Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8072572 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.01.2014. u 23:17 - pre 126 meseci
svuda su iste

stakla su neprobojna, ovi stubovi mogu da se uvuku u zemlju, inace sluze da zaustave aute koji bi se mogli zakucati u ogradu i upasti unutra, ima mnogo vise nego trojica, sve usa ambasade cuva americka vojska zaboravio sam da li su beretke ili rendzeri ili marinci ali ima dovoljno oruzija da pokrenu jedan fin rat

inace te stubove sam video kako se uvlace u njihovoj ambasadi u berlinu, ma za 5 sec nije bilo posla stubova, otvorili su da se parkiraju njihovi dzipovi, u 1 ujutro

u beogradu su betonske zardinjere ispred ambasada, ali ne zbog cveca
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.01.2014. u 23:19 - pre 126 meseci
Samo što u Srbiji dosta dugo vremena dok su bili u Kneza Miloša nisu imali ni prozore, tj. svi su bili zazidani



A ovo je pre akcije "Kosovo za patike":


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 00:37 - pre 126 meseci
Da li postoje makar i male šanse da se Trinn 3 nauči u Srbiji ili mora da se uči i živi neko vreme i u Norveškoj da bi se pripremilo za polaganje ovog ispita?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 08:46 - pre 126 meseci
Amerikanci menjaju imidz.

Nekada je njihova ambasada imala friendly look da pokazu kako su oni predvodnik slobodnog sveta, otvorenog drustva za razliku od Sovjeta. Uporedite nekadasnju ambasadu SSSR (danas Rusije) koja izgleda zastrasujuce, sa starom americkom.

Danas su napravili tvrdjave od ambasada. Nije ni cudo, s obzirom na politiku ni sami vise ne znaju koliko imaju neprijatelja.

Sto se tice ambasade u Oslu tu sam prosao nocu i ne bih ni primetio da je ambasada da nisam video kako se pod reflektorima vijori us zastava. Lepo su to napravili, a sama ambasada ne izgleda grandiozno, a ni nesto utvrdjeno. Ipak je Norveska saveznicka zemlja.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 08:52 - pre 126 meseci
i secam se da sam bas sa te strane ulice gde stoji mihaleks prosao ka gore i vrlo blizu mozda bas i gde stoji mihaleks video vrata na zgradi puna kukastih krstova. Ocigledno pre 33ce, pa opet nisam mogao da verujem.
 
Odgovor na temu

milenavuk

Član broj: 320505
Poruke: 22
212.178.245.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 11:22 - pre 126 meseci
Citat:
ciaoserbia:


PrekvalifikacijA za Helsefagarbeider.

Bilo je raznih prica ovde, danas sam dobio iz SAK-a ZVANICAN dopis da NE MORA 2 godine da traje prekvalifikacija ( sa Gimnazijom zavrsenom ), ako mozes da dokazes zasto si zavrsio kurs brze (NPR. LEKAR JE POLAGAO PATOLOGIJU, FARMAKOLOGIJU NA FAKULTETU...)
IMA LI NA FORUMU BILO KOJI LEKAR KOJI SE PREKVALIFIKOVO ZA Helsefagarbeider, a da nije zavrsio Srednju Medicinsku-opsti smer koji je odbijen za helsefagarbeider-a jer mu nisu trajale prekvalifikacije 2 godine?

Unapred hvala




ja sam zavrslia prekvalifikaciju sa gimnazijom za godinu dana.da li to znaci da cu biti odbijena kad posaljem papire?ne razumem.molim za pomoc.unapred hvala
 
Odgovor na temu

bobi_nfs

Član broj: 101131
Poruke: 1
*.opera-mini.net.

Sajt: www.nesanica.rs


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 12:41 - pre 126 meseci
Da li papire saljete sami ili preko neke agencije, ako ih ima u Srbiji (proverenih). Znam da se iz bugarske, rumunije zaposljavaju preko agencija koje salju papire za zeljeno radno mesto i drzavu.
 
Odgovor na temu

Mrikica90
Srbija, Novi Sad

Član broj: 318197
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 14:15 - pre 126 meseci
Citat:
milenavuk:
Citat:
ciaoserbia:


PrekvalifikacijA za Helsefagarbeider.

Bilo je raznih prica ovde, danas sam dobio iz SAK-a ZVANICAN dopis da NE MORA 2 godine da traje prekvalifikacija ( sa Gimnazijom zavrsenom ), ako mozes da dokazes zasto si zavrsio kurs brze (NPR. LEKAR JE POLAGAO PATOLOGIJU, FARMAKOLOGIJU NA FAKULTETU...)
IMA LI NA FORUMU BILO KOJI LEKAR KOJI SE PREKVALIFIKOVO ZA Helsefagarbeider, a da nije zavrsio Srednju Medicinsku-opsti smer koji je odbijen za helsefagarbeider-a jer mu nisu trajale prekvalifikacije 2 godine?

Unapred hvala




ja sam zavrslia prekvalifikaciju sa gimnazijom za godinu dana.da li to znaci da cu biti odbijena kad posaljem papire?ne razumem.molim za pomoc.unapred hvala

Da li mi mozes reci gde si zavrsila za godinu dana, mislim u kojoj skoli i kom gradu, ako je problem javno moze i na pp.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 14:22 - pre 126 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...dnicima-Zandarmerije-u-Presevu

Poslali i nama Brejvika?

Na kraju ce biti da je neki norvezanin poreklom iz Gnjilana,sta su ti novine i pasos..
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 17:53 - pre 126 meseci
U Novostima pise da se lik zove Knut Tesnes i da je dodao zenino prezime Stojanovski, dakle Knut Stojanovski Tesnes. Pronasao sam ih na fejsu. Ako je to istina covek je cistokrvni Norvezanin, i vizuelno, na slikama uopste ne lici na vehabiju kako se pominje u nasim medijima. Jos ako se ispostavi da je covek ubijen nevin, ladno ne dolazim na posao sutra od blama.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 18:20 - pre 126 meseci
Serbia
Norsk statsborger drept i Serbia
En norsk statsborger skal klokken 07.45 lørdag morgen ha blitt drept av styrker fra det serbiske gendarmeriet – en paramilitær styrke med politimyndighet, melder TV2 Nyhetene

ovo samo mogu oni da napisu, zandarmerija pa jos paramilitarna formacija
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

ciaoserbia
Igor Novak
DVM
Zdravlje
Beograd

Član broj: 320573
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 18:31 - pre 126 meseci
Citat:
Mrikica90:
Citat:
milenavuk:
Citat:
ciaoserbia:


PrekvalifikacijA za Helsefagarbeider.

Bilo je raznih prica ovde, danas sam dobio iz SAK-a ZVANICAN dopis da NE MORA 2 godine da traje prekvalifikacija ( sa Gimnazijom zavrsenom ), ako mozes da dokazes zasto si zavrsio kurs brze (NPR. LEKAR JE POLAGAO PATOLOGIJU, FARMAKOLOGIJU NA FAKULTETU...)
IMA LI NA FORUMU BILO KOJI LEKAR KOJI SE PREKVALIFIKOVO ZA Helsefagarbeider, a da nije zavrsio Srednju Medicinsku-opsti smer koji je odbijen za helsefagarbeider-a jer mu nisu trajale prekvalifikacije 2 godine?

Unapred hvala




ja sam zavrslia prekvalifikaciju sa gimnazijom za godinu dana.da li to znaci da cu biti odbijena kad posaljem papire?ne razumem.molim za pomoc.unapred hvala

Da li mi mozes reci gde si zavrsila za godinu dana, mislim u kojoj skoli i kom gradu, ako je problem javno moze i na pp.



Mirijana Savičić, najuticajniji član ovog foruma, mi je napisala da mora dve godine.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 19:12 - pre 126 meseci
Citat:
jens stoltenberg:
U Novostima pise da se lik zove Knut Tesnes i da je dodao zenino prezime Stojanovski, dakle Knut Stojanovski Tesnes. Pronasao sam ih na fejsu. Ako je to istina covek je cistokrvni Norvezanin, i vizuelno, na slikama uopste ne lici na vehabiju kako se pominje u nasim medijima. Jos ako se ispostavi da je covek ubijen nevin, ladno ne dolazim na posao sutra od blama.


HAHA !

Sta bi rekao da si ziveo 90tih u inostranstvu, a vesti tipa:

"Srbi pobli 5000 nevinih, proterali 300,000 Albanca, silovali 200 muslimanki."

Ovo je 3.14ckin dim bre...
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 19:20 - pre 126 meseci
Brate, vredi njima jedan njihov vise nego svi ti zajedno koje si pobrojao. Takvi su, jbg.
 
Odgovor na temu

milenavuk

Član broj: 320505
Poruke: 22
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 19:28 - pre 126 meseci
Citat:
ciaoserbia:
Citat:
Mrikica90:
Citat:
milenavuk:
Citat:
ciaoserbia:


PrekvalifikacijA za Helsefagarbeider.

Bilo je raznih prica ovde, danas sam dobio iz SAK-a ZVANICAN dopis da NE MORA 2 godine da traje prekvalifikacija ( sa Gimnazijom zavrsenom ), ako mozes da dokazes zasto si zavrsio kurs brze (NPR. LEKAR JE POLAGAO PATOLOGIJU, FARMAKOLOGIJU NA FAKULTETU...)
IMA LI NA FORUMU BILO KOJI LEKAR KOJI SE PREKVALIFIKOVO ZA Helsefagarbeider, a da nije zavrsio Srednju Medicinsku-opsti smer koji je odbijen za helsefagarbeider-a jer mu nisu trajale prekvalifikacije 2 godine?

Unapred hvala




ja sam zavrslia prekvalifikaciju sa gimnazijom za godinu dana.da li to znaci da cu biti odbijena kad posaljem papire?ne razumem.molim za pomoc.unapred hvala

Da li mi mozes reci gde si zavrsila za godinu dana, mislim u kojoj skoli i kom gradu, ako je problem javno moze i na pp.



Mirijana Savičić, najuticajniji član ovog foruma, mi je napisala da mora dve godine.



tacnije za godinu i 4 meseci u drzavnoj skoli u nisu.
 
Odgovor na temu

ciaoserbia
Igor Novak
DVM
Zdravlje
Beograd

Član broj: 320573
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 19:37 - pre 126 meseci
Citat:
ciaoserbia:
Citat:
Mrikica90:
Citat:
milenavuk:
Citat:
ciaoserbia:


PrekvalifikacijA za Helsefagarbeider.

Bilo je raznih prica ovde, danas sam dobio iz SAK-a ZVANICAN dopis da NE MORA 2 godine da traje prekvalifikacija ( sa Gimnazijom zavrsenom ), ako mozes da dokazes zasto si zavrsio kurs brze (NPR. LEKAR JE POLAGAO PATOLOGIJU, FARMAKOLOGIJU NA FAKULTETU...)
IMA LI NA FORUMU BILO KOJI LEKAR KOJI SE PREKVALIFIKOVO ZA Helsefagarbeider, a da nije zavrsio Srednju Medicinsku-opsti smer koji je odbijen za helsefagarbeider-a jer mu nisu trajale prekvalifikacije 2 godine?

Unapred hvala




ja sam zavrslia prekvalifikaciju sa gimnazijom za godinu dana.da li to znaci da cu biti odbijena kad posaljem papire?ne razumem.molim za pomoc.unapred hvala

Da li mi mozes reci gde si zavrsila za godinu dana, mislim u kojoj skoli i kom gradu, ako je problem javno moze i na pp.



Mirijana Savičić, najuticajniji član ovog foruma, mi je napisala da mora dve godine.


ZVANIČNO IZ SAK- a: Pošto škola traje 4 godine za Helsefagarbeider, pošalji sokumente, diplome, sve ono zašto si završila za 14 meseci?
 
Odgovor na temu

ciaoserbia
Igor Novak
DVM
Zdravlje
Beograd

Član broj: 320573
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 19:41 - pre 126 meseci
Citat:
milenavuk:
Citat:
ciaoserbia:
Citat:
Mrikica90:
Citat:
milenavuk:
Citat:
ciaoserbia:


PrekvalifikacijA za Helsefagarbeider.

Bilo je raznih prica ovde, danas sam dobio iz SAK-a ZVANICAN dopis da NE MORA 2 godine da traje prekvalifikacija ( sa Gimnazijom zavrsenom ), ako mozes da dokazes zasto si zavrsio kurs brze (NPR. LEKAR JE POLAGAO PATOLOGIJU, FARMAKOLOGIJU NA FAKULTETU...)
IMA LI NA FORUMU BILO KOJI LEKAR KOJI SE PREKVALIFIKOVO ZA Helsefagarbeider, a da nije zavrsio Srednju Medicinsku-opsti smer koji je odbijen za helsefagarbeider-a jer mu nisu trajale prekvalifikacije 2 godine?

Unapred hvala




ja sam zavrslia prekvalifikaciju sa gimnazijom za godinu dana.da li to znaci da cu biti odbijena kad posaljem papire?ne razumem.molim za pomoc.unapred hvala

Da li mi mozes reci gde si zavrsila za godinu dana, mislim u kojoj skoli i kom gradu, ako je problem javno moze i na pp.



Mirijana Savičić, najuticajniji član ovog foruma, mi je napisala da mora dve godine.



tacnije za godinu i 4 meseci u drzavnoj skoli u nisu.

Ovo mi je napisala Mirjana Savičić.
Svrhu moras naci sam,a ovde mozes naci informacije.Prekvalifikacija na srednju medisinsku skolu trebala bi ti trajati 1 godinu ako prelazis sa jednog na drugi smer u okviru srednje medicinske a ako ides iz neke druge srednje med.skole na medicinsku onda 2 godine.SAK gleda i sate teorije i prakse.Dakle kada saljes u SAK (to je ustanova za dobijanje autorizacije) onda saljes plan i program skole sa brojem casova teorije i prakse.E tu ne mozes imati dva meseca.Bice problem za SAK.
Moras odstazirati 6 meseci obavezno.
Autorizacija koju trazis je za bolnicara.Helsefagarbeider.
Jezik moras znati jako dobro.
Sve je proces.
Ti sam moras znati mozes li to ili ne.
Bilo bi isuvise neozbiljno da ti ja pisem da li ima svrhe ili ne.Ovo du ti informacije a ti odluci sam.
Proces za dobijanje autorizacije oko 6 meseci moze ranije malo moze kasnije...uskustva su razlicita.
Deo novca se u ovo mora uzloziti,za prevodjenje dokumenata za taksu za obradu dokumenata za ucenje jezika...



To znaci da, na primer, doktor medicine, ako nije zavrsio srednju medicinsku skolu, mora da 2 godine ide u istu da bi aplikovao za bolnicara u Norveskoj?


Ukoliko je pre med.fakulteta zavrsio gimnaziju da,mora dve godine na prekvalifikaciju.SAK je izvrsio mnoge izmene u poslednje vreme.
Ako doktor medicine ima zavrsenu med.skolu ali neki drugi smer ne opsti,onda godinu dana prekvalifikacija.
Ovde lekar,bolnicar i med.sestra su tri potpuno odvojena zanimanja u okviru jedne iste branse i vrlo precizno regulisana autorizacija.
 
Odgovor na temu

milenavuk

Član broj: 320505
Poruke: 22
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 19:49 - pre 126 meseci
ok.razumem.ali ja imam taj fond jer sam bila u drzavnoj skoli.staz od 6 meseci je obavezan da bi se polozio drzavni.
 
Odgovor na temu

mphysicist
Novi Sad

Član broj: 315247
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 21:33 - pre 126 meseci
Citat:
ciaoserbia:
Ako doktor medicine ima zavrsenu med.skolu ali neki drugi smer ne opsti,onda godinu dana prekvalifikacija.


hmm, trenutno studiram medicinsku fiziku, ali ako to zanemarim, imam srednju medicinsku smer ginekolosko-akuserski tehnicar, sa cini mi se dovoljnim fondom casova, cak i vecim u odnosu na opsti smer, barem je tako u srednjoj u koju sam isla, no moje pitanje je da li ce praviti problem zbog samog smera ili?
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2014. u 22:06 - pre 126 meseci
Neće ti praviti problem zbog smera, ginekološko-akušerski smer srednje Medicinske škole se priznaje za autorizaciju bolničara u Norveškoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8072572 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.