Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3497420 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.08.2016. u 13:48 - pre 93 meseci
To je drugi i najduži status.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.08.2016. u 17:25 - pre 93 meseci
Znam. Otprilike 10 meseci do sledeceg statusa, kako rekose neki clanovi ovde...
 
Odgovor na temu

milos.djo
Student

Član broj: 334502
Poruke: 6



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.08.2016. u 00:23 - pre 93 meseci
Pozdrav, ljudi...

Odlučih i ja da se upustim u ovu avanturu.

Iščitao sam veći deo foruma, pa sad imam nekoliko pitanja.

Pročitao sam da se negde spominje da venčani list nije najbolji dokument za dokazivanje porekla. Ja sam pronašao venčani list mojih babe i dede gde oboma stoji "državljanstvo FNRJ, narodnost Bugarska". Na dedinom izvodu iz matične knjige rođenih kod državljanstva njegovih oca i majke stoji samo crta, dakle taj dokument mi nije od nekog posebnog značaja, ali pronašao sam dedino svedočanstvo na bugarskom "SVIDETELSTVO ZA ZAVЪRŠVANE PROGIMNAZIЯ" gde opet imamo istu situaciju da u tekstu piše "po narodnost bъlgarin, podanik юgoslavяnin". Koliko je to dovoljno za dobijanje potvrde o bugarskom poreklu?

Takođe, da li bi neko u pp mogao da mi pošalje proverenog posrednika? Pronašao sam dva makedonska, ali sam onda na makedonskom forumu (kajgana) pročitao podeljena mišljenja o njima, pa ako neko ima da mi preporuči nekog pouzdanog, bio bih veoma zahvalan.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.08.2016. u 09:06 - pre 93 meseci
Samo ti slusaj sta pricaju i lupetaju. Kako nije dovoljan vencani list, pa JA i ovde pola su na osnovu tog dokumenta sve zavrsili, mi i nismo imali vencani list, vec su nam izdavali uverenje iz maticnje knjige vencanih da se ta osoba izjasnila da je bugarske narodnosti. I na osnovu tog uverenja smo isli u dalju proceduru. Isto je i da vadis uverenje iz maticne knjige rodjenih, isto kucaju. Tebi je jos bolje, jer imas origalni vencani list, uzmi to i dedino svedocanstvo i ganjaj to sto pre jer su velike guzve, sto pre, to bolje za tebe.
serb.ch
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.08.2016. u 11:22 - pre 93 meseci
Citat:
milos.djo:
Pozdrav, ljudi...

Odlučih i ja da se upustim u ovu avanturu.

Iščitao sam veći deo foruma, pa sad imam nekoliko pitanja.

Pročitao sam da se negde spominje da venčani list nije najbolji dokument za dokazivanje porekla. Ja sam pronašao venčani list mojih babe i dede gde oboma stoji "državljanstvo FNRJ, narodnost Bugarska". Na dedinom izvodu iz matične knjige rođenih kod državljanstva njegovih oca i majke stoji samo crta, dakle taj dokument mi nije od nekog posebnog značaja, ali pronašao sam dedino svedočanstvo na bugarskom "SVIDETELSTVO ZA ZAVЪRŠVANE PROGIMNAZIЯ" gde opet imamo istu situaciju da u tekstu piše "po narodnost bъlgarin, podanik юgoslavяnin". Koliko je to dovoljno za dobijanje potvrde o bugarskom poreklu?

Takođe, da li bi neko u pp mogao da mi pošalje proverenog posrednika? Pronašao sam dva makedonska, ali sam onda na makedonskom forumu (kajgana) pročitao podeljena mišljenja o njima, pa ako neko ima da mi preporuči nekog pouzdanog, bio bih veoma zahvalan. :)

Vencani list ti je najbolji dokumenat koji mozes da imas, ne znam ko ti je rekao takvu glupost da to ne vazi.
 
Odgovor na temu

aleks321
Aleksandra Mitic
Dnevna soba
My home
Vienna, Austrija

Član broj: 332861
Poruke: 13
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2016. u 19:54 - pre 93 meseci
Da li zbog toga sto su odmori u toku ili sta li je ali bas su ga preterali .... a mi nestrpljivi , nervozni .....2014 -a godina je i dalje na proveru ...ima li neko predstavu koliko li ce jos da traje ova nocna mora??????? .....pffff
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.08.2016. u 09:41 - pre 93 meseci
Zdravo svima!
Samo jedno pitanje...status mi se promenio u ovo Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
Na intervjuu sam bila 19.jula 2016.Verovatno ovo znaci cekanje bar jos godinu dana..dve....al eto, da pitam, kao citala sam forum ali nisam naisla da je neko napisao koliko se ceka od ovog statusa.
Ako neko zna...hvala unapred...
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.08.2016. u 15:12 - pre 93 meseci
Sad jos 10 meseci (od prilike), pa na finalni status. Srecno...
serb.ch
 
Odgovor na temu

DiMaggio
profesor
srednja skola

Član broj: 334407
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.08.2016. u 20:08 - pre 93 meseci
Citat:
kamerman:

Statusi idu ovim redom:

1. Obrazuvana prepiska N:xxxx/201x/xx.xx.201x.
Meni je ovaj status bio 10 meseci.

2. Obrazuvana prepiska N:xxxx/201x/xx.xx.201x g.
Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.

Ovaj status je drugi i on mi je bio oko 3-4 meseca.

3. Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.
Ovo mi je trenutni status.Promenio mi se posle godinu i mesec dana od intervjua na ovaj status.Kažu da on stoji 3 meseca.

4. Molbata vi e razgledana ot S'veta po graždanstvo s položitelno stanovište Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R B'lgarija

5. Vašata prepiska e vključena v Ukaz xx ot 2016 god. Možete da rezervirate čas, za da polučite udostoverenieto si lično.

Ovo su redom statusi ako je sve OK.

U slučaju da treba dodatna dokumentacije ako nešto nije uredu je ovaj status:

Prepiskata e razgledana ot S'veta po graždanstvoto. Izvadena e za dop'lnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverjavašt naličieto na v'zhodjašt b'lgarin, s'glasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dop'lnitelnite razporedbi na Zakona za b'lgarskoto graždanstvo. , v srok do xx.xx.2016

Nadam se da je sad jasnije.



Kamerman je ovo objavio pre mesec dana, tako da bih rekla da se do sledeceg ceka 3-4 meseca, a ne 10, barem je tako bilo kod vecine, ako je sve ok.

[Ovu poruku je menjao DiMaggio dana 30.08.2016. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.08.2016. u 22:21 - pre 93 meseci
Zlatanova, da li to znaci da si status Obrazuvana prepiska imala manje od dva meseca...?!
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 08:26 - pre 93 meseci
E bas vam svima hvala na detaljnom odgovoru!
Predpostavila sam da je Kamerman negde to napisao, ali ne nadjoh.
Da, intervju je bio 19.07.2016.
Bas ste me obradovali sa ovih 10 meseci...ali nikad se ne zna...
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 10:07 - pre 93 meseci
Ne znam kako je kod drugih ali kod mene status,( Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.) stoji već osam meseci, možda je kod drugih brže i ne sumnjam u to ali je kod mene tako i ja vam prenosim svoje iskustvo. Na intervju sam bio u decembru 2015 godine.
 
Odgovor na temu

DiMaggio
profesor
srednja skola

Član broj: 334407
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 10:17 - pre 93 meseci
Ja samo još jednom da istaknem da drugi status stoji 3- 4, ne 10, kamerman pojasni!
 
Odgovor na temu

DiMaggio
profesor
srednja skola

Član broj: 334407
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 10:18 - pre 93 meseci
Tratoc, posle kog vremena si prešao na drugi status? I naravno sa kojim dokumentom si krenuo u proces?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 11:02 - pre 93 meseci
Citat:
DiMaggio:
Ja samo još jednom da istaknem da drugi status stoji 3- 4, ne 10, kamerman pojasni!

Evo da pojasnim.Kada sam ja krenuo u proceduru tj. nakon intervjua, bili su drugačiji statusi a ne kao ovi sada.Tada je na početku bio status "obrazuvana prepiska".Negde od marta meseca su u ministarstvu komplet promenili statuse i sada imaju potpuno drugačije nazive.Meni se status sa "obrazuvana" na "Obrazuvana .... Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane" promenio nakon 10 meseci i to se desilo u trenutku kada je ministarstvo uvelo te nove statuse.Nakon toga mi je ovaj status "obrazuvana... prepiskata se namira..." bio 4 meseca kada se promenio na "finalna proverka".Ja ne znam kako sada idu statusi na početku ali mislim da do finalne provere ima da čeka bar godinu dana od intervjua.Meni se znači promenilo posle 13 meseci a ima ljudi kojima je promenjen posle 11.Njoj se koliko vidim status sa "obrazuvana" na "prepiska se namira" promenio za mesec dana.Verovatno će sada on da stoji 10-ak meseci.Sve to zavisi kako oni to rade.Nema pravila.To je ono što ja znam.Nadam se da je malo jasnije ?
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 11:05 - pre 93 meseci
Jeste jeste....pravila nema...samo strpljenje!
 
Odgovor na temu

DiMaggio
profesor
srednja skola

Član broj: 334407
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 12:19 - pre 93 meseci
Upravo to, puno strpljenja. Ipak, mislim da se statusi nisu promenili, ne znam odkud vam to? Jedina izmena je, koliko pratim, onaj status podneta molba, medjutim taj status imaju ljudi koji su išli preko ambasade, a ne Sofije. Moj ujak je ( intervju u feb. 2015. ) ukaz dobio za 6 meseci, u avgustu 2015. Imao je venčani list roditelja, gde je samo otac bugarin, a majka srpkinja.

[Ovu poruku je menjao DiMaggio dana 31.08.2016. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 12:39 - pre 93 meseci
Citat:
DiMaggio: Upravo to, puno strpljenja. Ipak, mislim da se statusu nisu promenili, ne znam odkud vam to? Jedina izmena je, koliko pratim, onaj status podneta molba, medjutim taj status imaju ljudi koji su išli preko ambasade, a ne Sofije. Moj ujak je ( intervju u feb. 2015. ) ukaz dobio za 6 meseci, u avgustu 2015. Imao je venčani list roditelja, gde je samo otac bugarin, a majka srpkinja.

Nije mogao nikako da dobije za 6 meseci, jedno zato sto su 2015. Poceli da rade tek marta 2016. a, drugo zato sto bezbedonosna provera traje minimum 12 meseci.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 13:36 - pre 93 meseci
Zdravo svima posle duze vremena!
Danas mi se promenio status u finalna provera...i nadam se da sam sada stvarno usao u narednu fazu, a ne kao u maju-junu ove godine kada su se velikoj grupi ljudi iz 2013-14 izmenjali silni statusi u roku od nekoliko dana, tj. nedelja pa je ispalo da je neka sistemska greska, i/ili isti status samo u drugacije formulisano.
Da podsetim da sam broj 5xxx/2013 i 14xxx/2013. Bio sam na dopolninitelna...i predao sve papire u roku. Pisao sam ranije detaljnije u vezi mog slucaja, ako neko ima pitanja neka me slobodno kontaktira.

Pratio sam redovno ovaj forum i makedonski forum kajgana, savetujem da ga posetite, jer ima korisnih informacija. Duze vremena sam na nasem forumu, ali ne pamtim da je bilo ovakvog clana kao sto je pekan, i dobro je da ga vise nema, jer je vise odmogao nego pomogao nekom. Ali na makedonskom forumu je bilo i gorih clanova, ipak je tamo mnogo veca posecenost iz opravdanih razloga.

Mnogo vremena je proslo, mnogo nervoze, ali se nadam da ce mi se na kraju trud isplatiti.

Budite oprezni sa posrednicima!!! Cast izuzecima. Ako imate sve ciste papire, resavajte sto vise sami, i obavezno budite ukljuceniji u to sta u vase ime rade posrednici. Govorim iz licnog loseg iskustva.
 
Odgovor na temu

DiMaggio
profesor
srednja skola

Član broj: 334407
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.08.2016. u 13:42 - pre 93 meseci
Nemam razloga da izmišljam, ako je on nas slagao onda lažem i ja vas, što se tice meseca kada je dobio ukaz. A milion posto znam da je pasos dobio u aprilu ove godine, jer zbog posla nije mogao ranije da ode, mada njemu se nije ni žurilo. On je advokat ovde, a papire je pravio zbog dece.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3497420 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.