Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prakticna pitanjca

[es] :: E-Poslovanje :: Prakticna pitanjca
(TOP topic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 30407 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Prakticna pitanjca29.08.2003. u 23:36 - pre 251 meseci
Pa to su ti fixne cifre koje placas jednom za registraciju, papire itd... E sad, ti se dogovaras sa advokatom koliko kesa ce da ti trazi za mail forwading (ne bi trebalo da bude vise od $300 godisnje), koliko ce da ti trazi da bude tvoj authorized agent (isto ne bi trebalo vise od 300 godisnje, jer on nema nikakvu odgovornost za poslovanje firme), i jednom godisnje imas trosak da platis da ti urade filling za tax report ako ti ne umes sam (preporucujem da to uvek odradi profesionalac)... i to ti je to...
Na kraju svake fiskalne godine, kad ti ovaj sracuna porez, u koverat sa fillingom ubacis cek, ako si dobio neke olaksice oni ti oko marta-aprila vrate visak novca (to je inace najsladji novac)... uglavnom nista komplikovano...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Prakticna pitanjca30.08.2003. u 09:28 - pre 251 meseci
Citat:
Purchaser:
Citat:

Siguran sam.. Pre par meseci smo radiliizvoz za jednu SZR koja proizvodi mamce za pecanje (http://www.artlures.com). Jediniproblem je bio sto USA jos nije stavila SCG na lNormal Trade Relations listu pa je njima carina na robu odavde 50%


Cekaj, hoces da kazes da bilo koja roba koja se posalje iz SCG u USA, tamo njima kad stigne, naplate im carinu od 50%?

btw. ne radi Add to cart na artlures.com :D, javlja access denied za MySQL

[Ovu poruku je menjao Purchaser dana 29.08.2003. u 16:57 GMT]


Da, mi se jos uvek nalazimo na listi neprijatelja, i normalan izvoz je malo nezgodan, ali moguc. Trebalo bi da do kraja godine to i ukinu.

artlures: Preselio sam sajt na novi server pa sad ispravljam :)
 
Odgovor na temu

Purchaser

Član broj: 13331
Poruke: 32
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Prakticna pitanjca31.08.2003. u 02:09 - pre 251 meseci
a dobro McKracken ajde mi objasni

...koga god da pitam, gde god da procitam, s kim god da pricam, svi mi kazu - SZR [kao ni STR, kao i nijedna "radnja"] NEMA pravo na izvoz
Citao sam postove drugih, pricao sa ljudima koji su pricali sa ljudima, pricao sa ljudima koji imaju radnje i svi kazu jedno - SZR/STR/SZTR... NE MOGU da rade izvoz

kako to da ti tvoji pecarosi jedini pametni pa mogu da rade izvoz?
Jel ima neka fora, neki uslovi nesto ... ajde objasni ... i svi vi ostali slobodno kazite sta imate na ovo pitanje
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.bonet-tim.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Prakticna pitanjca01.09.2003. u 10:31 - pre 251 meseci
Citat:
ventura:
Pa to su ti fixne cifre koje placas jednom za registraciju, papire itd... E sad, ti se dogovaras sa advokatom koliko kesa ce da ti trazi za mail forwading (ne bi trebalo da bude vise od $300 godisnje), koliko ce da ti trazi da bude tvoj authorized agent (isto ne bi trebalo vise od 300 godisnje, jer on nema nikakvu odgovornost za poslovanje firme), i jednom godisnje imas trosak da platis da ti urade filling za tax report ako ti ne umes sam (preporucujem da to uvek odradi profesionalac)... i to ti je to...
Na kraju svake fiskalne godine, kad ti ovaj sracuna porez, u koverat sa fillingom ubacis cek, ako si dobio neke olaksice oni ti oko marta-aprila vrate visak novca (to je inace najsladji novac)... uglavnom nista komplikovano...


Hvala ti puno za iscrpan odgovor!
 
Odgovor na temu

listeR
Rodoljub Djacanin
Direktor sektora za marketing i prodaju
Beograd-SRBIJA

Član broj: 10778
Poruke: 48
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.poslovniblog.com


Profil

icon Re: Prakticna pitanjca02.09.2003. u 18:17 - pre 251 meseci
Interesantan topic. Malo cu se osvrnuti na neke detalje.

>Autor: Purchaser
>Vreme: 28.08.2003. u 15:35
>...
>4. Jel ima negde link za vise informacija o ortackom drustvu?

>Autor: POSSESSED
>Vreme: 28.08.2003. u 23:40

...
>Osnivanje:
>ORTACKA RADNJA
>Osniva se u skladu sa Zakonom o privatnim preduzetnicima )
------

Pazi ovo ti nije isto. Grubo receno ortacko DRUSTVO je preduzece, dok ortacka RADNJA postaje privredni subjekt udruzivanjem fizickih lica-preduzetnika.
Cak se i po razlicitim zakonima osnivaju (OD - Zakon o preduzecima, OR - Zakon o privatnim preduzetnicima).
Preduzeca imaju okrugli pecat, radnje cetvrtasti. Zajednicko im je da za uspesnost poslovanja odgovaraju celokupnom imovinom ortaka solidarno.

Cak postoji razlika izmedju STR i SZR. STR iako je radnja neplaca pausalni, nego porez na promet, i ne moze da radi veleprodaju.
SZR moze da radi veleprodaju, ali samo onoga sto proizvede.
Zbog toga sumnjam da ces preko SZR-a legalno moci da posredujes u Internet trgovini.


*****

>Autor: ventura
>Vreme: 29.08.2003. u 00:56
>...
>Neko najnormalnije resenje je da otvoris LLC u USA, otvoris merchant account i
>preko njega radis naplatu, a novac podizes u YU putem bankomat kartice.
>Firmu u YU nemas potrebe da osnivas, niti da placas bilo kakve poreze u YU.
>Kupac se nalazi u USA, firma koja mu je prodala proizvod se nalazi u USA, znaci
>porez je potrebno platiti USA, nebitno je dali ti saljes robu iz sibira ili iz
>beograda.
-------

PITANJE:

Kako pravis ulaz za firmu u USA. Jasno je da ona prodaje kupcu u USA, ali kako ona nabavlja robu(preko kojih papira) koju prodaje, od koga je uvozi...?


SAVREMENO POSLOVANJE
http://www.poslovniblog.com/
 
Odgovor na temu

djus
Bgd

Član broj: 14361
Poruke: 1
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Prakticna pitanjca25.09.2003. u 20:07 - pre 250 meseci
Ovo je prakticno pitanje za Venturu, no ako neko drugi zna odgovore - super.
Kada saljes paket odavde koga navodis za posiljaoca firmu ili fizicko lice, t.j. da li firma moze da salje poklon i kako na to gledaju nasi i americki carinici.
Ako imas iskustva sa nasom postom kakva je razlika izmedju paketa i pisma posto vidim na postinom sajtu da pisma mogu biti tezine i 10tak kg. Sta se sve moze poslati pismom i da li se pisma pregledaju kao paketi.
U jednom od proslih odgovora napiso si da treba biti dobar sa nasim carinicima dati im po nesto itd. Ukoliko ja saljem pakete ili pisma kao poklon sta ja imam sa carinicima zar se sve to ne zavrsava u obicnoj posti i predpostavljam da u tom slucaju nema nikakvih carinskih deklaracija itd.
ICXC NIKA
 
Odgovor na temu

mind
Pozega

Član broj: 62896
Poruke: 19
62.108.102.*



Profil

icon Re: Prakticna pitanjca08.07.2005. u 20:18 - pre 228 meseci
Hm, kako i gde se otvara taj nalog? Sta vec mi je potrebno za trgovinu.. bla bla bla..
bio sam na sajtu www.myus.com (cini mi se da se tako zove. Oce neko da mi malo pojasni usluge tog sajta?
hvala
 
Odgovor na temu

misty-13
Marija Boskovic
kanada

Član broj: 78548
Poruke: 21
*.13.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Prakticna pitanjca21.03.2006. u 00:33 - pre 220 meseci
dobro , reko.....
 
Odgovor na temu

Hombrej

Član broj: 91625
Poruke: 11
62.108.111.*



Profil

icon Re: Prakticna pitanjca15.04.2006. u 11:10 - pre 219 meseci
Pozdrav za sve!
Meni treba mala pomoc ljudi koji se razumeju u ekonomiju....i e-trgovanje.
Pitanje je sledece:
Da li je elektronska trgovina oblik direktne prodaje???

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

drinciceva
Srdjan Vujic

Član broj: 86243
Poruke: 24
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prakticna pitanjca13.11.2006. u 19:54 - pre 212 meseci
Moze li ortacka agencija da placa pausalno porez ili mora da ide na PDV?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Prakticna pitanjca
(TOP topic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 30407 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.