Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3498226 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 09:17 - pre 89 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
LeaMo :
Ja idem 5-og januara...za decu ti ne treba posrednik. Imas u prethodnim postovima, mislim da je kamerman objavio potrebnu dokumentaciju za decu. Ja sam za moju decu vec spremila i u toku sledece nedelje saljem na prevod. Proceduru za njih cu nastaviti preko ambasade u Nisu


Hvala LeaMo na brzom odgovoru.
Sto se tice datuma,ja ne mogu pre 6-og jer pise da ce tada da bude gotov :(.
Za decu trazim posrednika jer ja verovatno necu biti tu da ih vozim i vodim po Sofiji a oni ce se tesko snaci sami. Osim toga,prevodi,legalizacije i ostalo takodje zahteva odlaske u Sofiju kod notara.
Ja sam inace iz Nisa a zamenik Konzula u Nisu je moj poznanik (inace jako dobar prijatelj mog rodjaka). Bio sam kod njega i dobio savet da ne idem preko konzulata jer sem intervjua koji moze da se zakaze za neki raniji datum nego u Ministarstvu pravde u Sofiji,sve ostalo ide mnogo sporije. Po njegovim recima,posta iz konzulata u Nisu ide svega dva puta godisnje u Sofiju a slicno je i sa povratnom postom.
Ja sam moje drzavljanstvo dobio preko Sofije za 2 godine (+mesec dana pride :) ) dok moja sestricina koja je predala 2 meseca ranije jos uvek ceka na ekspertski pregled i isla je na intervju tek ovog leta a ja sam to zavrsio jos u oktobru prosle godine.
Nasao sam jednog posrednika koji mi trazi 100 eura za maloletno dete a 200 za punoletnog sina ali on zivi u Sofiji (makedonci masovno idu preko njega) i to mi nije puno ali je problem sto za svaki dokument koji treba da mu dostavim ,moram u Sofiju.
Posrednik preko koga sam ja isao je iz Dimitrovgrada ali je zena vec u godinama i resila je da zavrsi ono sto je zapocela i nece vise time da se bavi.
Ako neko zna nekog iz Nisa,Pirota ili Dimitrovgrada i ima dobra iskustva sa njim/njom ,molio bih da ostavi neki kontakt .
Hvala !!!


Da li ti je konkretno zamenik Konzula rekao kada zakazuju intervju u Konzulatu od dana predaje molbe? A, kada zakazuju u Sofiji?
Da li si pitao za punoletnu decu ili za maloletnu? Valjda ima razlike i u zakazivanju intervjua u odnosu na to da li su deca maloletna, tj. do 14.god. ili punoletna lica.

Apropo posrednika, Milanka moze da ti prevede i legalizuje sva dokumenta u niskom konzulatu, ne moras da to radis u Sofiji, osim ako tamo nije znatno jeftinije.
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 09:54 - pre 89 meseci
Ćerka mi je 18. a sin 14. godina...koliko sam razumela maloletna deca idu po ubrzanom postupku do 6 meseci se zavrsava kompletna procedura...cula sam da se u Bugarskoj isto moze odmah obaviti intervju uz prisustvo oba roditelja, za punoletno ne...mi idemo 5-og u Sofiu, pa ću opet tamo da pitam...najviše se žurim jer sam čula da deca kad napune 19.god. joś teže i komplikovanije prolaze proceduru
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 09:54 - pre 89 meseci
Ćerka mi je 18. a sin 14. godina...koliko sam razumela maloletna deca idu po ubrzanom postupku do 6 meseci se zavrsava kompletna procedura...cula sam da se u Bugarskoj isto moze odmah obaviti intervju uz prisustvo oba roditelja, za punoletno ne...mi idemo 5-og u Sofiu, pa ću opet tamo da pitam...najviše se žurim jer sam čula da deca kad napune 19.god. joś teže i komplikovanije prolaze proceduru
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
77.243.24.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 10:44 - pre 89 meseci
Jeli ovo sajt za proveru nešto zeza ili je do mene?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 10:48 - pre 89 meseci
Citat:
LeaMo :
Ćerka mi je 18. a sin 14. godina...koliko sam razumela maloletna deca idu po ubrzanom postupku do 6 meseci se zavrsava kompletna procedura...cula sam da se u Bugarskoj isto moze odmah obaviti intervju uz prisustvo oba roditelja, za punoletno ne...mi idemo 5-og u Sofiu, pa ću opet tamo da pitam...najviše se žurim jer sam čula da deca kad napune 19.god. joś teže i komplikovanije prolaze proceduru


I ja sam cuo da se i u Sofiji radi "odmah" intervju, ali ne znam da li je to istog dana kada se podnese molba ili posle par dana, ali se ne ceka 2018. E, sada, ovo je sve neproverena informacija, tako da te cekamo sa novim informacijama. Ako se u Sofiji i Konzulatu ne razlikuju drasticno datumi intervjua, onda bi trebalo da bude brze do Ukaza preko Sofije. Molim te pitaj i koliko se ceka nakon intervjua do dobijanja Ukaza. Hvala ti
 
Odgovor na temu

vehicleofspirit
Marko Stankovic
Beograd

Član broj: 335803
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 11:10 - pre 89 meseci
Sta se desava s sajtom za proveru pin koda i prepiske? Da li neko zna? Ne radi od petka..
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 11:18 - pre 89 meseci
Hoću, pitaću sve lepo i za maloletnu i punoletnu decu i javiću da svi imamo informacije...
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 11:20 - pre 89 meseci
[quote]shommy_kg:
Citat:
dobrivoje85:
Hvala druze na info...


Nema na cemu. I svi kojima ovaj info znaci, nemojte biti sisice pa kada i ako uspete dignste nosine...pomazite se ljudi, mesta i posla ima za sve. Nemojte biti sujetni i zavidni, pomozite kome god i kada god mozete.
I delite informacije do kojih dodjete, kao sto rekoh ne b
udite sisice[/quote/]


Pa naravno, mislim da treba da se pomazemo, delimo informacije,i kada zavrsimo sa pasosem i odemo negde u EU.Ja cu nastaviti da pratim ovaj forum, da pisem, delim info i posle zavrsetka procedure za drzavljanstvo.A tako bi trebali svi ovde da radimo.Bice nam lakse sigurno.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 11:27 - pre 89 meseci
Citat:
vehicleofspirit:
Sta se desava s sajtom za proveru pin koda i prepiske? Da li neko zna? Ne radi od petka..



Moguce da je pao sistem, a kod njih su sada praznici, pretpostavljam da ne rade do 3-4. januara.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
77.243.27.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 12:45 - pre 89 meseci
Koliko sam čuo počinju da rade od šesrog ili osmog januara
 
Odgovor na temu

sigurnofd
milan mitic
nis

Član broj: 335805
Poruke: 4
147.91.206.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 12:45 - pre 89 meseci
ljudi dokle ce sajt za proveru biti van funkcije zna li neko
 
Odgovor na temu

sigurnofd
milan mitic
nis

Član broj: 335805
Poruke: 4
147.91.206.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 12:46 - pre 89 meseci
i dali se jos negde moze proveriti
 
Odgovor na temu

sigurnofd
milan mitic
nis

Član broj: 335805
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 13:12 - pre 89 meseci
ima li neko informaciju o sajtu zasto ne radi za proveru i kada ce poceti sa radom hvala unapred
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 18:35 - pre 89 meseci
Mojima su rekli u Nisu u konzulatu da je bolje za decu preko Sofije.

U konzulatu je 66 eur po detetu konzularna taksa, a u Sofiji 10 lv.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
*.adsl.eunet.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 19:42 - pre 89 meseci
Kad pukne sajt to ne zna niko šta je i do kad ne radi
 
Odgovor na temu

sailor_moon
Nema Takvih
Otr
Gss

Član broj: 335815
Poruke: 2
*.panorama.sth.ac.at.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 20:29 - pre 89 meseci
Dragi forumaši, pošto sam novi ovde i ovo moj prvi post, nadam se da mi nećete zameriti ukoliko pitam neka od početničkih pitanja.
Pošto sam odlučio da pokušam da dobijem državljanstvo Bugarske i naišao na ovu temu hteo bih da vas pitam jedno instant laičko pitanje, na koje moram priznati nisam uspeo da pronađem odgovor na prvih desetak strana kao ni nekoliko poslednjih, naime:

Da li je kao dokaz za bugarsko poreklo (predavanje DABCH-u) dovoljan oficijelni dokument Republike Srbije gde je navedeno da je narodna pripadnost podnosioca zahteva BUGARSKA i pritom to isto lice ima krštenicu (dokaz o krštenju) izdatu od crkve koja pripada bugarskoj eparhiji, naravno na bugarskom jeziku.

Puno hvala na vašim odgovorima.
LP

 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 20:40 - pre 89 meseci
Po mom misljenju, to su dovoljni dokumenti za dobijanje proizhoda. Treba samo povezati izvodima sa tobom.
 
Odgovor na temu

sailor_moon
Nema Takvih
Otr
Gss

Član broj: 335815
Poruke: 2
*.panorama.sth.ac.at.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 21:05 - pre 89 meseci
Hvala na brzom odgovoru.

Stvar je u tome sto se ovde radi licno o meni ne o nekom iz moje geneaoloske linije iliti nekome sa kim sam u srodstvu.

Dakle meni u izvodu stoji bugarska narodnost i imam krstenicu iz bugarske crkve(ne u bugarskoj vec u inostrantsvu), pritom sam drzavljanin Republike Srbije. To bi trebalo da znaci da ispunjavam uslove i iz a) i iz v )... ukoliko se ovde na to misli...?


''Dokumentъt za dokazvane na bъlgarskiя proizhod na vъzhodящ na zaяvitelя, može da bъde izdaden ot:


a) bъlgarski ili čužd dъržaven organ;

b) organizaciя na bъlgari, živeeщi izvъn Republika Bъlgariя, priznata sъs Zapoved na predsedatelя na Ageniяta i vpisana v registъra na organizaciite, voden ot Agenciяta;

v) bъlgarska pravoslavna cъrkva ''


Da li u tom slucaju ne bih morao da se registrujem kao Bugarin kod Nacionalnog saveta Bugara u Srbiji u Dimitrovgradu (ovo pod b) ) vec bih mogao i preko nekog posrednika vec predlozenog od strane forumasa?

Puno hvala na odgovorima :)

LP SM
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 21:54 - pre 89 meseci
Ne moraš, to su samo neki od mogućih izvora koji izdaju dokumente koje Republika Bugarska priznaje kao verodostojne za dokazivanje porekla.

Rekao bih, ovako napamet, da imaš odlične papire, ali je najbolje da što pre kontaktiraš nekog iskusnog prevodioca koji će to moći i da ti nezvanično potvrdi. Za zvaničnu potvrdu, zna se - DABČ.

Organizuj se što pre i puno sreće.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.12.2016. u 22:11 - pre 89 meseci
Ako ti u izvodu iz maticne knjige pise bugarska narodnost, to ti je dovoljan dokumenat. Ne moras da dupliras dokumente, pogotovo kad su tako jaki, smanjices sebi trosak.

Samo ne znam kako ti to pise u izvodu, jedino ako je izdat do 60-tih godina.

A imao bih i ja jedno pitanje za iskusnije, meni je cale rodjen 1942. u selu pored granice, koje je nekada pripadalo Bugarskoj, kasnije dato kao reparacija, da bi za vreme II svetskog rata ponovo bilo okupirano od strane Bugarske. Tako da je on zvanicno rodjen u Bugarskoj. Zanima me da li negde postoje te ratne maticne knjige, gde bi mogao da potvrdi da je rodjen u Bugarskoj, i ako bi to uspeo da dokaze, jel bi procedura za dobijanje njegovog pasosa bila ista kao i nasa ili bi imao neke privilegije ( citaj brzi postupak)?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3498226 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.