Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi Game - TImage Self Create

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi Game - TImage Self Create

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7818 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create06.09.2003. u 21:43 - pre 251 meseci
ali u svakom slučaju nemoj da stavljaš tajmer na 1ms. (usput, na win95/98/me ni ne radi na manje od 10ms valjda).

ljudsko oko registruje nekih 20-25 frejma u sekundi. znači, u najgorem slučaju ti treba tajmer na 40ms.

ako staviš timer na mnogo malu vrednost, windows (nt/2k/xp) će ti u svakom slučaju slati WM_TIMER (ili kako već) poruku na svaku milisekundu, ali ako ti je procedura koja se izvršava na tajmer malo komplexnija (ima petlje, radi neko iscrtavanje...), ona neće stići da se izvrši za tu jednu milisekundu, (nego će recimo izvršavanje svakog ciklusa na tvom (recimo sporijem) računaru trajati 3-4ms, a na drugom 2-3ms), nego će odgovarati na ove WM poruke samo onoliko puta u sekundi koliko stigne.

drugim rečima, u takvom slučaju, brzina tvoje aplikacije će zavisiti od brzine mašine, a to nisi hteo..

znači, stavi tajmer na između 10 i 50ms, (experimentiši) pa ostale parametre podešavaj u odnosu na to...
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create10.09.2003. u 16:27 - pre 251 meseci
morlicu, moze li neki example ?
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.4.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create12.09.2003. u 01:30 - pre 251 meseci
Evo malog primera koji sam ti napravio (trebalo mi je oko sat vremena).
Radio sam ga u D7 ali bi trebao da radi i pod starijim verzijama. Na formi
se nalazi i Image1 u koji treba ucitati surfer.bmp sliku ukoliko je delphi
izgubi. Kasno je pa cu komentarisati stvar drugi put. Eksperimentisi sa
vrednostima...

Primer je zakacen uz poruku...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create12.09.2003. u 15:33 - pre 251 meseci
Hvala na programu, ali ovo je sa TTimer, i ide sporo (necu da je pomeranje loptice po X osi, odnosno Y vece od 1 !). Ima li neki drugi nacin ? (TimeKillEvent, TimeProc, TimeSetEvent)

Pozdrav, Marko.
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.verat.net

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create12.09.2003. u 20:47 - pre 251 meseci
Neznam da li je ovo što tebi treba, ali ja sam eksperimentisao.

Naime, timer u WIN98 ne može da se izvršava na intervalu manjem od ne znam tačno 10-40ms. (valjda nešto još iz vremena win 3.11)

Ja sam napravio TTimer komponentu, koja ne poziva sistemske funckije SetTimer, KillTimer... , već kreira poseban thread, koji poziva određenu funkciju svakih nnn ms.

Evo je komponenta u attachmentu, valjda znaš da instaliraš komponente....

Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create14.09.2003. u 10:27 - pre 251 meseci
Citat:

Ja sam napravio TTimer komponentu, koja ne poziva sistemske funckije SetTimer, KillTimer... , već kreira poseban thread, koji poziva određenu funkciju svakih nnn ms.


ovaj fajl sam otvorio sa delphiem, zatim sam isao na component -> install. Posle toga ubacim u Arkanoid kod 'Uses ....., ThreadTimer'. ThreadTimer komponentu postavim na formu. Sve namestim, stavim timer na enabled, interval na 40 ms, i na dogadjaj pod OnEvent, ne znam kako se zvase, podesim da poziva proceduru. (na svakih 40ms). Zatim u toj proceduri stavim, recimo naredbu ShowMessage('aaa');. Kada startujem program, procedura se uopste ne izvrsava, nema uopste ni ShowMessage poruke. :(
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.203.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Delphi Game - TImage Self Create14.09.2003. u 16:18 - pre 251 meseci
Ne mozes da pozivas iz niti ShowMessage vec samo iz glavne VCL niti.

U svakom slucaju mislim da bi ti najbolje bilo da koristis DirectX za to sto radis. Prvo imao bi resen problem treperenja, frejm rejta (brzine) pa cak i ocitavanja tastature. Sve ovo preko VCL-a je ocajno resenje. Neko je skoro postovao linkove za DelphiX i jos neke stvarcice. Plus MSDN u kome ima dosta primera.

Poenta onog sto sam predlozio u ranijem postu je da razdvojis brzinu racunara i onoga sto se desava u igrici. Od brzine racunara samo treba da zavisi frame rate (bar kada je prostija igrica u pitanju). Dakle probaj DirectX
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi Game - TImage Self Create

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7818 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.