Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firebird 2.0 i Delphi 2007

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Firebird 2.0 i Delphi 2007

[ Pregleda: 1833 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Firebird 2.0 i Delphi 200701.09.2007. u 12:55 - pre 202 meseci
Da li neko može tačno da mi kaže u kojoj meri IBX komponente u Delphi 2007 podržavaju Firebird 2.0/2.1?

Ja trenutno koristim FIBPlus. Obzirom da je to (po mom mišljenju) jedan od najboljih (ako ne i jedini) paket komponenti koji potpuno podržava nove verzije Firebirda, trenutno ne znam za istu ili bolju alternativu. Međutim, pošto se radi o komercijalnom paketu, razmišljam da se eventualno vratim na IBX, pa me zato zanima dali isti podržava sve mogućnosti Firebirda 2.0 ili novijih.

Ranije sam koristio DBX komponente i bio sam dosta zadovoljan, mada sam morao da uložim malo više truda da isprogramiram određene stvari koje IBX i (naročito) FIBPlus standardno podržavaju. Zato me takođe zanima dali novi DBX koji ide uz Delphi 2007 podržava novi FB 2.0, i u kojoj meri. Znam da mogu da sa svim ovim komponentama barem ostvarim konekciju na bazu, ali me zanima njihova podrška za FB 2.0.

"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Firebird 2.0 i Delphi 200701.09.2007. u 17:16 - pre 202 meseci
IBX je namenjen IBu i razvija se za njega, ne dodaje se podrška za FB niti se namerno oduzima. Zbog zajedničke osnove još dugo će osnovne stvari raditi u FBu. A ko zna možda u nekom trenutku odluče i urade punu za FB. Od drugih komponenti koje potpuno podržavaju FB je UIB (besplatan, najbrži ali nešto teži za navikavanje), zeos, IBO...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Firebird 2.0 i Delphi 2007

[ Pregleda: 1833 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.