Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16842 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
195.178.53.*



+3 Profil

icon Re: Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?10.09.2007. u 11:13 - pre 202 meseci
Citat:
Emil Ranc: Uobičajeno je da se u velikim supermarketima na više punktova nalazi bar-kod skener (pored pojedinih rafova npr.) gde se može proveriti cena artikla, pre nego što se dođe na kasu. Ipak, ovako nešto u Srbiji još nisam video.


Eh, da, ali:

a) oni u Tempu na Vilinim vodama su "domaca radinost" (narandzasta boja, pise "Telefonija", i ruzni su toliko da je svaki ruski proizvod iz pedesetih vrhunac industrijskog dizajna u poredjenju s njima), i vrlo slabo funkcionisu: treba imati dosta prakse u primacinjanju artikala da bi se dobila njihova cena.

b) To sve naravno pod uslovom da mozete da im pridjete - ima ih dosta koji su montirani na nekim vrlo nepristupacnim mestima (iza nekih polica, stubova i sl.) pa VRLO cesto nije moguce prineti im artikal onim delom gde je odstampan bar-kod! Hmmmm.....

c) a cesto se dobija i poruka "Artikal nije pronadjen" (ili tako nesto glasi, otprilike) - sto ce reci da ga nema u bazi. Ali ga zato artikla ima na policama, sa sve cenom i bar kodom. I ponekad na kasi mogu da mu ocitaju cenu a ponekad ni oni ne mogu. Moguce je valjda da se artikal ubaci u bazu na koje su vezane kase u medjuvremenu (od trenutka kada sam ja to proveravao na bar kod skeneru unutar Tempa do trenutka kada sam dosao na kasu --- no, nekako mi je verovatnije da se radi o dve baze. A ako se radi o dve baze... eh, onda je svasta moguce


Ruku na srce, bar kod citaci u Tempu na kvantasu u Beogradu su bolji, moderniji i bolje montirani - no, i tamo mi se desavalo da izbaci da mu artikal nije poznat.
Sve to naravno moze biti i krajnje slucajno, benigno... no, kada se saberu sva protekla iskustva sa kupovinom u objektima ovog tipa, ovo je samo slag na tortu... i ostavlja gorak ukus u ustima!


 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?10.09.2007. u 12:18 - pre 202 meseci
Citat:
Emil Ranc: Uobičajeno je da se u velikim supermarketima na više punktova nalazi bar-kod skener (pored pojedinih rafova npr.) gde se može proveriti cena artikla, pre nego što se dođe na kasu. Ipak, ovako nešto u Srbiji još nisam video.


u sloveniji vec ima u svim vecim prodavnicama, i rade bez problema. Svake dva tri reda polica, stoji po jedan.


zanimljivo je jos u Leclercu u ljubljani, gde umesto nalepnica/papirica sa cenom, stoje mali uredjaji sa lcd displejom, na kojima je napisana cena. Ne znam kako tacno rade, ali je ideja da su takvi uredjaji vezani na neku internu wireless mrezu, i updejtuju preko baze, stvarno odlicna.


prodavnica ima puno.. ako vas potkradjaju negde, idite u neku drugu, pa ce sama konkurencija sve da sredi. Zamislite kako bi bilo kad bi inzenjiri samo tako malo an slepo kuckali brojeve i ne-gledali sta rade.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?12.09.2007. u 09:10 - pre 202 meseci
dosta prodavnica koristi fazone sa sakrivanjem cena, sto se tice pogresnog broja artikala, kasirka tu najmanje zaradjuje sem ako interno nemaju dogovor sasefovima, al su mi zanimljivi obicaji po prodavnicama, bar kod skeneri na kasama retko hvataju duplo kod sa jednog proizvoda, program resava taj problem.

Stari C market - vece prodavnice,
da ne poverujes, milion cena nakaceno, maltene za svaki proizvod, ako ne moze da stane ispod obicno stave sa strane kartoncic sa 20-30 cena... problemcic koji je bio standardizovan kod njih jeste kod pojedinacnih proizvoda ... npr zacini stoji na polici gomila zacina, domaci, uvozni. e sad za skoro svaki ima cena, al obavezno pored 5-6 artikala koji imaju normalnu cenu stoji jedan koji ima 2-3 puta vecu cenu i bash taj artikal nema cenu

Mercator -
ufff cene na gondolama, jednom smo gledali sladoled, na akciji, ogroman karton sa cenom na snizenju 250din, a na frizu medju cenama jos 3 etikete sa 2 razl iznosa (360 i 320), normalno kasa kuca punu cenu bez akcije 360. kasirka je uvek zbunjena, jao neko nije izmenio.

Metro
imaju cene za otprilike 20% proizvoda. a jedno 25% tih je pogresno, a da nadjes nekog da ti ocita cenu katastrofa, zivcani radnici koji kriji mobilne skenere. postoje doduse oni na zidu sa praznim bazama. tako da mi je ze jedan artikal radnica ocitala cenu koja je bila 4 puta manja od one koju je kasa ocitala, tak oda sam ufatio naviku da gledam na kasi sta naplacuje pa sa osmehom pitam a sto je tolika cena,

Interex
par puta primetio gresku sa pogresnom cenom, jednom mi se desila greska sa brojem artikala, dodjem kuci racun oko 14k. pogledam racun u stoji 34 kom kvikera. gledam po gomili i nema nicega 34 komada a i sta je taj kviker. i nadjem posle potrage da je rec o keksu od 300-400 grama koji smo uzeli 4 komada. vratim se posle sat vremena tamo sa racunom, na info pult, bilo im smesno. izvinjenje, pare nazad bez pregleda video snimka. kao sto rekoh bilo bi upadljivo da iznosim puna kolica kvikersa

maxi
koja smejurija, ajde u c marketu podvaljivali sitno, ovde ponekad mnogo bezobrazni.

i da moja omiljena
KMN prodavnice
dragstori sa "blago" jacim cenama, i otprilike 5-10% artikala ima cenu, a umeju da odrape sa nekim cenama neverovatno mnogo. par puta kad su me iznervirali radnici, uzmem 10-tak proizvoda pa ih saljem da proveravaju cene. sad su malo pristojniji, bash to nisam odavno izveo. imaju obicaj stavljanja domacih i uvoznih krusaka jedno pored drugih, domace ~ 60 din. uvozne ~ 190 din


inace najzanimljiviji mi je primer marketa iz komsiluka, 2 kase tj 2 naplatna mesta, al svako mesto sa 2 kase. velika kasa i mala prirucna kasa. i cas kuca na jednoj, cas na drugoj. ovo su imali dosta dugo obicaj. a inace tradicija im je da se frljaju sa naplatom, kod njih obavezno ide provera sta su kucali a i po kojoj ceni. npr jogurt (0.5l) i kola 200 dinara zast, jao pa pogresna cena u kasi - jogurt 110 dinara.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?12.09.2007. u 13:26 - pre 202 meseci
ma nista to nije slucajno :)

3ABEPA!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel i vas sve vise potkradaju (Tempo, Maxi, McDonalds, Merkator...)?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 16842 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.