Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503453 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sal.ke
TF Kable
Zajecar, Srbija

Član broj: 332777
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.08.2016. u 23:35 - pre 94 meseci
Imam taj broj i probao sam vise puta i nece ... Izbacuje mi lipsvat dani ili tako nesto ...
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
37.220.77.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.08.2016. u 01:09 - pre 94 meseci
Citat:
Slobodan75:
Sal.ke— Ako si isao u Sofiju u MP na intervju sta ce ti pin,to vazi za ove koji idu preko ambasade valjda

U MP u Sofiji se dobija PIN da bi mogao da proveravaš svoj status na sajtu.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.08.2016. u 09:05 - pre 93 meseci
Valjda svi koji su podneli zahtev posle 20.12.2015. koriste pin, bez obzira da li je zahtev podnet u ministarstvu ili u ambasadi. Mozda su napravili propust pa ti nisu dali pin.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.65.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.08.2016. u 14:33 - pre 93 meseci
Druze pisace ti obrazuvana prepiskata tek kad ukucas broj npr. 12345/2016 i pin na sajtu MP
 
Odgovor na temu

sal.ke
TF Kable
Zajecar, Srbija

Član broj: 332777
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.08.2016. u 15:15 - pre 93 meseci
Pa izgleda da su meni ispustilu pin da napisu ... E sad kako da dobijem taj pin, samo da banem u MP verovatno nece da me puste tako ... Da li se zakazuje tako nesto ili ne?
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.08.2016. u 15:38 - pre 93 meseci
Citat:
cveledejan:
Valjda svi koji su podneli zahtev posle 20.12.2015. koriste pin, bez obzira da li je zahtev podnet u ministarstvu ili u ambasadi. Mozda su napravili propust pa ti nisu dali pin.

Na sajtu MP http://publicbg.mjs.bg/BgInfo u prve dve rubrike levo se kuca broj koji ste dobili kada ste zakazali intervju kroz godinu a ispod broj koji ste dobili na intervjuu naravno kroz godinu kada je intervju obavljen, naravno to važi za one pre 20.12.2015 jer se nakon toga PIN dobijao nakon obavljenog intervjua. Donja treća rubrika levo bez PIN-a je za one koji su razgovor ili intervju obavili u ambasadi ili konzulatu i tu ne treba PIN već samo Prepiska/godina
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.08.2016. u 16:07 - pre 93 meseci
Tratoc, ja sam isao preko ambasade i dobio sam pin. Probao sam varijantu o kojoj pricas ali nece, izadje crveno obavestenje da takva prepiska ne postoji. Samo kada ukucam sa pinom (u prve dve rubrike) izadje zeleno obavestenje Prieta molba s vhodящ N:12xxx/2016/29.07.2016 13:16.
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.08.2016. u 19:31 - pre 93 meseci
O.k. nisam znao da je tako, ja sam bio na intervju početkom decembra a to što sam napisao pročitao sam na sajtu pa sam shvatio da je tako kao i što si ti probao jer tako piše u objašnjenju pored. Bolje je što si probao naravno i objasnio da bi u buduće i ostali mogli da se snađu.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.08.2016. u 20:18 - pre 93 meseci
Pomazemo se, razmenjujemo informacije i idemo zajedno ka istom cilju Pozdrav
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.08.2016. u 13:46 - pre 93 meseci
Citat:
majestymilic:
Juče sam se vratio iz Sofije. I dalje mi se nije promenilo mišljenje i iskustvo što se tiče osoblja Dabc-a, a i u ministarstvu je još gore. Najgore od svega je što oni koji su zaduženi za administraciju su fini i ne prave problem ako ne poznaješ dobro bugarski (inače razumem kad mi pričaju, ali ga ne govorim), ali portiri su užas (to bi podvuko par puta). Onaj iz Dabc-a, kada sam otišao za proishod je opet bio bezobrazan, posle kada sam otišao u ministarstvo, onaj iz obezbedjenja nije hteo da priča i pravio se blesav da ne razume iako me razumeo. Kada smo ušli da predamo dokumenta, čovek koji je radio je bio predobar.

Inače, intrrvju mi je zakazan za 20.112017. Broj je 129**/2016. Devojka koju sam sreo, imala je intervju, i više nije tako jednostavno i čista formalnost. Dobro su je ispitali i terali da piše. Sada imam godinu dana da naučim bugraski. :-)



Sta su je terali da pise? Da li su pitanja ista kao i do sada? Jel moze neko ovo da potvrdi ili da demantuje? Da li stvarno sada za intervju treba da se zna i pisanje na bugarskom i sta traze ako treba?
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.08.2016. u 17:13 - pre 93 meseci
Ja sam bio pre mesec dana sa druga, koji je imao zakazan intervju i nikakvo pisanje nije bilo. Samo pitanja kao i do sada, formalnost.
serb.ch
 
Odgovor na temu

anci023

Član broj: 331239
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 08:49 - pre 93 meseci
Pozdrav svima,
Imala sam intervju 22.6 u ambasadi u Bg, može li mi neko reci koja je dalja procedura? Zena u ambasadi mi rece da cu za 3-4 meseca dobiti taj pin ili sta vec..Da li je moguce da se toliko ceka??? I koliko cu cekati pasos onda???
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 10:32 - pre 93 meseci
Toliko se čeka pin kada ideš preko ambasade.Ukupno do pasoša od 1 i po do 2 godine.
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 13:22 - pre 93 meseci
Hocu prvo sve da vas pozdravim cestitam onima koji su dobili i pozelim srece onima koji treba da dobiju .
Izcitao sam skoro sve Uhhhhhh....
Prvo i osnovno oni koji na bilo koji nacin zele da obeshrabre ove divne ljude mislim da im nije mesto ovde ...to su oni koji se i u realnom zivotu tako ponasaju ljubomorni i licemerni.
Ali necu se njima opterecivati......
Nov sam na forumu tek sada skupljam papire znam samo da mi je pra baba bila bugarka i njeni roditelji bugari
baba po majci .... majka bugarka otac srbin
moja majka otac srbin, majka polu bugarka ...sto dokazujem izvodima umrlicama vencanicama i mojim izvodom da sve povezem
cekam stari dokumen moje pra babe .... zivela u jugoistocnu srbiju mesto,, topli dol,, bugarski naravno ... e posle predat.
Moje pitanje bi glasilo gde se dokumenti stari nalaze za mesto topli dol..... Bosilegrad opstina ili crkvene knjige.
Imam praijatelje pa da nebi gubili vreme i tamo ih uputio . Hocu da prilozim i stari dokumen koji potvrdjuje da je bugarka nadam se da ima i nacionalnost ako pak nema potvrdicu vencanicama tu ima .

Jos nesto da vas ohrabrim za sada netreba bugarski .... ja sam zvao ambasadu iz Beograda psto zivim i radim u BG pa cu tu da cekam drazvlajnstvo pa koliko potraje . Bolje ikad nego nikad ...... i ako su nekad govorili braca bugari to zaista i jesu hvala im sto nam omugcise da i to sto nam je ostalo od zivota provedemo normalno barem se nesekiram za decu upece
veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 13:37 - pre 93 meseci
Nemas stare dokumente da ti oni izdaju. Nego otvore maticnu knjigu i vide koja je nacionalnost. Na osnovu toga ti izdaju uverenje da je ta i ta osoba bugarske narodnosti. Zovi mesnu kancelariju Bozica (imas broj na net) i pitaj da li su tu maticne knjige za to podrucje. Ako nema, kao sto si rekao preko maticne knjige vencanih, tu imas isto narodnost.
serb.ch
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 19:30 - pre 93 meseci
Niko ne treba da se obeshrabri, samo da bude realan, jer ima strasno mnogo zloupotreba u smislu da ljudi zele bez ikakvog porekla da dobiju, pa su dosta poostrili kriterijume, sto najvise pogadja Makedonce.

Iz bosilegradskog kraja maticne knjige se nalaze u Custendilu. Ja, od osno moj prijatelj za mene, je tu nasao izvod za mog dedu iz 1912. godine. Sortirani su po selima i godinama. Ne znam vise detalja.
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 19:50 - pre 93 meseci
Citat:
pekan0001:
Hocu prvo sve da vas pozdravim cestitam onima koji su dobili i pozelim srece onima koji treba da dobiju .
Izcitao sam skoro sve Uhhhhhh....
Prvo i osnovno oni koji na bilo koji nacin zele da obeshrabre ove divne ljude mislim da im nije mesto ovde ...to su oni koji se i u realnom zivotu tako ponasaju ljubomorni i licemerni.
Ali necu se njima opterecivati......
Nov sam na forumu tek sada skupljam papire znam samo da mi je pra baba bila bugarka i njeni roditelji bugari
baba po majci .... majka bugarka otac srbin
moja majka otac srbin, majka polu bugarka ...sto dokazujem izvodima umrlicama vencanicama i mojim izvodom da sve povezem
cekam stari dokumen moje pra babe .... zivela u jugoistocnu srbiju mesto,, topli dol,, bugarski naravno ... e posle predat.
Moje pitanje bi glasilo gde se dokumenti stari nalaze za mesto topli dol..... Bosilegrad opstina ili crkvene knjige.
Imam praijatelje pa da nebi gubili vreme i tamo ih uputio . Hocu da prilozim i stari dokumen koji potvrdjuje da je bugarka nadam se da ima i nacionalnost ako pak nema potvrdicu vencanicama tu ima .

Jos nesto da vas ohrabrim za sada netreba bugarski .... ja sam zvao ambasadu iz Beograda psto zivim i radim u BG pa cu tu da cekam drazvlajnstvo pa koliko potraje . Bolje ikad nego nikad ...... i ako su nekad govorili braca bugari to zaista i jesu hvala im sto nam omugcise da i to sto nam je ostalo od zivota provedemo normalno barem se nesekiram za decu upece
veliki pozdrav

Ukoliko su tvoji preci ziveli (ili zive), na podrucju opstine Bosilegrad konkretno, izvod o poreklu mozes dobiti u opstinskoj kancelariji mesta odakle su,ako postoji u njihovom selu,ili u selu koja opsluzuje to podrucje, ne mora biti Bosilegrad, vec kancelarija gde inace ljudi iz tog mesta vade izvod iz maticnih, ti vec verovatno znas gde, ili se raspitaj. Oni poseduju maticne knjige iz tog perioda, nisu one u Kjustendilu, vec tamo gde se opstina i vodi. Eto za selo odakle su moji,ta kacelarija se nalazi u susednom selu,i oni imaju knjige jos od kraja 1800-tih/pocetak 1900-tih. Sluzbenica ce potraziti u knjigama, na primer, tvog pradedu, i ako se u knjizi vodi kao bugarin,imaces validan izvod. Onda treba da uzmes i izvod svog dede,i oca (ili majke,zavisi sa cije je linije), i to je dokaz da si potomak. Eto,toliko,nadam se da sam bio jasan. U pocetku sam bio skeptican oko toga da mesna kancelarija izdaje takav dokument, medjutim, stvar je zvanicna i pouzdana, i to je prepis originalnih knjiga, i mnogi su samo na osnovu tog izvoda zavrsili posao, pa nadam se i ja,i ti.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 20:32 - pre 93 meseci
U Custendilu se nalazi arhiv sa svima dok je to bila Bugarska. Tu je bilo podataka i za moje selo.

Ne znam sta ima po lokalnim opstinama.

Problem nekada moze da bude to sto su ljudima menjali prezimena od 1918 pa vracali neka 1941 i tako.

Recimo moj deda i moja baba se vode sa drugacijim prezimenima, a u ocevom izvodu pise trece prezime za oboje.
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 20:56 - pre 93 meseci
Nisam znao za to, mada je i bolje da postoji vise opcija,ako neko ne uspe da se pronadje. Custendil jeste bio centar okruga dok je taj deo bio pod Bugarskom, ali obicno svako mesto poseduje svoje maticne knjige, kao i svaka crkva knjigu svoje parohije. Opet, jos bolje ako podataka ima na vise mesta, pa ce se taj koji ima prava lakse pronaci sta mu treba.
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 22:26 - pre 93 meseci
Puno hvala ....
ja uzimam izvod po zenskoj liniju ...
moja majka ,baba,pra baba,ako treba i cukun baba
moja baba je polutanka kako ih inace zovu,a majka moje baba znaci moja pra baba je cista bugarka sa jos tri setre od oca i majke bugari naravno
ziveli su u Topli Dol i prezime Kostov ali prezime ne igra veliku ulogu ali su mi rekli kao da su te knjige u Bosilegradu u svakom slucaju to mi je usput a imam puno prijatelja od bozice topli dol ,lisina i tako dalje pa napravicu eskurziju do bosilegrada gde imam isto tako puno prijatelja , samo molim boga da se nije izjasnjavala kao SFRJ ali i za to postoji pravni lek knjiga vencanih. ili preko nekog ujaka iz topli dol koji svi skoro imaju dvojno drzavljanstvo samo ja ga nemam .
Prijatelji moji vidim da zelite svakom da pomognete posto sam ja u Beogradu icicu u ambasadu i sve lepo napisati i ako vam treba neka pomoc slobodno se javite ... da smo ovako solidarni i u privatnom zivotu nebi ni trebali ici preko granice ali sta je tuje ,cekam godinu rodjnja i kad je umrla posto umrlica znam gde se nalazi ..... odatle i pocinjem
pozdrav

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 13.08.2016. u 23:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503453 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.