Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa

[es] :: Access :: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7479 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa16.09.2007. u 07:29 - pre 202 meseci
Pogledao sam tvoj fajl proba-new.zip.

1. Prvo mi kaži šta i sa koje subforme hoćeš da pozoveš na glavnu formu ? Ja sam ti dao opšti
primer.

2. Što se slika tiče, ne možeš da “prevučeš“ sliku u polje, a da nije tipa OLE Object. (ponovo pogledaj strukturu tabele Lokacija u fajlu proba_G.zip). Što se Image kontrole tiče, koristio sam je sa 5-6 različitih slika na disku i upisanim apsolutnim putanjama u VBA kodu. Isti OLE Object bi mogao da se poziva iz više formi ili subformi jer je to polje u tabeli. Svaka forma ima svoju Image kontrolu ali ja ne znam da ih punim slikama sa apsolutnom putanjom. Možda bi onaj Trtkov kod mogao da pomgne.

3. Strukrura modela, ovakva kakva je sad u RelationShips neće izdržati zadatak. Trebalo bi popisati sva poslovna pravila tipa ( Ojašnjenje: šta je to dispenzer, koliko ga može biti na jednoj lokaciji, u kakvoj je vezi sa ostalim entitetima-tabelama, može li biti lokacija, a da nema dispenzer i tome slično i tako za sve entitete ili tabele redom). Nakon toga bi moglo da se pravilno postavi model podataka. U trenutnom modelu ne postoje korektne veze. Ako mi daš sve relevantne podatke mogu ti napraviti ispravan model, jer je to ono odakle se počinje.


 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
212.200.178.*



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa16.09.2007. u 21:29 - pre 202 meseci
1. sa subforme lokacije na dugme do nje da se importuje slika u image box, a da se po potrebi sve to moze i sa druge dve subforme(rezervoari i dispenzeri)
2. model nije gotov.. jos ga razvijam, ali ovako otprilike...
lokacija je mesto gde ima dispanzer jedan ili dva zavisi, ima rezervoar i pumpa, opet od kolicine dispenzera jedan ili dva...
tu ima i jos nekih podataka, ali otom potom...
svaka lokacija ima sva tri elementa(lokacija, dispenzer, pumpa)...
3. kako prevlacis slike u ole, to nisam skontao... u desige mode ili kako?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa17.09.2007. u 06:46 - pre 202 meseci
1. Oko ovog prvog se nismo razumeli. Tvoje pitanje je bilo : „ moze li neko da mi samo pogleda onaj primer i kaze kako da pozovem nesto iz subforme u formu...” Zato sam ti dao primer opšteg pozivanja kontrole iz subforme na formu. Dugme o kojem pričaš je na glavnoj formi, a ne na subformi (pogledaj Design mod od Form1).
2. Model podataka mora da ti bude gotov pre razvoja (isto kao temelji i zidovi) aplikacije inače ćeš da se naradiš promena i ispravki.
3. Ajde ovako je lakše. Odeš na sliku, desni taster, Copy. Potom otvoriš tabelu, ne u Design modu već u modu za popunjavanje, desni klik na OLE Object plje i paste.

 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa17.09.2007. u 08:38 - pre 202 meseci
Ne vidim u čemu ti je problem.
Pa sve ti radi dobro, jedino na drugom dugmetu
nije img.picture nego mora biti image19.picture


da bi dobio sliku s bilo koje subforme na glavnu formu
moraš samo znati putanju do slike a nju dobiješ po nekom uvjetu
sad sve ovisi o tvom snalaženju kako češ je dobiti

npr..

putanjagrad = DLookup("putanjagrad", "tabelagrad", "sifgrada='" & forms!glavna!sifra & "'")

dlookup("uzmi mi to polje iz tablice", "tu je tablica koju uzimaš", " nadji mi po ovom uvjetu")

Pozdrav



 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa17.09.2007. u 14:21 - pre 202 meseci
Uspeo si sve da nas zbunis. I ja sam imao problem sa ActiveX controlj, kao i Getsbi i nisam ga razumeo. Getsbi je veoma u pravu kad kaze da model moras imati pre nego bilo sta zapocnes nda radis na aplikaciji. Meni se cini da ti imas neku ideju sa kombo boksovima i subformama, pa na osnovu toga pravis model. Drugim recima, pravis model koji bi zadovoljio tvoju ideju o aplikaciji. Nacin na koji koristis subforme nije bas ono sto je Microsoft zamislio kad je ljudima dao subforme. Cini mi se da ima puno toga sto je u igri a nisi nam rekao (ActiveX control?)

Getsbi ti je pokazao kako se slike ucitavaju iz baze. trtko je dao kod koji radi kad su slike na disku a u bazi cuvas putanju do njih. Treceg nema.

I nesto me brine vise od svega ovoga:
Citat:
2. model nije gotov.. jos ga razvijam, ali ovako otprilike...
lokacija je mesto gde ima dispanzer jedan ili dva zavisi, ima rezervoar i pumpa, opet od kolicine dispenzera jedan ili dva...
tu ima i jos nekih podataka, ali otom potom...
svaka lokacija ima sva tri elementa(lokacija, dispenzer, pumpa)...

Ovo mi lici na naki komunalni sistem, vodovod ili tako nesto, pa jos i regionalni, jer pokrivas vise gradova. Ako nam kazes sta zapravo pokusavas da uradis, mozda ti mozemo pomoci. Realni sistemi koji sadrze pumpe i rezervoare nisu naivni za modeliranje, nisu teski, ali se to ne uci u skoli i nije slicno nicemu sto se ucu u skoli (prodfja, magacini, skole i ucenici).

Getsbi ti je lepo rekao - bez model nemoj da pocinjes aplikaciju. Barem u ovakvom slucaju. A oko modela verujem da mozemo da ti pomognemo.

Usput, sta je 'dispenzer' i sta se to 'dispenzira'? Hlor mozda? Ili neka hemikalija u indistrijskom procesu? Cisto sam znatizeljan, ako nije tajna.


 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
212.200.176.*



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa17.09.2007. u 17:41 - pre 202 meseci
Prijatelji,
Ne, nije komunalni sistem...
evo ovako...
Radim na aplikaciji za gasne stanice. Imam oko 30 gradova i otprilike toliko lokacija...
Svaka gasna stanica se sastoji:
1. rezervoar
2. cevovode ili gasovod (rec je o tecnom naftnom gasu ili engleski liquid petroleum gas)
3. dispenzera (ono sto svi vidimo iznad zemlje gde se nalaze pistolji za utakanje goriva u vozila)
Zidar, u pravu si... Imao sam ideju da na combo boxu izaberem lokaciju i da na vise subformi prikazem podatke...
e sad, najveca mi je glavobolja kako da kada izaberem lokaciju dobijem sliku gasne stanice klikom na dugme do subforme lokacije, pa da potom klikom na dugme do dispenzera dobijem sliku o dispenzeru... i tako dalje... e sad ne bih da imam milion image boxova, vec jedan koji se moze puniti sa raznih mesta...
ovo oko slika mi je problem, alii svaka sugestija u vezi sa modelom ili izradom aplikacije je dobro dosla...ostalo manje vise znam, podvlacim manje vise, jer mi se cini da cemo dugo pricati u vezi ovoga...
Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa17.09.2007. u 19:35 - pre 202 meseci
OK, sad je malo bolje

Imas dakle 30 gradova (= 30 okacija) i svaka lokacija ima neke objekte (rezervoar, pumpa, cevovod).
Za svaku lokaciju i svaki objekat treba ti slika.

Da li je broj objekata po lokaciji fiksan i da li ce ostati fiksan?
Da li broj slika po objektu ostaje fiksan (jedna slika po objektu) ili moze vise?

Ja bih ovo uradio celo u Accessu, slike i sve ostalo. Znaci, predlazem da se slike cuvaju u Access bazi (ili MS SQL, ili neki drugi sistem svejedno)
Sigurnije je, a za ovako ozbiljnu stvar prostor na disku ne sme biti problem. Ako slike cuvas u bazi, pomeranjem sa rekorda na rekord slika je odmah tu, nema sta da se klikne i juri po disku, jednostavno, tu je. Ako slike cuvas na disku, za ovoliki broj slika trebace jako mudra naming convention da bi znao sta je sta. Pa treba da cuvas path za svaku sliku u posebnom polju, koje treba da napunis, a za to ti treba OpenFile dialog, koji mozda radi a mzoda i ne. pa ti onda neko promeni ili pomeri sliku i onda si u problemima. Access veoma uspesno moze da cuva slike u tabelama, svaka slika moze da potice od razlicitog programa. Mogu se cuvati i drugio dokumenti, nesamo slike. Word, Excel, AutoCAD, PDF, PowerPoint, Visio, MS Project pa cak i druge MS Access baze (baza u bazi, zvuci blesavo ali moze ako treba)

Obavezno idi na odvajanje aplikacije od podataka i radi sa linkovanim tabelama. Ako imas masu drugigh podataka za cuvanje i mislis da ce sliek smetati u tabeli, odvoji slike u jednu bazu, radne podatke u drugu pa ih obe linkuj na aplikaciju. I nikad ne izvrsi kveri
Code:
SELECT * FROM tabelaSaSikama

Slike ionako ne vidis u kveriju, ali ce ih * svejedno povuci. Pazi na takve sitne gluposti i bices OK.

Bazu mozes da koncipiras na dva nacina.
Nacin 1, svi objekti za jedanu lokaciju u istoj tabeli, jedna jedina tabela:

tblObjektiISlike:
(
Lokacija tex (PK)
SlikaLokacije (OLE)
SlikaRezervoara (OLE)
SlikaDispenzera(OLE)
SlikaPumpe(OLE)
)

Za ovakvu konfiguraciju, potrebna ti je master forma na kojo su sva polja => sve slike. Da lsike ne bi bile male, stavis svaku na poseban TAB. Prvi TAB je slika same lokacije (gradovi). Kilkom na odgovarajuci TAB dobijas zeljenu sliku. prosto ko pasulj

Onda napravis unbound formu na kojoj je kombo box sa imenima gradova (lokacija). Klik na kombo box otvara master formu (DocMd.OpenForm.... WHERE "LOkacija=' & me!cboMTvojKomboBox)

Nacin 2:
Dve tabele, tblLokacija i tblSlike, ovako:

tblLOkacija
(Lokacija PK, text
, SlikaLOkacije OLE
)

tblObjektiSlike
(Lokacija, text FK na tblLokacija
, Objekat, text
, StajeNaSlici, text
, SLika OLE
) PK (Lokacija, Objekt, StaJeNaSlici)

Sada mozes po jednoj lokaciji da imas vise objekata i za svaki objekat vise slika. Mozes da razbijes i tblObjektiSlike na tblObjekti i tblSlike.
Sada master forma (koju pozivamo pomocu kombo boxa, kao u slucaju 1) ima samo jednu sliku - sliku objekta. I ima subformu, vezanu za master formu (bound subform), koja je CONTINIOUS FORM. a izgleda kao datsheet. Subforma se bazira na tblObjektiSlike. kad otvoris master formu za neku lokaciju, subforma je automatski povesana za tu lokaciju, polje Lokacija na subformi en mora ni da se vidi. NA subformi imas dugme za otvaranjejos pop-up formice, koja na sebi ima Lokacija, Objekt, StaJeNaSlici i sliku objekta - bound OLE polje tblObjektiSlike.Slika. Sa subforme pozivas pop-up formu sa slikom izabranog objekta.

Umesto kombo boxa za pretrazivanje, mozes da koristis daatsheet, pa master formu pozivas dvoklikom. Pre nekoliko meseci imao si slicno pitanje i objasnio sam ti metod upotrebe datasheeta za pretrazivanje. izgledalo je kao da ti se tada metod dopao Evo te teme: http://www.elitesecurity.org/t164425-0#1081977

Upotrebu vezanih (bound) OLE polja Getsbi je veoma lepo pokazao u primeru koji je zakacio.

Eto sad imas sve, pa biraj. Licno bih izabrao drugu opciju. Kad ti poslodavac vidi slike, trazice jos slika. opcoja 2 ti omogucuje da to uradis bez dodatnog programiranja ili ne daj boze izmene strukture tabela.

 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
212.200.176.*



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa18.09.2007. u 20:56 - pre 202 meseci
Zidar,
Hvala na iscrpnom postu. Ok, ajmo da probamo verziju 2 pa da vidimo sta i gde...
Ovako moguce je imati vise slika za datu lokaciju, kao i to da npr u nisu imam dve gasne pumpe... pa samim tim i razlicite podatke i slike...
Dakle pravimo dve tabele slike i lokacije...
Da li si pogledao one moje tabele, i sta da tu menjam, jer sam mislio da posebno radim sve lokacije posebno dispenzere posebno cevovode i posebno rezervoare, znaci 4 tabele...
Ajde malkice pomozi, pa da guramo zajedno...
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa19.09.2007. u 17:07 - pre 202 meseci
Evo ti jedan nacin da uradis model, kao i plan za kostur aplikacije. U zakacenom fajlu imas tabelu zThisProjectDOC i u njoj spakovano puno dokumenata, za primer. neki su i slike (PowerPoint). Mozda dobijes neku ideju sta sve moze da se postigne. Dokumenti u tabeli zThisProjectDOC sadrze data model i plan aplikacije izmedju ostalog. Zanima me da li mozes da procitas plan aplikacije koji sam nacrtao.

Sto se tice metoda cuvanja slika, i sta je bolje, imas opsirnu diskusiju i objasnjenje na sajtu
http://office.microsoft.com/en...ess/HA011472041033.aspx#WhyOLE

Cini mi se da prikazivanje slike na samoj formi moze da uspori otvaranje forme, ili prelazak sa rekorda na rekord, ukoliko je slika u nezgodnom formatu. Zato bih preporucio da se slike otvaraju po potrebi, klikom na neko dugme.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa19.09.2007. u 19:05 - pre 202 meseci
@ Zidar
Vidljivo je. Dvoklik na kolonu "Dokument" u tabeli "zThisProjectDOC". Interesantno je da je 4 dokumenta(toliko ih ima u tabeli) sa po jednom stranom podiglo toliko size baze (7.2 MB).
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa19.09.2007. u 20:15 - pre 202 meseci
@Getsbi:
Kod mene JPEG slike nisu bile vidljive. Moraoa sam da kliknem na polje pa se ona onda javi MS Picture Manager i tek onda vidim sliku. Pretpostavljam da je to stvar setovanja WIndowsa i Office instalacije (data and graphics filters ili tako nesto) tako je bar nesto pisalo na onom linku.

Velicina baze je grozna, ispada 2MB po dokumentu, to je valjda zbog Power Point fajlova u mojoj tabeli sa dokumentacijom. Ako idu slike kao one sto si ti stavio, onda je manje. Ako je 2 GB malo, ja bih isao na SQL server, radije nego da cuvam dokumente na disku pa pamtim putanje. Imao sam lose iskustvo sa pamcenejm dokumenata na disku i jednostavno ne znam dobar nacin da se dokumenti na disku admnistriraju i baza odrzava u vezi sa njima.
 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
212.200.183.*



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa24.09.2007. u 19:42 - pre 202 meseci
pozdrav,
nije me bilo par dana...
e sad Zidar, kod mene je sve vidljivo, jedino mi nije jasno jel cemo ovako da probamo...
mene interesuje kako da pozovem vise slika razlicitih u jedan image box sa vise subformi..
ali ajde da vidimo sta cemo i kako cemo, trebam pomoc..
 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
212.200.183.*



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa24.09.2007. u 19:56 - pre 202 meseci
Nije mi jasno kako punis ole sa slikama, kada hocu da ucitam sliku u tabeli, ne pise picture, nego package...
a slike su u jpg???
Zidar, ajde malo o Planu aplikacije mi pojasni sta i kako ???
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa25.09.2007. u 07:56 - pre 202 meseci
Još neke stvari oko slika

Ako se slike učitavaju sa diska bolje da su u *wmf ( windows meta file ) formatu

Zato jel acces sve pretvara u *.wmf

Primjer :

winter.jpg ---------> 104 Kb
winterwmf.wmf ----> 1.408 kb

e sad napravimo dvije acces baze , apljpg.mdb i aplwmf.mdb koje su velike 96 K

e sad kreiramo u svakoj po 1 formu i za podlogu ubacimo slike
i što se desi

apljpg.mdb kad se ubaci winter.jpg ----->3.032 kb
apljwmf.mdb kad se ubaci winterwmf.jpg ----->1.584 kb

znači ako ubacimo *.wmf u naš mdb on poraste onoliko koliko je velika slika

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa25.09.2007. u 15:03 - pre 202 meseci
@Berija: Ovo uopste ne razumem
Citat:
mene interesuje kako da pozovem vise slika razlicitih u jedan image box sa vise subformi..


Ajko si mislio da imas glavnu formu, na kojoj postoji jedan unbound ImageBox i gomila subformi, pa onda sa subformi biras sliku koju zelis da ubacis u unbound imagebox, to nije kako sam ja zamislio aplikaciju. Ako zelis tako, ignorisi plan aplikacije potpuno, treba ti novi plan, koji verovatno imas u glavi. To je OK. Trtko je objasnio na pocetku kako se image boxu dodeljuje slika.

Preporucujem da umesto subformi koristis list boxove ili combo boxove, jednostavniej se s njima radi nego sa subformama. A Trtko ti je rekao ovo, u prvom odgovoru na tvoje pitanje, pre nego sto se Getsbi ili Zidar uopste ukljucili:
Citat:
a ovo kad bi na on_klik komboboxa

image.Picture = kombobox

znaci u komboboxu bi bilo ko......="c:\mojeslike\slike.jpg"



Sto se tice plana aplikacije, sve je nacrtano, samo treba citati sta se vidi na planu. Nacrtane su forme koje treba kreirati i oznaceno je koje se fome pojavljuju kao subforme na drugim formama. U postu negde pise sta je MF forma a sta je datasheet ili continuous forma. Mislio sam da je zgodna prilika da se ilustruje kako se moze napraviti 'plan aplikacije'. U gradjevinarstvu se nista ne zida dok se ne napravi plan objekta na papiru, pa svi znaju sta im je raditi. Ovaj plan aplikacije je ekvivalent arhitektonskom planu stambene zgrade, znas ono, osove spratova, preseci i vanjski izgled. Ono sto je u gradjevinarstvu staticki proracun, to bi bio relationships diagram.
 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
*.atako.co.yu.



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa26.09.2007. u 09:32 - pre 202 meseci
kako da izborom na kombo u podformi samo vidim recorde za zadatu lokaciju na master formi
evo i primera, pa vidite medju dispenzerima polje serijski broj ima combo, ali neradi mi izbor
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa26.09.2007. u 14:51 - pre 202 meseci
Stavi da je subforma qryDispenzeri u datasheet obliku i videces sve sto ti treba. Mislim da ovo resava tvoj problem, barem onaj koji se vidi.
Malo sam promenio kod na combo4, after update i na dugmice...

Usput, qryDispenzeri je veoma lepo odabrano ime za formu, nema sta ;-)

Jos nesto korisno: pravilan nacin za koriscenje combo boxa za filtriranje forme http://allenbrowne.com/ser-03.html

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
212.200.176.*



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa26.09.2007. u 22:25 - pre 201 meseci
@ Zidar
Znam da nije dobar naziv za formu qry.... pa dalje...
ima li neki drugi nacin osim da foram bude u datasheet-u.
gledao sam neki primer sa foruma o spajanju dva combo boxa ali nemogoh da nateram da radi
Pomoc?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa27.09.2007. u 13:30 - pre 201 meseci
Q:
Citat:
ima li neki drugi nacin osim da foram bude u datasheet-u.
gledao sam neki primer sa foruma o spajanju dva combo boxa ali nemogoh da nateram da radi
Pomoc?

Ne vidim vidim sta ima lose u datasheetu. Nema sta da se bira, vidi se sve. Ako zelis neku akciju na osnovu izbora iz datasheeta, onda stavi na neki event u datasheetu, recimo DispenzerID_AfterUpdate da se nesto odradi.

Mozes da probas List box umesto datasheet subforme. List box ce ti prikazati jedan ili vise redova, zavisi koliko ih imas na trenutnoj lokaciji (isto kao na datasheetu). Sad dolazi ono sto si video o dva povezana kombo boxa (kombo i list box su identicni u gotovo svemu osim u tome kako izgledaju). Row source za lstDispenzeri stavis da je nesto kao
Code:
"SELECT * FROM Dispenzeri WHERE Lokacija = '" & [Combo4] & "'" 
gde je Combo4 tvoj kombo za biranje lokacije. Ovo ti povezuje dipenzere sa lokacijom, valjda je ocigledno ?

Ako list box moze da prodje, onda na AfterUpdate za list box uradi sta vec zelis da uradis.

 
Odgovor na temu

berija
zeljko djurdjevic
beograd

Član broj: 86193
Poruke: 78
*.atako.co.yu.



Profil

icon Re: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa27.09.2007. u 14:41 - pre 201 meseci
@ Zidar
Hvala, probao, ali ne radi, kada stavim list box i u row source onaj kod , neradi, tj ne vidi nikakav broj, moze li pomoc??
Bavim se mislju da mi je forma preobimna, sta ti mislis, i kako da sve te podatke lepo sredim, nesto kao sheet-ovi u excelu ili tako nesto... da se izabere na master formi lokacija i onda da se ide dalje...
onaj tvoj predlog mi se vrzma po glavi... imas li sugestija i konkretno kako i sta..
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: kako da ucitam sliku izborom podatka iz combo boxa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7479 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.