Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3546618 | Odgovora: 15779 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 21:34 - pre 83 meseci
Vise puta sam spomenuo da je bolje u Sofiji a ne u ambasadi ili konzulatu...uostalom jedno od novih pitanja na intervju je i koliko ste puta bili u Bugarskoj te zato se prosetajte i pocnite malo i da ucite jezik...
S jeseni sledi promena u proceduri,gore dole dokumentacija ista samo sto ce DABC resavati ceo proces a MP odradivati samo intervjue i ono sto Vas sve sekira bice znatno kraca cela procedura...
I ljudi citajte malo forum nemojte stalno ista pitanja na koja je vec odgovoreno vise puta...
Posto me je mnogo forumasa zvalo_za one bez porekla : ZABORAVITE nema nikakve sanse,svi oglasi gde se takvo nestro nudi su samo PREVARA...
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 21:54 - pre 83 meseci
Sigurno da je bolje ali ja sam razmislio i u mom slucaju nije jer nisam sam u porodici koji ce da podnosi zahtev (sto zbog finansija jer hvala bogu ima nas vise a i da li ce da mi se oduzi i do godinu dana procedura nije mi problem jer ne zurim za pasos obzirom da ovde imam koliko toliko pristojan zivot). Vise je razlog da sutra dan deca imaju, eventualno da odem iz zemlje zbog samog sistema ove drzave. Ako treba i jezik cu da ucim, nije problem. Ako sam mogao fakultet da zavrsim, naucicu i to koliko je potrebno. Kako bude, bice. Hvala ti na informaciji, pogotovo to da ce biti kraca procedura, deluje ohrabrujuce.
 
Odgovor na temu

Buki88
Beograd,Srbija

Član broj: 336303
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 22:07 - pre 83 meseci
Citat:
Sk1:
Citat:
Kreuz:
Eto, još samo skivi da odradi posao.

Mali intermezzo: teče deveti mesec na zadъlžitelno sъglasuvane, ali je zato stigla nova kartica zdravstvenog osiguranja posle 8 meseci...


Poceo sam postupak pre skoro 2 godine, dobio proishod, predao sam dokumente u ministarstvo fevruari 2016, zakazali mi intervju za oktobar 2016. Od tada je proslo isto skoro 9 meseci jos je prepiska na zadolzitelno soglasuvanje.



Isti slicaj. Imao interviju krajem maja 2016. Od :31.08.2016 g.
Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 22:28 - pre 83 meseci
Prezvakana tema, ne moze da bude bolje onde gde se ceka 15 meseci do intervjua, a u ambasadi ga odradis odmah i udjes u sistem za 2-3 meseca. Ne znam za koga je bolje, valjda je bitnije da se skrati procedura maksimalno koliko moze. U ambasadi u Beogradu ljudi rade korektno svoj posao, dok u Nisu zapinje, kao i u svakom isturenom odeljenju, radio ne radio svira mi radio...
 
Odgovor na temu

2017daca

Član broj: 336676
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 22:30 - pre 83 meseci
Citat:
vojkanche:
ajde ne zakecujte se sa gluposti nego napišite šta treba od dokumentacije da se preda za EGN?
:)


@vojkanche

kada ides po ukaz?
 
Odgovor na temu

demikeli
trgovac
a-komerc

Član broj: 336571
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 06:27 - pre 83 meseci
Jel neko zna do kog datuma su stigli sa izdavanjem proizhoda?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 07:28 - pre 83 meseci
Citat:
posrednik2:
Vise puta sam spomenuo da je bolje u Sofiji a ne u ambasadi ili konzulatu...uostalom jedno od novih pitanja na intervju je i koliko ste puta bili u Bugarskoj te zato se prosetajte i pocnite malo i da ucite jezik...
S jeseni sledi promena u proceduri,gore dole dokumentacija ista samo sto ce DABC resavati ceo proces a MP odradivati samo intervjue i ono sto Vas sve sekira bice znatno kraca cela procedura...
I ljudi citajte malo forum nemojte stalno ista pitanja na koja je vec odgovoreno vise puta...
Posto me je mnogo forumasa zvalo_za one bez porekla : ZABORAVITE nema nikakve sanse,svi oglasi gde se takvo nestro nudi su samo PREVARA...


Ako si pod bolje je ici u Sofiju na intevjju mislio da je brze, ne mogu da se slozim. Kao sto ne mogu da se slozim da je pitanje koliko si puta isao u Bugarsku novo pitanje.
 
Odgovor na temu

ducilola

Član broj: 336902
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 07:39 - pre 83 meseci
Citat:
dobrivoje85:
Promenice to se status za otprilke mesec dana.

Ali oni avgusta idu na kolektivni godisnji u Sofiji!!
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.78.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 15:56 - pre 83 meseci
Citat:
dobrivoje85:
Promenice to se status za otprilke mesec dana.


Hvala ti za odgovor nadam se da ce biti tako uskoro.

Inace evo moje datume ako neko mogu pomoci.
Ljeto 2015 sam prikupio celu dokumentaciju.
U septembar 2015 sam zakazao u DABC termin, zakazali mi za novembar.
Novembru 2015 sam predao za proishod.
Dobio proishod sredina januara 2016.
Pocetkom fevruara 2016 predao u ministarstvo zakazli mi intervju za kraja oktobra 2016.
Oktobar 2016 zavrsio sam intervju.
Od tada je prepiska na zadolzitelno soglasuvanje vec skoro 9 meseci.
Koliko znam to moze stajati i 11 meseci.

Kako bude nek bude ali bez 2 ipo godine nema sansi da se zavrsi. Sada ko predaje vec mozda i 3 su malo.
 
Odgovor na temu

cira17
Teamsport
Teamsport
Nis, Srbija

Član broj: 336973
Poruke: 10
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 16:55 - pre 83 meseci
Pozdrav. Gde mogu da proverim da li mi je deda Bugarin. Rodjen je u Sukovu okolina Dimitrovgrada. U nisu nemaju evidenciju o njemu. Ne mogu da izvadim Izvod.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 18:11 - pre 83 meseci
Pa sta trazis u Nisu, trazi u Dimitrovgradu. Ako ni tamo nemaju u knjigama ti pitaj da li po tom datumu ima nekog da se rodio jer mozda se deda po rodjenju zvao drugacije (to jest bugarsko ime i prezime), kao sto je kod mene bio slucaj.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 19:23 - pre 83 meseci
Citat:
2017daca:
Citat:
vojkanche:
ajde ne zakecujte se sa gluposti nego napišite šta treba od dokumentacije da se preda za EGN?
:)


@vojkanche

kada ides po ukaz?

Danas sam bio i upravo sam stigo kući
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 19:29 - pre 83 meseci
konačno ukaaaazzzzzzz
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 19:52 - pre 83 meseci
Toooooooooooooooo lutkooooooooo! Nek ti je sa srecom i da si ziv, zdrav i uspesan u buducnosti!
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 20:51 - pre 83 meseci
Citat:
Skipper77:
Citat:
posrednik2:
Vise puta sam spomenuo da je bolje u Sofiji a ne u ambasadi ili konzulatu...uostalom jedno od novih pitanja na intervju je i koliko ste puta bili u Bugarskoj te zato se prosetajte i pocnite malo i da ucite jezik...
S jeseni sledi promena u proceduri,gore dole dokumentacija ista samo sto ce DABC resavati ceo proces a MP odradivati samo intervjue i ono sto Vas sve sekira bice znatno kraca cela procedura...
I ljudi citajte malo forum nemojte stalno ista pitanja na koja je vec odgovoreno vise puta...
Posto me je mnogo forumasa zvalo_za one bez porekla : ZABORAVITE nema nikakve sanse,svi oglasi gde se takvo nestro nudi su samo PREVARA...


Ako si pod bolje je ici u Sofiju na intevjju mislio da je brze, ne mogu da se slozim. Kao sto ne mogu da se slozim da je pitanje koliko si puta isao u Bugarsku novo pitanje.

To sto se Vi ne slazete i ne morate al to sto ja napisem ovde stoposto je tacno.A za proceduru ubuduce ko bude predavao po novim uredbama koje se ocekuju da stupe na snagu do kraja godine bice znatno brze no do sad...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 21:53 - pre 83 meseci
Pa sta da radimo sad mi sto jos nismo predali? Da cekamo kraj godine pa da idemo po novoj proceduri, il da zaglavimo sa starom? Ja ne vidim kako ce da ubrzaju intervju kad sad zakazuju za septembar 2018. Nece valjda ovi po novoj proceduri preko reda da idu na intervju...
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 22:05 - pre 83 meseci
Citat:
posrednik2:
Citat:
Skipper77:
Citat:
posrednik2:
Vise puta sam spomenuo da je bolje u Sofiji a ne u ambasadi ili konzulatu...uostalom jedno od novih pitanja na intervju je i koliko ste puta bili u Bugarskoj te zato se prosetajte i pocnite malo i da ucite jezik...
S jeseni sledi promena u proceduri,gore dole dokumentacija ista samo sto ce DABC resavati ceo proces a MP odradivati samo intervjue i ono sto Vas sve sekira bice znatno kraca cela procedura...
I ljudi citajte malo forum nemojte stalno ista pitanja na koja je vec odgovoreno vise puta...
Posto me je mnogo forumasa zvalo_za one bez porekla : ZABORAVITE nema nikakve sanse,svi oglasi gde se takvo nestro nudi su samo PREVARA...


Ako si pod bolje je ici u Sofiju na intevjju mislio da je brze, ne mogu da se slozim. Kao sto ne mogu da se slozim da je pitanje koliko si puta isao u Bugarsku novo pitanje.

To sto se Vi ne slazete i ne morate al to sto ja napisem ovde stoposto je tacno.A za proceduru ubuduce ko bude predavao po novim uredbama koje se ocekuju da stupe na snagu do kraja godine bice znatno brze no do sad...


Nemam nameru da ti kontriram, ali zbog drugih clanova tvrdim da to sto ste rekli nije tacno, nema potrebe da ih dovodite u zabludu.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 22:08 - pre 83 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Pa sta da radimo sad mi sto jos nismo predali? Da cekamo kraj godine pa da idemo po novoj proceduri, il da zaglavimo sa starom? Ja ne vidim kako ce da ubrzaju intervju kad sad zakazuju za septembar 2018. Nece valjda ovi po novoj proceduri preko reda da idu na intervju...



Ja vala nemam nameru da cekam ni sekundu vise. Bilo to tacno ili ne, a budimo i realni..... Sta je bre 3 godine da dobijes pasos i ako ovim tempom ide? To prodje caskom.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 22:10 - pre 83 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Pa sta da radimo sad mi sto jos nismo predali? Da cekamo kraj godine pa da idemo po novoj proceduri, il da zaglavimo sa starom? Ja ne vidim kako ce da ubrzaju intervju kad sad zakazuju za septembar 2018. Nece valjda ovi po novoj proceduri preko reda da idu na intervju...


Druze, ili mozda drugarice, nemoj da cekas bolja vremena o kojima prica posrednik...Moj ti je savet ici na intervju u Konzulat. Ti sam odluci.
 
Odgovor na temu

cira17
Teamsport
Teamsport
Nis, Srbija

Član broj: 336973
Poruke: 10
*.exe-net.net.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.07.2017. u 22:12 - pre 83 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Pa sta trazis u Nisu, trazi u Dimitrovgradu. Ako ni tamo nemaju u knjigama ti pitaj da li po tom datumu ima nekog da se rodio jer mozda se deda po rodjenju zvao drugacije (to jest bugarsko ime i prezime), kao sto je kod mene bio slucaj.

Trazio sam ja i u Pirotu i ne mogu da ga nadju. Babu mi npr. nasli, ali deda ga nema. Jel samo u optini to moze da se proveri ili jos negde. Hvala ti puno na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3546618 | Odgovora: 15779 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.