Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7807448 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marco90
Biochemical Engineer
Belgrade

Član broj: 211169
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2015. u 13:32 - pre 106 meseci
Slatko ste me nasmejali!

Mozemo koliko hocemo da se lazemo i mazemo ajvarom, rakijom i laznim gostoprimstvom, ali ovde je dobro doci samo na odmor. Zato, duboki naklon za sve vas preko okeana i za vase instant delovanje u smeru licnog prosperiteta i odluke da ne podrzite ovo ruglo u sta se vasa otacbina pretvorila.

Post gogi77 ima smisla, i to su zaista realni izgovori sa kojima se svi susrecemo kad pomenemo Norvesku (i ne samo Norvesku).
Tako i ja ponekad pomislim da nesto ne mogu pa lupim sebi samar i nastavim dalje.
Norveski ucim i ide mi dobro za sada (mada, na osnovu tudjih iskustava, kapiram da kad budem otisao tamo, par dana necu moci da se oporavim od soka kako nista ne razumem).
I da, ja sam iz Beograda i volim Beograd ali onakav kakvim ga pamtim kao klinac, a nikako ovo u sta se nazalost pretvorio. I kad smo kod veza, bas ti sto dodju iz gornje i donje i demonstriraju nepotizam mi daju najveci polet da napustim svoj Beograd i odem odavde (sto pre)!

 
Odgovor na temu

sandy23
mirka jovanovic
Administrativac
ZMP
Belgrade

Član broj: 330004
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2015. u 13:39 - pre 106 meseci
Ma ja ne bih ni na odmor ovde dolazila, isla bih negde jos juznije, grcak ostrva, ma snasla bih se. Sa punim novcanikom biras gde ces da se odmaras. OVde bih navratila samo moje da posetim, to je to.
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
185.84.144.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2015. u 18:15 - pre 106 meseci
Hei, narode!
Zna li neko agenciju koja zaposljava helsefagarbeidere? Ovako ne ide :/
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-143-139.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2015. u 20:58 - pre 106 meseci
Citat:
gogi77:
99% ima ideju da ode. Ne bi bas reako. Realnost je drugacija kad ih dovedes pred svrsen cin:

-jao.. ja to ne mogu.... tamo pada kisa mrzim kisu a i duva vetar i ladno je... a i te foke izgledaju opasno
-ne mogu sad da ucim jos i norveski
-ovde imam posao ( drzavni - plata 35.000 din sa tendencijom smanjenja) a i odem cuvam tako babu... 10 evra-6 sati ( alo ko je tu lud radis bre 14 sati dnevno)
-svi moji prijatelji i rodbina su ovde
-zavrsila sam pravni,ekonomski,turizmologiju,visu uzaludnu... sta sa tim da radim tamo... (sta da radis sa tim ovde ako nemas neku vezu )
-moram ponovo da polazem vozacki
-ne mogu ja sad da idem u skolu ponovo tamo
-pa ja i iz srbije mogu u grcku na more...
-ne da mi mama
-nikad nisam letela avionom
-tamo je zimi mnogo mracno
-gde bre da stanujem u predgradju ja sam iz Beograda i sve ostalo je sr***e
-cigare su tamo 12 evra paklica a ja bez njih ne mogu
itd....

Neko je cini mi se vec pravio slicnu listu :P .... http://www.tarzanija.com/55-razloga-zasto-ne-pobeci-iz-srbije/

Takodje ima gomila ljudi koji mogu sutra da odu posto imaju hrvatski i madjarski pasos ali opet... tu je 100 razloga....


Sve sto si napisao je Tacno,
Ja na srecu imam skladan brak i dvoje divne dece i ja bi sutra krenuo,ali supruga koja radi 15 posto kao profesor za stalno i 90 kao odreceno i ima HU pasos nece ako prvo odavde ne nadje posao..i sta sad da radim da se razvedem.
A ja imam SRP pasos pa moram spajati Diplomu sa poslom,i dosao bi juce,ali ona kaze ovde nesto imam a tamo nemam i vracamo se na tvoju pricu sa tendencijom opadanja plate i sigurne starosti ali neizvesne buducnosti.
I ja krenuo sa Hu jezikom ali nema pravila znam 1000 reci sigurno ali nisam uspeo da predam,i sada razmisljam da trazim priznavanje od Nokutaovo polozeno sa defektoloskog i ucenje norveskog i kreda i dolazak....

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Tasoti77
Vojislav Tasić
Nezaposlen
Novi Sad, Srbija

Član broj: 321625
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.07.2015. u 21:06 - pre 106 meseci
>
 
Odgovor na temu

nikola radin
nikola radin
saradnik u reviziji
jkp beograd put
beograd

Član broj: 330062
Poruke: 6
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.08.2015. u 11:48 - pre 106 meseci
darrija da li mozes da mi kazes vezano za prekvalifikaciju da li postoji neka brza opcija,ili da me kontaktiras na email [email protected] jer mi ne dozvoljava da ti posaljem pp jer sam se danas registrovao
 
Odgovor na temu

Psiholog11
osnovna skola
osnovna skola

Član broj: 330071
Poruke: 3
95.180.33.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.08.2015. u 23:24 - pre 106 meseci
I mene čudi da nema psihologa na forumu, a i inače zainteresovanih da odu u Norvešku, a toliko ih je nezaposlenih. Meni su isto priznali četiri godine psihologije (Nokut). Sad sam počela da šaljem prijave za posao, nešto za psihologa, nešto za asistente u vrtićima. Učim norveški od novembra. Pa onako, teško ću progovoriti ako ne budem tamo. Da l je neko od psihologa otišao i kako se snašao tamo?
 
Odgovor na temu

braca018
bratislav miletic
nis, srbija

Član broj: 324447
Poruke: 5
37.19.105.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.08.2015. u 11:55 - pre 106 meseci
Koliko sam ih ja poslao sa nokutovom priznatom diplomom za vaspitaca sa 240 poena, ne zna se broj. Oni koji su uopste i odgovorili, kao da su se dogovarali: morate imate minimum POLOZEN np3! Cao, zdravo i dovidjenja, sto bi nas narod rekao!
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-198.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.08.2015. u 14:21 - pre 106 meseci
Sad ja mozda ko iz vedra neba i mozda je vec pisano o tome ali pitam svejedno.

Jedna prijateljica je poslala u SAK za autorizaciju za lekara i dobila je odgovor da mora sve poslati za USA u New York da joj oni autorizuju pa onda te papire da preda u SAK.Da li je to tako uvek bilo ili je to nesta novo?
 
Odgovor na temu

Pedagogisk
Pedagogisk leder
Barnehage :)
Norge

Član broj: 317858
Poruke: 16
*.connect.netcom.no.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.08.2015. u 16:07 - pre 106 meseci
Moze pomoc ?
Nisam siguran pa da pitam,

Kada se radi spajanje porodice, konkretno ja sam faglært i trebam traziti spajanje porodice za suprugu i dvoje djece, jel trebam popunjavati tri obrasca i otvoriti tri naloga na Søknadsportalen? I onda mi trazi da zakazem tri termina,automatski, kod policije da to predamo? Malo mi to......u najmanju ruku nelogicno
A ne vidim kako da sve upisem na jednom nalogu ...

Hvala unaprijed

 
Odgovor na temu

vladimir011
Vladimir Milošević
fizioterapeut
nezaposlen

Član broj: 322676
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.08.2015. u 17:02 - pre 106 meseci
--_23A57DA2-9974-48B8-ADCA-31BDEDDBC3D5_
 
Odgovor na temu

nikola radin
nikola radin
saradnik u reviziji
jkp beograd put
beograd

Član broj: 330062
Poruke: 6
*.beogradput.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 12:55 - pre 106 meseci
da li neko ima iskustva sa skolom dositej obradović u novom sadu oko prekvalifikacije
 
Odgovor na temu

llancemi
laboratorijski tehničar
Institut za javno zdravlje Vojvodine
Novi Sad

Član broj: 322522
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 13:03 - pre 106 meseci
Sta te konkretno interesuje? Ja uskoro upisujem za opsti smer a inace sam lab.tehnicar
 
Odgovor na temu

JelenaNSUe
Jelena Babic
Novi Sad

Član broj: 324054
Poruke: 2
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 13:07 - pre 106 meseci
Pozdrav za trenutne i buduce zemljake na Norveskom tlu !
Kao sto je svima jasno , u Srbiji je dogorelo do nokata. Mi smo mladi bracni par iz NSa, muz po obrazovanju kuvar a ja srednje laboratoriski tehnicar-medicinske struke, a faklutetski diplomirani istoricar.Vec 7 godina zivimo od palacinki, imamo ugostiteljski objekat sa tradicijom ali nazalost pred katancem...tuzno...Muz povremeno odlazi za Nemacku za rad crkavice od gradjevine, ali i tamo je pojacana kontrola, i sve manje isplativo zbog poljske i rumunske satnice. Planiramo put pod noge za skandinaviju. Naime, hteli bi poceti sa prodajom suvenira na ulici ?! Koliko smo se raspitali, za to ne treba nikakva specijalna dozvola ? Muz prica nemacki, ja engleski, elementarni norveski se uci. Imamo kod prijatelja smestaj za pocetak i neku ustedjevinu.
Dakle, ulicni prodavac suvenira norveskog motiva, dekupadz na crepu, staklu, vazama itd...?!
Srpski pasos, u terminu od 3 meseca.
Unapred hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

nikola radin
nikola radin
saradnik u reviziji
jkp beograd put
beograd

Član broj: 330062
Poruke: 6
*.beogradput.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 13:08 - pre 106 meseci
da li možeš da me kontaktiraš na mail [email protected] ili da mi ostaviš tvoj
 
Odgovor na temu

nikola radin
nikola radin
saradnik u reviziji
jkp beograd put
beograd

Član broj: 330062
Poruke: 6
*.beogradput.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 13:12 - pre 106 meseci
Citat:
llancemi:
Sta te konkretno interesuje? Ja uskoro upisujem za opsti smer a inace sam lab.tehnicar

da li možeš da me kontaktiraš na mail [email protected] ili da mi ostaviš tvoj
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.PPPoE-6060.sa.bih.net.ba.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 21:07 - pre 106 meseci
Citat:
001:
Sad ja mozda ko iz vedra neba i mozda je vec pisano o tome ali pitam svejedno.

Jedna prijateljica je poslala u SAK za autorizaciju za lekara i dobila je odgovor da mora sve poslati za USA u New York da joj oni autorizuju pa onda te papire da preda u SAK.Da li je to tako uvek bilo ili je to nesta novo?


Ja slala 2011 god za autorizaciju, i to je i tad bilo tako. Tj. Ona salje za USA, a usa salje na njen fax, pa fax salje nazad za USA, a onda USA direktno u SAK. Imas sve na sajtu SAK-a.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-198.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.08.2015. u 21:17 - pre 106 meseci
Ok Ohridlake hvala puno na informaciji.
 
Odgovor na temu

red_baron90
Tuzla

Član broj: 175620
Poruke: 8
92.36.207.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2015. u 15:07 - pre 105 meseci
Pozdrav, znam da je ovo pitanje bilo prije medjutim nisam mogao pronaci preko searcha.

Naime zanima me da li i dalje ima neko ko drzi casove Norveskog preko skypa za pocetni nivo :)?
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
*.haukeland.no.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2015. u 08:04 - pre 105 meseci
@ jedy023

Posao moze da se nadje iz Srbije ako se zaista i trazi, doduse ide malo sporije, ali je moguce

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7807448 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.