Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3499230 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kristijan777
Beograd

Član broj: 336140
Poruke: 21
91.150.85.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.01.2017. u 18:56 - pre 88 meseci
Da , razumem.Nista onda nam se javi sa informacijama tipa za koliko si uspela da zakazes intervju, koliko se placa i generalno kako si prosla :)
 
Odgovor na temu

Sanjaa88
Zemlja

Član broj: 328137
Poruke: 25
195.252.119.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 06:15 - pre 88 meseci
Ja sam predala u Ambasadi u Bg-u, intervju imala u januaru, broj je stigao u maju 2016 i sada cekaaam :) Da li mi neko moze reci kako ide procedura preko Ambasade kada se dobije Ukaz ?
Unapred hvala na odgovoru..
 
Odgovor na temu

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
*.dyn.telefonica.de.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 08:18 - pre 88 meseci
Da li ima neko iz 2013 da mu je potpisao viceprezident ukaz?

[Ovu poruku je menjao Darac94 dana 30.01.2017. u 13:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.180.230.91.targo.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 11:56 - pre 88 meseci
Evo da prosledim sta treba od papira nakon dobijanja proishoda za Bugarsko poreklo (tako je meni preneseno...(ako neko zna da treba jos nesto neka napise) :

1. Uverenje o neosuđivanosti izdato u zemlji čiji je državljanin podnosilac. U uverenju mora da se navede da se izdaje u svrhu postupka dobijanja bugarskog državljanstva.


2. Lekarsko uverenje izdato od strane lekarske konsultativne komisije (LKK) medicinske ustanove u kojoj je lice prijavljeno po mestu prebivališta, kojom se potvrđuje da lice ne boluje od akutnih zaraznih i infektivnih bolesti iz člana 61., stav 1. Zakona o zdravlju, psihičkih bolesti iz člana 146. stav 1. t. 1. i 2. Zakona o zdravlju. Ako ne postoji LKK ispravu izdaje opšta bolnička LKK odgovarajuće medicinske ustanove. Ovu ispravu izdaju odgovarajući strani organi, ukoliko molilac živi u inostranstvu.

2.1 U jednom lekarskom uverenju mora da bude naveden tekst iz tačke 5. /bolesti iz člana 61. stav 1. Zakona o zdravlju:

„lice ne boluje od akutnih zaraznih i infektivnih bolesti - holere, kuge, variole, žute groznice, virusnih hemoragičnih groznica, difterita, trbušnog tifusa, poliomijelitisa, bruceloze, antraksa, malarije, teškog akutnog respiratornog sindroma i tuberkuloze sa izdvajanjem bacila.

2.2 U drugom lekarskom uverenju o psihičkom zdravlju /član 146. stav 1. t. 1. i t. 2. Zakona o zdravlju/ mora da piše da lice nema psihičkih ispada i nije psihički bolesnik sa utvrđenim ozbiljnim poremećajem psihičkih funkcija (psihoza ili teški poremećaj ličnosti) ili sa izraženim trajnim psihičkim oštećenjem usled psihičke bolesti, kao i da ne boluje od umerene, teške ili duboke mentalne zaostalosti ili vaskularne i senilne demencije.



 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 12:03 - pre 88 meseci
Sanja88 znaci oko 5 meseci si cekala da ti odgovore u ambasadi. Usla si proces ove godine zavrsavas. Tako da je po meni bolje ici za intervju preko Bg . Cekam uverenje iz Dabca kad ga podignem ako bude u ovom roku od nedelju dana kao sto se nadam moci cu u bg u da zakazem mart pocetak ... koliko mi je rekao posrednik
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 13:33 - pre 88 meseci
@Ivan

Treba ti i uverenje da nisi krivicno gonjen. Jedno vadis u Sudu, a jedno u Mupu, barem je ovde u Nisu tako.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 17:54 - pre 88 meseci
Dragi moji forumasi,
Ocigledno je da Skipper redje ovih dana posecuje ovaj forum i odmah nastade haos :)
Evo pokusacu ja da pomognem malo:
Sto se tice uverenja o poreklu iz DABC-a ,ne postoji pravilo po kome ce se nekome izdati Udostvorenie pre ili kasnije a najmanje ima uticaja ko je i kada predao.
To pre svega zavisi od sluzbenika koji vodi vas predmet ali i od papira koje ste prilozili kao dokaz o bugarskom poreklu.Mnogi cekaju jos iz 2013-te jer je tada bilo najvise zloupotreba pa su vecina sluzbenika iz tog vremena suspendovani ili otpusteni a ovi sada malo vise "zatezu" da se vidi kao da nesto rade :)

Sto se tice papira koji su potrebni za dalji tok dobijanja drzavljanstva to izgleda ovako:
-Udostvorenie-poreklo
-Uverenje da ste neosudjivani iz Sud-a sa naznakom izdavanja za drzavljanstvo
-Uverenje iz MUP-a da niste krivicno gonjeni sa naznakom izdavanja za drzavljanstvo
-Lekarsko uverenje o psiho-fizickoj sposobnosti sa upisanim rezultatima testa na SIDU i Sifilis sa naznakom izdavanja za drzavljanstvo
-Izvod iz maticne knjige rodjenih
-Fotokopija pasosa
-Autobiografija
-Molba
-Deklaracija
-2 slike format pasosa
Sva ova dokumenta (Potvrde,lekarski,izvod) moraju biti prevedena i legalizovana.

Da li predati u Ambasadi ili u Ministarstvu Pravde u Sofiji je vasa licna odluka ali u ovom momentu je brze (mada i prilicno skuplje )predati u Ambasadi.
Intervju se zakazuje za jul 2018-te godine i ne znam kako pojedini posrednici obecavaju brzi postupak.
U Ambasadi se ceka do mesec dana na intervju ali problem je u tome sto posta do Sofije putuje svega 2-3 puta godisnje pa moze da potraje dok dokumenta stignu do Ministrastva u Bugarskoj.
Medjutim,cak i da putuje jednom u godinu dana ,opet izadje brze preko Ambasade :)
E sad,da je skuplje,skuplje je pa kome se ne zuri .....

Ako treba jos nesto a vi slobodno pitajte :)

Pozzzz

 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 18:32 - pre 88 meseci
Citat:
jotev74: Dragi moji forumasi,
Ocigledno je da Skipper redje ovih dana posecuje ovaj forum i odmah nastade haos :)
Evo pokusacu ja da pomognem malo:
Sto se tice uverenja o poreklu iz DABC-a ,ne postoji pravilo po kome ce se nekome izdati Udostvorenie pre ili kasnije a najmanje ima uticaja ko je i kada predao.
To pre svega zavisi od sluzbenika koji vodi vas predmet ali i od papira koje ste prilozili kao dokaz o bugarskom poreklu.Mnogi cekaju jos iz 2013-te jer je tada bilo najvise zloupotreba pa su vecina sluzbenika iz tog vremena suspendovani ili otpusteni a ovi sada malo vise "zatezu" da se vidi kao da nesto rade :)

Sto se tice papira koji su potrebni za dalji tok dobijanja drzavljanstva to izgleda ovako:
-Udostvorenie-poreklo
-Uverenje da ste neosudjivani iz Sud-a sa naznakom izdavanja za drzavljanstvo
-Uverenje iz MUP-a da niste krivicno gonjeni sa naznakom izdavanja za drzavljanstvo
-Lekarsko uverenje o psiho-fizickoj sposobnosti sa upisanim rezultatima testa na SIDU i Sifilis sa naznakom izdavanja za drzavljanstvo
-Izvod iz maticne knjige rodjenih
-Fotokopija pasosa
-Autobiografija
-Molba
-Deklaracija
-2 slike format pasosa
Sva ova dokumenta (Potvrde,lekarski,izvod) moraju biti prevedena i legalizovana.

Da li predati u Ambasadi ili u Ministarstvu Pravde u Sofiji je vasa licna odluka ali u ovom momentu je brze (mada i prilicno skuplje )predati u Ambasadi.
Intervju se zakazuje za jul 2018-te godine i ne znam kako pojedini posrednici obecavaju brzi postupak.
U Ambasadi se ceka do mesec dana na intervju ali problem je u tome sto posta do Sofije putuje svega 2-3 puta godisnje pa moze da potraje dok dokumenta stignu do Ministrastva u Bugarskoj.
Medjutim,cak i da putuje jednom u godinu dana ,opet izadje brze preko Ambasade :)
E sad,da je skuplje,skuplje je pa kome se ne zuri .....


Ako treba jos nesto a vi slobodno pitajte :)

Pozzzz


Meni je intervju u ambasadi u Beogradu bio 08.06.2016. a broj sam dobio 31.08.2016. Po meni bolje i brze je intervju u Ambasadi.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 19:39 - pre 88 meseci
A i ne znam kako je skuplje, kad i put do Sofije kosta. Kad se sve stavi na papir to je tu negde, sto se para tice.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 21:22 - pre 88 meseci
AcaBgd123 imao si sreće pa si dobio termin pred odlazak dokumentacije iz ambasade u Sofiju. Ranije je bilo prilično svejedno da li se i de preko ambasade ili direktno u Sofiju, čak se može reći da je bilo bolje ići direktno. Međutim, sada je drastično brže ići preko ambasade. A i diskutabilno je šta je ekonomski povoljnije jer kad se uzmu u obzir putni troškovi i nije neka razlika.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 23:45 - pre 88 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
A i ne znam kako je skuplje, kad i put do Sofije kosta. Kad se sve stavi na papir to je tu negde, sto se para tice.


Pa ima dosta razlike u ceni ,pogotovo ako ste iz Nisa kao ja ili okoline
Takodje,zavisi i koliko godina imate.
Na primeru moje dece se to jasno vidi: U Sofiji je taksa za nepunoletna lica 10 leva a za punoletna 30 leva sto je ukupno 20 eura za oba deteta dok je u Konzulatu ili Ambasadi za maloletna lica 56 eura a za punoletna 66 eura sto je ukupno 130 eura
Sada ce da neko pomisli kako ne umem da racunam ali racunica kod njih je takva jer oni ne primaju metalne apoene i nemaju da vrate kusur u metalu pa sve zaokruzuju a pritom ne mozes ni da uplatis zbirno takse za oba deteta pa da bar ustedis tih 10 eura
E sada da se vratim na troskove putovanja do Sofije iz Nisa koji izadju oko 40 eura za put (sa vinjetom) + takse 20 eura i ispada duplo jeftinije da se preda tamo nego ovde.
Ima tu malih zavrzlama i oko podizanja Ukaza kasnije jer nijedna banka u Srbiji nema SWIFT broj pa su usluge pretvaranja eura u levove dosta skupe jer koriste SWIFT nemackih banaka ali otom-potom.
Kada dodjete do potpisanog Ukaza ,tada su to vec slatke muke
 
Odgovor na temu

stonecold77

Član broj: 336129
Poruke: 3
46.99.65.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.01.2017. u 23:55 - pre 88 meseci
Kako da proverim dali sam dobio ukaz u ona tri kvadrata sta redom treba da se upise na trsenje drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

Sanjaa88
Zemlja

Član broj: 328137
Poruke: 25
195.252.119.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.01.2017. u 07:13 - pre 88 meseci
Da li mi neko moze napisati koja je procedura kada se dobije Ukaz preko Ambasade? Da li se ceka da stigne posta iz Sofije itd.. itd..
Hvala :)
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.01.2017. u 09:06 - pre 88 meseci
Citat:
cveledejan:
AcaBgd123 imao si sreće pa si dobio termin pred odlazak dokumentacije iz ambasade u Sofiju. Ranije je bilo prilično svejedno da li se i de preko ambasade ili direktno u Sofiju, čak se može reći da je bilo bolje ići direktno. Međutim, sada je drastično brže ići preko ambasade. A i diskutabilno je šta je ekonomski povoljnije jer kad se uzmu u obzir putni troškovi i nije neka razlika.


Punoletno dete mi je imalo intervju u Beogradu u Ambasadi 22.07.2016 a dobilo broj 30.09.2016.
Tvrdim sledeće, jer sam pitao:
- pošta za ove naše stvari iz Beograda ide za Sofiju jednom mesečno kada se nakupi, malo potraje u Sofiji dok otvore poštu i zavedu predmete.
- kada zavedu predmet u Sofiji tada broj elektronskim putem i elektronski potpisan u roku od 24 sata stiže nazad u Beograd u ambasadu. Onda ambasada zove i informiše o pristiglom broju.

 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.01.2017. u 09:41 - pre 88 meseci
Da li imate informaciju za koji vremenski period dete završava proceduru dobijanja pasoša? Kažete punoletno dete...a maloletno. Pitam jer je moje jedno punoletno, drugo maloletno pa čisto da znam kako teku stvari. Ja imam u planu uskoro da im završavam isto preko Beograda...unapred hvala

 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.01.2017. u 10:31 - pre 88 meseci
Ja imam samo jednu nedoumicu, ako odradim intervju preko konzulata, jel to podrazumeva da i ukaz dobijam preko konzulata ili to mogu posle da zavrsavam i u Sofiji?

Meni je bitno da se sto pre zavrsi, a 100E gore-dole mogu da prezalim.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.01.2017. u 10:56 - pre 88 meseci
Citat:
LeaMo:
Da li imate informaciju za koji vremenski period dete završava proceduru dobijanja pasoša? Kažete punoletno dete...a maloletno. Pitam jer je moje jedno punoletno, drugo maloletno pa čisto da znam kako teku stvari. Ja imam u planu uskoro da im završavam isto preko Beograda...unapred hvala


Moje punoletno dete je moralo potpuno istu proceduru kao i ja, od početka dakle od DABČ. Napominjem da ni ja još nisam dobio Ukaz pa ni pasoš. Tako da sada zajedno čekamo Ukaz.
 
Odgovor na temu

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
*.dyn.telefonica.de.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.02.2017. u 11:17 - pre 88 meseci
Zelim da pitam pa ako je neko upucen zamolio bi za odgovor.
Meni je potpisan ukaz itd.Na osnovu brata sam dobio pasos sa tatine strane,
znaci preko tatine linije.Tata je bio posrednik i veza izmedju brata i mene.
Da li tata sad mora potpun proces da ide? Ili kako? Molim za pomoc
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.02.2017. u 22:29 - pre 88 meseci
Citat:
stonecold77:
Kako da proverim dali sam dobio ukaz u ona tri kvadrata sta redom treba da se upise na trsenje drzavljanstvo

Zavisi kada si predao...
Ranije su se tu upisivali brojevi sa kartonceta ,u prvom broj pod kojim je zaveden predmet na prednjoj strani a u drugom broj sa zakazanog intervjua na zadnjoj strani(npr: 1276/2015 i 2054/2015).
Oni koji su predali kasnije ,nakon 20-og decembra 2015,u prvoj koloni pisu zavedeni broj a u drugoj PIN koji su dobili nakon intervjua.
Treca kolona sluzi samo za one koji su predali preko Konzulata.
Pozzz
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.02.2017. u 23:08 - pre 88 meseci
Citat:
Darac94:
Zelim da pitam pa ako je neko upucen zamolio bi za odgovor.
Meni je potpisan ukaz itd.Na osnovu brata sam dobio pasos sa tatine strane,
znaci preko tatine linije.Tata je bio posrednik i veza izmedju brata i mene.
Da li tata sad mora potpun proces da ide? Ili kako? Molim za pomoc

Malo je nejsno pitanje,ali ako sam dobro razumeo tvoj otac ima bugarsko poreklo,tj. dokument u kome pise da je po nacionalnosti bugarin.
Na osnovu toga ste ti i tvoj brat dobili drzavljanstva.
U tom slucaju,otac mora da prodje istu proceduru kao i vi osim ako njegovi otac ili majka nemaju vec bugarsko drzavljanstvo. Ukoliko imaju,jedino sto nece morati je da dokazuje poreklo preko agencije DABC.
Pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3499230 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.