šta god hoćeš, lepo vam Ivan postavio onu sliku - "I want to believe.".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
*.adsl.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?25.09.2007. u 14:20 - pre 201 meseci
Ma, Windows je najbolji, najsavrseniji, najbezbedniji, najlepsi, jedini pravi desktop OS...

Cinjenice: Prakticno svakodnevno izlaze patch-evi da zakrpe ovu ili onu "security hole", pa raznorazni update-ovi, pa service pack-ovi... Zasto, ako je "najbolji, najsavrseniji, najbezbedniji, najlepsi, jedini pravi desktop OS"? Zasto je na trziste pusten nedovrseni i netestirani OS, sa bizarnim rupama, kao sto su npr. one vezane za otvaranje .jpg-a, .bmp-a, pa rupa sa kursorom, da ne spominjem IE i OE?
Nedovrsen i netestiran OS = polufabrikat. Tacka.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Ma, Linux je najbolji, najsavrseniji, najbezbedniji, najlepsi, jedini pravi desktop OS...

Cinjenice: Ima malo modema koji rade out-of the-box na Linux-u, za ogromnu vecinu jednostavno ne postoje drajveri. Moje iskustvo: 4 (cetiri) razlicita modema (interni hardverski Rockwell, externi hardverski Rockwell, interni softverski Agere, externi ADSL Speedtouch) i 16 (sesnaest) razlicitih distribucija Linux-a (RedHat-ovi, Fedore, SuSe, Mandrejci, Debiani, (K)Ubuntu-i, Mintovi, Mepisi...), i proradila je samo jedna kombinacija, ali je veza pucala na 5-10 minuta; u Windows-u skoro nikada ne pukne veza. Nisam duduk, u kompjuteru sam nekih 11-12 godina, konzola mi nije strana, dosta dobro poznajem i HW i SW. Prosecni, tzv. "glupi korisnik" jos manje moze da uradi oko toga. Zasto se na trzistu pojavio nedovrseni OS?
Nedovrsen OS = polufabrikat. Tacka.


A cinjenica je da obe strane lazu, i da Windoze-asi lazu malo vise (je8i ga, vise propusta ima u Win-u nego u Lin-u).

Citat:
Ivan Dimkovic: ...zasto bi neko iz Microsofta i cele te industrije lagao ili nesto izmisljao - hladna cinjenica je da 9 od 10 PC racunara imaju Windows i Windows softver... zna se kome je laganje potrebno, a odatle dolazi i sav FUD ovog sveta - od male Linux komune koja ima fantasticnih 1.34% udela u desktop industriji...


Koliko je neki (bilo koji) proizvod prihvacen na trzistu skoro nimalo ne zavisi od kvaliteta tog proizvoda, vec od marketinga koji prati taj proizvod. Hint: VHS-Beta.

Vecina stanovnika ove zemlje slusa turbo-folk. Da li ga to cini umetnickom muzikom?


Edit:
Autorska prava na izraz "polufabrikat" ima Ivan Dimkovic.

The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ko vise lagi? linuxsaši ili vistaši ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8700 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.