Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Javascript + PHP drop down - zasebno rade, skupa ne rade

[es] :: Javascript i AJAX :: Javascript + PHP drop down - zasebno rade, skupa ne rade

[ Pregleda: 2028 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cronewbie

Član broj: 143514
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Javascript + PHP drop down - zasebno rade, skupa ne rade07.09.2007. u 10:26 - pre 202 meseci
Pozdrav ljudi,

Imam zamisljenu trazilicu koja sadrzi 6 polja, 2 textfielda (ovdje nebitna) i 4 drop downa. Ta 4 drop downa se dijele na 2 dijela, prvi i drugi drop down sadrze glavnu kategoriju i podkategorije, dok 3. i 4 drop down sadrze zupaniju i gradove te zupanije. E sad, namjera mi je puniti sve podatke za drop downove iz mysql-a php-om, i to radi. Takodjer mi radi i pravilno ponasanje drop downova kada ih testiram zasebno kao i proslijedjivanje varijabli za jedan i drugi. Medjutim, sada kada mi treba ukomponirati sva 4 drop downa u jednom <form>-u ne ponasaju se kako trebaju nego se ponistavaju, pamti mi se samo vrijednost za odabranu zupaniju i grad a prva 2 drop downa (kateg. i podkateg.) se obrišu i pretpostavljam da je to radi javascripta kojeg pozivam ali koji ne razumijem do kraja, buduci da sam skriptu sam modificirao i prosirio iz nekog koda kojeg sam nasao tko zna gdje. Uploadao sam malu vizualnu pomoć da možete viditi u čemu je problem:

http://img208.imageshack.us/my.php?image=problemdropdowndz5.gif

Prvi dio forme mozete vidjeti ovdje (lista glavne kateg. i podkategorija): http://tinyurl.com/yq8cuy

Drugi dio forme mozete vidjeti ovdje (lista županija i gradova): http://tinyurl.com/262flw

Finalni fajl je tu: http://tinyurl.com/yutjxv

Javascript kod koji mi obavlja reload u zavisnosti od odabranih vrijednosti iz drop downova je ovaj:

Code:
<head>
<SCRIPT language=JavaScript>
function reload(form)
{
var val=form.cat.options[form.cat.options.selectedIndex].value;
self.location='final.php?cat=' + val ;
var val=form.zupanija.options[form.zupanija.options.selectedIndex].value;
self.location='final.php?zupanija=' + val ;
}
</script>
</head>


Vjerujem da je problem tu u ovoj varijabli "val" ali posto nisam jak u javascriptu zovem u pomoc [ES] ekipu ;) Nadam se da sam bio koliko toliko jasan u objasnjavanju problema, ako mi netko pozeli pomoci rado cu pojasniti i dovoljno... Hvala svima koji pokusaju pomoci.
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Javascript + PHP drop down - zasebno rade, skupa ne rade07.09.2007. u 11:45 - pre 202 meseci
Ne znam kako je urađena php stranica, ali u ovom JS kôdu potrebno je da pokupiš selektovane vrednosti oba dd polja pa da na osnovu njih formiraš link pa tek onda da izvršiš redirekciju na drugu stranu, a ne pokupiš jednu vrednost pa na osnovu te jedne vrednosti formiraš link i vršiš redirekciju na drugu stranu.
To je moje mišljenje da je problem ovde, jer da ponovim ne znam kako izgleda php kôd.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

cronewbie

Član broj: 143514
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Javascript + PHP drop down - zasebno rade, skupa ne rade07.09.2007. u 13:56 - pre 202 meseci
<body> sekcija s php kodom za prvi drop down:
Code:

<?
@$cat=$_GET['cat']; // Use this line or below line if register_global

///////// Getting the data from Mysql table for first list box//////////
$quer2=mysql_query("SELECT DISTINCT category,cat_id FROM category order by category");
///////////// End of query for first list box////////////

/////// for second drop down list we will check if category is selected else we will display all the subcategory/////
if(isset($cat) and strlen($cat) > 0){
$quer=mysql_query("SELECT DISTINCT subcategory FROM subcategory where cat_id=$cat order by subcategory");
}else{$quer=mysql_query("SELECT DISTINCT subcategory FROM subcategory order by subcategory"); }
////////// end of query for second subcategory drop down list box ///////////////////////////

echo "<form method=post name=f1 action='dd-check.php'>";
/// Add your form processing page address to action in above line. Example action=dd-check.php////
////////// Starting of first drop downlist /////////
echo "<select name='cat' onchange=\"reload(this.form)\"><option value=''>Kategorija</option>";
while($noticia2 = mysql_fetch_array($quer2)) {
if($noticia2['cat_id']==@$cat){echo "<option selected value='$noticia2[cat_id]'>$noticia2[category]</option>"."<BR>";}
else{echo "<option value='$noticia2[cat_id]'>$noticia2[category]</option>";}
}
echo "</select><br />";
////////////////// This will end the first drop down list ///////////

////////// Starting of second drop downlist /////////
echo "<select name='subcat'><option value=''>Podkategorija</option>";
while($noticia = mysql_fetch_array($quer)) {
echo "<option value='$noticia[subcategory]'>$noticia[subcategory]</option>";
}
echo "</select>";
////////////////// This will end the second drop down list ///////////
echo "<input type=submit value=Submit>";
echo "</form>";
?>


Drugi par drop downa i javascript koji ih poziva:

Code:

<head>
<SCRIPT language=JavaScript>
function reload(form)
{
var zup=form.zupanija.options[form.zupanija.options.selectedIndex].value;
self.location='zupanije.php?zupanija=' + zup ;
}
</script>


<body> za druga 2 drop downa:

Code:

<?

@$zupanija=$_GET['zupanija'];

$popisZupanija=mysql_query("SELECT DISTINCT imeZupanije, brZupanije FROM zupanije order by imeZupanije ASC");

/////// for second drop down list we will check if category is selected else we will display all the subcategory/////

if(isset($zupanija) and strlen($zupanija) > 0)
{
$popisGradova=mysql_query("SELECT DISTINCT Grad FROM gradovi where brZupanije=$zupanija order by Grad");
}

else{
$popisGradova=mysql_query("SELECT DISTINCT Grad FROM gradovi order by mbGrada");
}

////////// end of query for second subcategory drop down list box

echo "<form method=post name=f1 action='zupanije_gradovi-check.php'>";

////////// Starting of first drop downlist /////////
echo "<select name='zupanija' onchange=\"reload(this.form)\"><option value=''>Županija</option>";
while($obavijest2 = mysql_fetch_array($popisZupanija)) {
if($obavijest2['brZupanije']==@$zupanija){echo "<option selected value='$obavijest2[brZupanije]'>$obavijest2[imeZupanije]</option>"."<BR>";}
else{echo "<option value='$obavijest2[brZupanije]'>$obavijest2[imeZupanije]</option>";}
}
echo "</select><br />";
////////////////// This will end the first drop down list ///////////

////////// Starting of second drop downlist /////////
echo "<select name='grad'><option value=''>Grad</option>";
while($noticia = mysql_fetch_array($popisGradova)) {
echo "<option value='$noticia[Grad]'>$noticia[Grad]</option>";
}
echo "</select>";
////////////////// This will end the second drop down list ///////////

echo "<input type=submit value=Submit>";
echo "</form>";
?>


Kako reci javascriptu u ovoj situaciji da pamti sve 4 varijable i ne ponistava prva 2 drop downa kada selektiram i nesto iz druga dva?
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Javascript + PHP drop down - zasebno rade, skupa ne rade

[ Pregleda: 2028 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.