Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3497161 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milenko Radalj
Milenko Lazic
Elektriker
Kuhn Elektro Technik GmbH, München
München

Član broj: 299103
Poruke: 115
*.web.vodafone.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 06:58 - pre 44 meseci
Lepa vest za sve koji moraju u Bugarsku da putuju.

https://srbija24.com/gradjani-...LD6ZVTVPZQ6M5Ny4VLOsKii91IR7As
 
Odgovor na temu

Juzni tok

Član broj: 339573
Poruke: 43



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 07:29 - pre 44 meseci
Citat:
Nemanjaa12345:
Koji su to brojevi?
Ako mislis ono kada se kuca za proveru pa one 4 cifre kroz godinu?
83××/2018

Dobar dan.Kako burazeru si imao intervju 05.03.2019. a broj iz 2018. pa prvo je intervju pa se onda pravi prepiska i broj,ako si intervju radio u Sofiji,posle dan dva,ili i isti dan obrazuje se prepiska,i to je taj br.kada ukicas taj broj koji si napisao i pin izlazi ti broj obrazovane prepiske i na taj br mislim i on je broj po kome se.prati naoredak prepiske i onda ostali .ogu da,po broju svoje prepiske da znaju dinamiku i prate.a taj br koji si poslao je onaj prvi br.koji si imao kada si predavao za intervju.
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 10:40 - pre 44 meseci
Da prenesem iskustvo prilikom podizanja "Udostvorenie" :

Allianz banka kod ministarstva podigla je proviziju sa 6 na 12 leva. Ukoliko imate vremena i provizija vam je velika, potrazite neku drugu banku.

Na salteru broj 4. predajete : dokaz o uplati 50 leva, jednu potpisanu sliku (na poledjini sam napisao ime i prezime latinicom-prošlo je), kopiju prve stranice pasosa.
Dace vam listic sa predefinisanim poljima gde treba na bugarskom jeziku, ćirilicom da napišete: vase ime i prezime, adresu na koju se prijavljujete (npr: Lege 6, Obщina Sredec, Sofiя), datum i potpis (onako kako ste se potpisali na pasošu). Stara dokumenta mozete odmah da podignete, samo ce vam dati papric da napisete koja dokumenta uzimate, a ona ce sebi da uradi kopiju.

U opstini dobijete 3 obrazca za popunjavanje: adresna_karta_nastoiash_adres, zaiavlenie_postoianen_adres, za treci dokument ne znam kako se zove i nema ga na njihovom sajtu.
http://sredec-sofia.org/bg/pag...ka-registratsiya-i-obsluzhvane

Treci dokument trazi malo vise podataka pored standardnih. Potrebno je uneti podatke o supruzi, roditeljima i na drugoj strani obrazca podatke o rodjenoj braći ili sestrama.
Pored svakog imena postoji polje gde je potrebno uneti njigove datume rodjenja (dd.mm.gggg).
Ukoliko ste kratki sa vremenom navedene obrazce mozete uzeti i ranije, popuniti negde u kaficu i po podizanju drzavljanstva pravac opstina.
U opstini smo predali: kopiju drzavljanstva, kopiju pasosa, kopiju izvoda-koji je bio preveden i legalizovan i navedena tri obrazca.
Taksa se placa u opstini 30 leva, bez dodatne provizije. Na blagajni na uvid predate kopiju drzavljanstva da bi upisala vase podakte na uplatnici.
 
Odgovor na temu

hasuiohf

Član broj: 169161
Poruke: 27
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 11:35 - pre 44 meseci
Da li neko zna sudskog prevodioca, treba da uradim prevod papira na Bugarski
Molim Vas ako imate posaljita mi br .
Hvalaa puno
 
Odgovor na temu

Dezhan

Član broj: 337620
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 12:50 - pre 44 meseci
Citat:
Stefan27:
Cini mi se da postoji zakonski rok za resavanje predmeta u Ministarstvu i da je 18 meseci. Sta mislite da li bi dobar advokat mogao da ubrza proces? Ne mislim na nikakvo potplacivanje vec da neka jaka advokatska kancelarija natera one lenje sluzbenike da rade svoj posao i da postuju zakonsku proceduru. Jel mislite da je moguce isterati pravdu u Bugarskoj ili su na istom nivou kao i Srbija?

Ovo ne bi bilo lose.Da se skupimo nas 15,20 sa foruma i svi kod jednog advokata
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 272
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 13:06 - pre 44 meseci
Citat:
Sima19:
Da prenesem iskustvo prilikom podizanja "Udostvorenie" :

Allianz banka kod ministarstva podigla je proviziju sa 6 na 12 leva. Ukoliko imate vremena i provizija vam je velika, potrazite neku drugu banku.

Na salteru broj 4. predajete : dokaz o uplati 50 leva, jednu potpisanu sliku (na poledjini sam napisao ime i prezime latinicom-prošlo je), kopiju prve stranice pasosa.
Dace vam listic sa predefinisanim poljima gde treba na bugarskom jeziku, ćirilicom da napišete: vase ime i prezime, adresu na koju se prijavljujete (npr: Lege 6, Obщina Sredec, Sofiя), datum i potpis (onako kako ste se potpisali na pasošu). Stara dokumenta mozete odmah da podignete, samo ce vam dati papric da napisete koja dokumenta uzimate, a ona ce sebi da uradi kopiju.

U opstini dobijete 3 obrazca za popunjavanje: adresna_karta_nastoiash_adres, zaiavlenie_postoianen_adres, za treci dokument ne znam kako se zove i nema ga na njihovom sajtu.
http://sredec-sofia.org/bg/pag...ka-registratsiya-i-obsluzhvane

Treci dokument trazi malo vise podataka pored standardnih. Potrebno je uneti podatke o supruzi, roditeljima i na drugoj strani obrazca podatke o rodjenoj braći ili sestrama.
Pored svakog imena postoji polje gde je potrebno uneti njigove datume rodjenja (dd.mm.gggg).
Ukoliko ste kratki sa vremenom navedene obrazce mozete uzeti i ranije, popuniti negde u kaficu i po podizanju drzavljanstva pravac opstina.
U opstini smo predali: kopiju drzavljanstva, kopiju pasosa, kopiju izvoda-koji je bio preveden i legalizovan i navedena tri obrazca.
Taksa se placa u opstini 30 leva, bez dodatne provizije. Na blagajni na uvid predate kopiju drzavljanstva da bi upisala vase podakte na uplatnici.

Ako ne grešim sada čekaš da opština dokumentaciju prosledi policiji za određivanje EGN-a i tek onda ideš u policiju da se slikaš za dokumenta? Ili grešim? I još jedno pitanje da li na oba dokumenta pišeš adresu Lege 6, dok se adresa u Srbiji nigde ne upisuje?
 
Odgovor na temu

Dunav29
Novi Sad

Član broj: 343804
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 14:28 - pre 44 meseci
Citat:
hasuiohf:
Da li neko zna sudskog prevodioca, treba da uradim prevod papira na Bugarski
Molim Vas ako imate posaljita mi br .
Hvalaa puno

Milica Đorđević Beograd

+381 63 8505596

Ona je meni pomogla za sve u Ambasadi.
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 15:46 - pre 44 meseci
Citat:
daca80:
Citat:
Sima19:
Da prenesem iskustvo prilikom podizanja "Udostvorenie" :

Allianz banka kod ministarstva podigla je proviziju sa 6 na 12 leva. Ukoliko imate vremena i provizija vam je velika, potrazite neku drugu banku.

Na salteru broj 4. predajete : dokaz o uplati 50 leva, jednu potpisanu sliku (na poledjini sam napisao ime i prezime latinicom-prošlo je), kopiju prve stranice pasosa.
Dace vam listic sa predefinisanim poljima gde treba na bugarskom jeziku, ćirilicom da napišete: vase ime i prezime, adresu na koju se prijavljujete (npr: Lege 6, Obщina Sredec, Sofiя), datum i potpis (onako kako ste se potpisali na pasošu). Stara dokumenta mozete odmah da podignete, samo ce vam dati papric da napisete koja dokumenta uzimate, a ona ce sebi da uradi kopiju.

U opstini dobijete 3 obrazca za popunjavanje: adresna_karta_nastoiash_adres, zaiavlenie_postoianen_adres, za treci dokument ne znam kako se zove i nema ga na njihovom sajtu.
http://sredec-sofia.org/bg/pag...ka-registratsiya-i-obsluzhvane

Treci dokument trazi malo vise podataka pored standardnih. Potrebno je uneti podatke o supruzi, roditeljima i na drugoj strani obrazca podatke o rodjenoj braći ili sestrama.
Pored svakog imena postoji polje gde je potrebno uneti njigove datume rodjenja (dd.mm.gggg).
Ukoliko ste kratki sa vremenom navedene obrazce mozete uzeti i ranije, popuniti negde u kaficu i po podizanju drzavljanstva pravac opstina.
U opstini smo predali: kopiju drzavljanstva, kopiju pasosa, kopiju izvoda-koji je bio preveden i legalizovan i navedena tri obrazca.
Taksa se placa u opstini 30 leva, bez dodatne provizije. Na blagajni na uvid predate kopiju drzavljanstva da bi upisala vase podakte na uplatnici.

Ako ne grešim sada čekaš da opština dokumentaciju prosledi policiji za određivanje EGN-a i tek onda ideš u policiju da se slikaš za dokumenta? Ili grešim? I još jedno pitanje da li na oba dokumenta pišeš adresu Lege 6, dok se adresa u Srbiji nigde ne upisuje?



EGN podizem u opstini za 7 dana, a nakon toga pravo policija za LK i pasos.
U dokumentu "adresna_karta_nastoiash_adres" popunio sam samo : ime,očevo ime, prezime i kod polja naselno mesto: Republika Srbija.
U dokumentu "zaiavlenie_postoianen_adres" popunio sam samo : ime,očevo ime, prezime i kod polja naselno mesto Sofija, opstina Sredec,Lege 6.
Tako popunjena dokumenta je prihvatila, nadam se da je ok. Mozda će ona da dopuni ako nesto fali.
 
Odgovor na temu

Nemanjaa12345
Nemanja Stojanov
Ne radim
Ne radim
Nis

Član broj: 337059
Poruke: 41
*.dynamic.vipmobile.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 17:31 - pre 44 meseci
Drug a sta sam lose napisao?
Intervju sam imao 5.3.2019

Kod kada kucam proveru unosim
83xx/2018
I ispod onog ide sifra
 
Odgovor na temu

Atlantida82
Wien

Član broj: 338974
Poruke: 21
..1.242.wireless.dyn.drei.com.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 17:43 - pre 44 meseci
Pretpostavljam da si 2018. zakazao intervju za mart 2019. Onda su ostavili br molbe i prepiske isti, ako sam dobro shvatila.
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 18:11 - pre 44 meseci
Pa i ja sam imao inter 06.03.219 a prepiska mi je 8434/2018
 
Odgovor na temu

m.misel89
Marko radivojevic
Vozac
PG Doo
Nis.srbia

Član broj: 345039
Poruke: 34
194.230.145.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 18:43 - pre 44 meseci
I jos uvek si na zaduzitelna ???
Petro milo
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 18:45 - pre 44 meseci
Ljudi, nije broj predmeta taj koji kucate da bi ste proverili status( taj broj ste dobili kad ste zakazivali intervju),vec je broj predmeta onaj koji se dobije nakon intervjua i na taj se misli... npr ja sam imao intervju pocetkom jula 2019. i moj broj predmeta je 19xxx/2019.
 
Odgovor na temu

nmiljan
Niš

Član broj: 332589
Poruke: 51

Jabber: nmiljan


+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 19:04 - pre 44 meseci
A za proveru potpisa jel se kuca u gornjem delu gde je i pin, ili u donjem?
Commo 21
95m2, pvc, izolacija 5cm + plafon 0,5cm, panelni radijatori
(6kom) 7,2m + susac, termo glave Caleffi(5kom)
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 19:08 - pre 44 meseci
Ko je imao intervju u Sofiji kuca u gornjem delu( u gornjem delu ima dva polja, u prvo polje se kuca broj molbe koji se dobije kad se zakaze intervju a u donjem delu se kuca sifra)a ko je imao intervju preko ambasade ili konzulata u donjem delu kuca samo broj.
 
Odgovor na temu

somi...
Nis

Član broj: 338206
Poruke: 83
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 19:47 - pre 44 meseci
Gledaj stvarno ja tek sad vidim na dokumetu
Ali i dalje pise Obrazuvana prepiska N:6539/2019/06.03.2019 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane
hahahha nemam srece i to ti je :D
 
Odgovor na temu

Juzni tok

Član broj: 339573
Poruke: 43



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 20:00 - pre 44 meseci
Na to sam mislio Somi,vidis.A takodje i Nemanja,Somi je uvideo sta je u pitanju.Nisi nista lose rekao ni uradio,samo sam pitao to sto je Somi malopre napisao,to je parametar.Kazem Vam da je to 65.. i 66.. za to vreme.
 
Odgovor na temu

Nemanjaa12345
Nemanja Stojanov
Ne radim
Ne radim
Nis

Član broj: 337059
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 20:03 - pre 44 meseci
Pa znaci to je to,ima razlike ko je u ambasadi a ko u sofiji.Eto cisto da razjasnimo,da ne ispasa kako se dele dvosmislene informacije.
 
Odgovor na temu

Nemanjaa12345
Nemanja Stojanov
Ne radim
Ne radim
Nis

Član broj: 337059
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 20:04 - pre 44 meseci
Sve najbolje svima na dalje
 
Odgovor na temu

m.misel89
Marko radivojevic
Vozac
PG Doo
Nis.srbia

Član broj: 345039
Poruke: 34
194.230.145.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.09.2020. u 20:18 - pre 44 meseci
Citat:
somi...:
Gledaj stvarno ja tek sad vidim na dokumetu
Ali i dalje pise Obrazuvana prepiska N:6539/2019/06.03.2019 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane
hahahha nemam srece i to ti je :D

Ne brini za koji dan ce ti se smeniti na finalna.Javi nam kad bude
Petro milo
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3497161 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.