Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Help - problemi sa stampom u NT4 mrezi

[es] :: Windows mreže :: Help - problemi sa stampom u NT4 mrezi

[ Pregleda: 3846 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

listeR
Rodoljub Djacanin
Direktor sektora za marketing i prodaju
Beograd-SRBIJA

Član broj: 10778
Poruke: 48
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.poslovniblog.com


Profil

icon Help - problemi sa stampom u NT4 mrezi26.08.2003. u 10:14 - pre 251 meseci
Imam specifican problem, pa cu ga malo detaljnije opisati.
Server je NT4. U mrezi je 10-ak racunara koji su pod NT4 i Win2000.
U prethodnom periodu na jednoj radnoj stanici (NT4) koja se logovala kao user na domen kontroler je bio prikacen laserski stampac. Taj laserski stampac je koristen od strane druge dve radne stanice (NT4). Koristen je za stampu iz AB-softvovog DOS programa. Na ove dve radne stanice logovanje je isto bilo kao i na radnoj stanici sa stampacem (znaci na domen kontroler).

Problemi su se javili, kad je radna stanica skinuta sa mreze, a stampac prebacen na jednu od radnih stanica gde je AB-softvov DOS program. Medjutim, sad stampa samo radi ako se na masinu na kojoj je stampac ulogujem sa administratorskim nalogom.

Zvao sam tehnicku podrsku AB softa i oni mi rekose da treba da omogucim mrezno stampanje iz komandne linije:

Code:
net use lpt1: \\imemasine\ime$erovanog$tampaca


To mi je ponekad uspevalo ali sa administratorskog naloga, ali stampa i dalje neradi!!!


Moram da napomenem da je instalacija prosla bez problema, stampac je $erovan i vidi se na klijentskim masinama sa kojih treba da se stampa.

Da li je ko imao kad slicnih problema?
Ako neko ima kakav predlog .....
Gori mi pod nogama :))))



SAVREMENO POSLOVANJE
http://www.poslovniblog.com/
 
Odgovor na temu

klasika1
Sarajevo

Član broj: 13322
Poruke: 7
212.130.54.*



Profil

icon Re: Help - problemi sa stampom u NT4 mrezi26.08.2003. u 13:37 - pre 251 meseci
Vecina DOS programa ima problema sa Windows mreznim stampanjem. Prebaci taj stampac negdje na neku drugu radnu stanicu, napravi ga dostupnim na mrezi, pokupi ga na server i opet ga na serveru napravi dostupnim na mrezi, te onda mapiraj preko logon scripte. Za w2k masine najbolje je da koristis vbs scripte i net.AddWindowsPrinterConnection "\\ime_servera\share ime printera", "share ime printera", sto se tice NT WS, vbs ne fercera na NT WS, ali napravi batch fajl koji ce pozvati vbs na izvrsenje.
 
Odgovor na temu

listeR
Rodoljub Djacanin
Direktor sektora za marketing i prodaju
Beograd-SRBIJA

Član broj: 10778
Poruke: 48
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.poslovniblog.com


Profil

icon Re: Help - problemi sa stampom u NT4 mrezi30.08.2003. u 08:47 - pre 251 meseci
Problem je bio u pravu pristupa $erovanom $tampacu i drajveru za EPSON-ov laser.

Pozdrav
SAVREMENO POSLOVANJE
http://www.poslovniblog.com/
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Help - problemi sa stampom u NT4 mrezi

[ Pregleda: 3846 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.