Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3495040 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.exe-net.net.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 15:49 - pre 38 meseci
Dzaba sada dijagnoza, pacijent "umro". Trebao je ranije da pise i da se interesuje mozda je mogao da spreci otkaz. Dosta ljudi se javi tek kad dodje do problema, a da su redovno delili informacije na forumu mozda bi se spasili.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 15:55 - pre 38 meseci
Citat:
Krsta9992:
Ja sam cekao 9 meseci na potpis viceprezidenta i kada je doslo do potpisa odbili mi ukaz, kako zasto veze nemam koji je razlog, da li neko zna?

Da bismo mogli uopste da nagadjamo razlog tvoje odbijenice, potrebno je da nam napises vise o tvom predmetu.
Na osnovu cega si dobio poreklo?
Da li su ista dokumenta o poreklu odnesena i u ministarstvo kao dopuna? ( postoje slucajevi da prodju komisiju oni koji nisu odneli dopunska dokumenta ali ih na kraju viceprezident odbije zbog toga).
Da li imas nekih problema za zakonom, u Srbiji ili EU?
I jos nesto, niko ne moze da vas odbije bez razloga, oni sto pricaju da su ih odbili jer je sluzbeniku bio los dan, je prica za malu decu.( cinjenica je i da traze i najmanju gresku da bi odbili ljude jer suvise mnogo ljudi aplicira pa ne mogu svi dobiti drzavljanstvo).
Dakle, potrebno je sve analizirati i na kraju doci do uzroka odbijenice.
 
Odgovor na temu

Krsta9992
Igor Krstic
Ne radim
Ne radim
Nis, Srbija

Član broj: 346153
Poruke: 5
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 17:24 - pre 38 meseci
Problem sa zakonom nisam imao nikada, a poreklo mi je direktno preko kevinog ćaleta-dede, advokat mi je vodio ceo predmet preko advokata sam isao, i moj brat os tetke i moja tetka su dobili isto pasos preko dede, znaci dokumenta su nam ista bukvalno. Advokatica koja meni radi pasos radila je i njima, znaci zena je skroz korektna i profesionalna nije neka mućka itd. Zena je u soku bukvalno kada sam joj javio preko onog sajta kada sam proveravao. Rekla je da ce da proveri u ponedeljak koji je razlog i sta je u pitanju. Prosto mi je neverovatno
 
Odgovor na temu

Krsta9992
Igor Krstic
Ne radim
Ne radim
Nis, Srbija

Član broj: 346153
Poruke: 5
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 17:26 - pre 38 meseci
Sve je bilo ok, islo je super nisam ni 1% imao sumnje, jer je i brat moj na istom poreklu isao i dobio je pasos sve ful
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 17:42 - pre 38 meseci
Citat:
Krsta9992:
Problem sa zakonom nisam imao nikada, a poreklo mi je direktno preko kevinog ćaleta-dede, advokat mi je vodio ceo predmet preko advokata sam isao, i moj brat os tetke i moja tetka su dobili isto pasos preko dede, znaci dokumenta su nam ista bukvalno. Advokatica koja meni radi pasos radila je i njima, znaci zena je skroz korektna i profesionalna nije neka mućka itd. Zena je u soku bukvalno kada sam joj javio preko onog sajta kada sam proveravao. Rekla je da ce da proveri u ponedeljak koji je razlog i sta je u pitanju. Prosto mi je neverovatno

Da li si podneo ista dokumenta u ministarstvo na osnovu kojih si dobio proizhod? Pitaj advokaticu da li su dopunska dokumenta odneta nakon intervjua opet? Oni su od 2019. poostrili i nakon izbijanja skandala u DABC krajem 2018. poceli su da traze u ministarstvu na uvid dokumenta o poreklu.
Mnogi koji su imali cisto poreklo su odbijeni jer nisu znali da treba da nose ista dokumenta drugi put u ministarstvo.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.exe-net.net.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 18:28 - pre 38 meseci
Kojim konkretno dokumentom si dokazivao poreklo? Da li na njemu postoji rubrika nacionalnost i upisana je bugarska nacionalnost?
 
Odgovor na temu

Valentina1992
Valentina Savic

Član broj: 346090
Poruke: 82
..480:fe00:b131:aa48:e1cf:f989



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 19:51 - pre 38 meseci
Citat:
Stefan27:
Citat:
Krsta9992:
Problem sa zakonom nisam imao nikada, a poreklo mi je direktno preko kevinog ćaleta-dede, advokat mi je vodio ceo predmet preko advokata sam isao, i moj brat os tetke i moja tetka su dobili isto pasos preko dede, znaci dokumenta su nam ista bukvalno. Advokatica koja meni radi pasos radila je i njima, znaci zena je skroz korektna i profesionalna nije neka mućka itd. Zena je u soku bukvalno kada sam joj javio preko onog sajta kada sam proveravao. Rekla je da ce da proveri u ponedeljak koji je razlog i sta je u pitanju. Prosto mi je neverovatno

Da li si podneo ista dokumenta u ministarstvo na osnovu kojih si dobio proizhod? Pitaj advokaticu da li su dopunska dokumenta odneta nakon intervjua opet? Oni su od 2019. poostrili i nakon izbijanja skandala u DABC krajem 2018. poceli su da traze u ministarstvu na uvid dokumenta o poreklu.
Mnogi koji su imali cisto poreklo su odbijeni jer nisu znali da treba da nose ista dokumenta drugi put u ministarstvo.


Ja sam dokument o poreklu predala samo u konzulatu na intervju14.11.2018, sada cekam potpis..to znaci da cu biti odbijena???
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 20:08 - pre 38 meseci
@Valentina1992 Savetuje se da svako ko je aplicirao na osnovu PROIZHODA u konzulat/ambasadu ili Ministarstvo odnese za vreme intervjua ili do statusa "finalno" pored proizhoda i sva dokumenta na osnovu kojih je dokazao to poreklo jer DABC i Ministarstvo ne saradjuju i samo proizhod nije dovoljan dokaz za poreklo u Ministarstvu.
Ukoliko si odnela svu dokumentaciju u konzulat ili Ministarstvo za vreme intervjua ili kasnije NE TREBA da se nosi opet.
Da, svako moze da bude odbijen kod viceprezidenta i prolazak komisije nije garancija da ce drzavljanstvo biti potpisano.
Postoje slucajevi da su prosli komisiju iako nisu odneli dopunska dokumenta ali ih je na kraju viceprezident odbio upravo zbog toga.



[Ovu poruku je menjao Stefan27 dana 06.03.2021. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Valentina1992
Valentina Savic

Član broj: 346090
Poruke: 82
..480:fe00:b131:aa48:e1cf:f989



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 20:13 - pre 38 meseci
@Stefan27
Oprosti ali sta je tacno PROIZVOD? Ja sam predala dokument koji dokazuje moje poreklo za vreme intervjua..
 
Odgovor na temu

Bekakg

Član broj: 340123
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 20:22 - pre 38 meseci
Izvini ali prosto mi je neverovatno da si u ovoj prici i da ne znas sta je PROISHOD. Ne PROIZVOD.
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 20:26 - pre 38 meseci
Citat:
Valentina1992:
@Stefan27
Oprosti ali sta je tacno PROIZVOD? Ja sam predala dokument koji dokazuje moje poreklo za vreme intervjua..

Jel si aplicirala za bugarsko drzavljanstvo ili neko drugo?
 
Odgovor na temu

Valentina1992
Valentina Savic

Član broj: 346090
Poruke: 82
..480:fe00:b131:aa48:e1cf:f989



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 20:34 - pre 38 meseci
Citat:
Bekakg:
Izvini ali prosto mi je neverovatno da si u ovoj prici i da ne znas sta je PROISHOD. Ne PROIZVOD.


Nedavno sam se prikljucila stranici i nisam cula za taj termin.. nisam znala, predala sam original dokumenta kao i dokaz izvod iz maticne knjige rodjenih od bake dokaz o poreklu. Ostalo je uradio moj posrednik. Nacicu na internetu, svejedno hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Valentina1992
Valentina Savic

Član broj: 346090
Poruke: 82
..480:fe00:b131:aa48:e1cf:f989



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 20:45 - pre 38 meseci
Citat:
Stefan27:
Citat:
Valentina1992:
@Stefan27
Oprosti ali sta je tacno PROIZVOD? Ja sam predala dokument koji dokazuje moje poreklo za vreme intervjua..

Jel si aplicirala za bugarsko drzavljanstvo ili neko drugo?


Radio je sve moj posrednik ..pre intervjua bila sam u Bugarskoj kod notara , da overim potvrdu o dobijanju Bug drzavljanstva sa podsrednikom, to je PROISHOD,?
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 21:28 - pre 38 meseci
Ljudi 100 puta smo pisali o tome ali evo ponovo. Sva ORIGINALNA (nikakve kopije) dokumenta, to jest celo stablo od pretka bugarina do vas mora da se prilikom intervjua ili kasnije kao dopuna a pre finalnog statusa uz proishod (original a ne kopija overena kod notara i tome slicno - dokument koji se dobija u DABC-u) predaju i u ministarstvu. Novina je takodje da u svim tim dokumentima imena, prezimena kao i datumi rodjenja moraju da se poklapaju. Na primer, u vasem izvodu rodjenih pisu datum rodjenja vase majke pa u njenom izvodu rodjenih datum njenog oca koji je na primer bio bugarin. Ukoliko zafali samo jedan datum ili je neispravan, odbijaju. Zbog toga vise ni u DABCU ne mozete da dobijete proishod ako nisu upisani svi datumi i da se poklapaju. Moja sestra od terke je odbijena iako smo naknadno ispravili datum u izvodu njene majke i dostavili DABCU dok su nasi drugi brat i sestra dobili bez problema ali im je sve bilo ispravno sto se tice datuma. Cak su i rekli da je u tome problem. Nema vise zezanja ni u DABCU. Ne bi me zacudilo da dok ne stignemo na potpis da uvedu i da u svim izvodima za roditelje mora da se poklapaju jmbg brojevi (ostalo je samo jos to da traze) mada onda puno njih ne bi imali pravo jer mnogi preci nisu imali jmbg brojeve.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 21:30 - pre 38 meseci
Citat:
Valentina1992:
Citat:
Stefan27:
Citat:
Valentina1992:
@Stefan27
Oprosti ali sta je tacno PROIZVOD? Ja sam predala dokument koji dokazuje moje poreklo za vreme intervjua..

Jel si aplicirala za bugarsko drzavljanstvo ili neko drugo?


Radio je sve moj posrednik ..pre intervjua bila sam u Bugarskoj kod notara , da overim potvrdu o dobijanju Bug drzavljanstva sa podsrednikom, to je PROISHOD,?


To je proishod. Ako te je posrednik vodio kod notara da overis proishod i predala tako overenu kopiju nazalost racunaj da ces biti odbijena.
 
Odgovor na temu

Valentina1992
Valentina Savic

Član broj: 346090
Poruke: 82
..480:fe00:b131:aa48:e1cf:f989



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2021. u 21:48 - pre 38 meseci
@tecaizbeca

Pored PROISHODA predala sam na intervju konzulatu originale..
Hvala mnogo na odgovoru

[Ovu poruku je menjao Valentina1992 dana 06.03.2021. u 22:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2021. u 08:45 - pre 38 meseci
Onda ne moras da se brines, naravno ako su datumi svi upisani i tacni su.
 
Odgovor na temu

Dunav29
Novi Sad

Član broj: 343804
Poruke: 45
95.180.71.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2021. u 13:05 - pre 38 meseci
E ovako, možda još neko bude imao problema oko uplate takse za podizanje Ukaza pa će mu značiti.

Ja sam sve radio preko ambasade u BG, inače živim u NS.

kada mi je stigao mejl od ambasade da mi je potpisan ukaz i da mogu da dođem da ga preuzmem (stigao je istog dana kada mi se i promenio status) napisali su i šta je sve potrebno:
- dve fotografije formata za pasoš:

- kopija pasoša;

- zahtev za prijavu adrese u Republici Bugarskoj*, popunjen na bugarskom jeziku (nalazi se u obliku priloga uz ovo obaveštenje);

- original uplatnice kao dokaz o uplaćenoj taksi za Ukaz o državljanstvu (koja treba da glasi na Vaše ime) u iznosu od 26,00 evra (ako uplatu izvršite u bankama u Republici Srbiji) ili 50,00 leva (ako taksu uplatite u bankama u Republici Bugarskoj) na ime Ministarstva pravde Republike Bugarske na dole navedene račune Narodne banke Republike Bugarske:

IBAN i SWIFT(bic) kod.

E kod ove poslednje stavke sam imao problem. Nije dovoljan samo odštampan mejl da biste u banci odmah mogli da izvršite uplatu. Potrebno je odmah odgovorite da su Vam potrebne instrukcije sa Vašim imenom i prezimenom (poslati na bugarskom). Meni su do sada uvek uredno odgovarali i kad sam na srpskom pisao međutim u poslednje vreme neće/ ne umeju, nebitno.

Poslaće vam dokument na bugarskom u kom se citiraju neki članovi zakona, blabla i gde je upisano baš Vaše ime i prezime. Ja sam taj mejl kao i prethodni prosledio banci i oni su mi izvršili uplatu. Sa prvim mejlom sam bio odbijen u tri banke jer nije naznačeno moje ime i prezime već su mi se obratili sa Gospodine. Javljali su se neki članovi za Raifajzen banku na Slaviji da tamo ide mnogo brže i lakše (verovatno imaju dosta takvih uplata pa su uigraniji), ali svako ko nije iz Bga bi morao da ide dva puta jer potvrdu o plaćanju dobijate u roku od 5 radnih dana. Ja sam je dobio sutradan.

U svim koracima do sada najvise sam vremena izgubio oko te uplate. Izuzetno banalna stvar, ali eto.

Srdačan pozdrav svima i želim vam da svi koraci idu brzo i da svi dobijemo pasoše što pre.
 
Odgovor na temu

stojkepn




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2021. u 09:41 - pre 38 meseci
Da li neko zna za koliko dana stize ukaz poslat iz Sofije do Niškog konzulata.
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2021. u 11:06 - pre 38 meseci
Ukaz se šalje mejlom elektronski potpisan, tako da stiže istog trenutka kada je poslat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3495040 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.