Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 42203 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd30.08.2011. u 01:38 - pre 153 meseci
FIT je deo Univerziteta "Alfa" ili ti bivšeg Univerziteta "Braća Karić".
Od šest smerova na fakultetu akreditovan je samo smer "Informacione tehnologije":
http://www.kapk.org/images/stories/Vodic_08_07_2011.pdf

Ne znam odakle im hrabrost da upisuju studente na smerove koji nisu akreditovani?
Ili je to ludost studenata?
 
Odgovor na temu

codename111

Član broj: 285282
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd14.10.2011. u 13:53 - pre 152 meseci
Fakultet informacionih tehnologija - FIT, nastao je 2005. godine. Izgrađen je po principima koje definiše Bolonjska deklaracija za evropski sistem obrazovanja. Nastavni programi u oblasti informacionih tehnologija su usaglašeni sa preporukama američkih informatičkih profesionalnih udruženja IEEE i ACM, koje usmeravaju programe američkih univerziteta u informatičkim oblastima, a u skladu sa potrebama preduzeća, vladinih i drugih organizacija. Zahvaljujući toj činjenici diploma FIT-a je lako prepoznatljiva u svim krajevima sveta.

Kao pionir u uvođenju nastave na daljinu, FIT je omogućio, po prvi put u Srbiji, studije preko Interneta studentima koji ne žive u Beogradu ili zbog posla nisu u mogućnosti da prate nastavu na tradicionalan način.

Savremeno tržište diktira potrebu za usmerenim obrazovanjem budućih zaposlenih. FIT je uvek pratio te potrebe i u prvim godinama svog postojanja, pored Informacionih tehnologija, razvio još šest različitih studijskih programa iz oblasti menadžmenta i dizajna.

Niz specifičnosti u načinu studiranja na FIT-u izgradili su prepoznatljivost koja se preslikala na moćniju instituciju, Univerzitet Metropolitan. U ovom trenutku u okviru Univerziteta Metropolitan postoje tri fakulteta :

Fakultet informacionih tehnologija - FIT

Fakultet za menadžment

Fakultet digitalnih umetnosti
 
Odgovor na temu

damson74
BGD

Član broj: 102210
Poruke: 45
82.117.198.*



+2 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd21.10.2011. u 09:17 - pre 152 meseci
Fakultet informacionih tehnologija je jedan od fakulteta u okviru Univerziteta Metropolitan.
Evo adrese koju sam pronasao na njihovom web sajtu.
http://www.metropolitan.edu.rs
Univerzitet Metropolitan
Tadeuša Košćuška 63
11000 Beograd
Tel: +381 (11) 203 08 85
+381 (69) 203 08 85
Faks: +381 (11) 203 06 28
email: [email protected]

Univerzitet Metropolitan se sastoji od:
Fakulteta informacionih tehnologija
Fakulteta za menadzment
Fakulteta digitalnih umetnosti
Fakulteta za sport i turizam

Koliko vidim svi smerovi na osnovnim i master studijama su akreditovani, dok smerovi na FIT-u prate i standarde IEEE/ACM, evo linka http://www.metropolitan.edu.rs...nologija/usagla%C5%A1enost.dot
 
Odgovor na temu

codename111

Član broj: 285282
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd21.10.2011. u 14:29 - pre 152 meseci
Univerzitet Metropolitan realizuje i master:

* 1. Informacione tehnologije i sistemi
* Informacioni sistemi
* Softversko inženjerstvo
* Bezbednost informacija
 
Odgovor na temu

damson74
BGD

Član broj: 102210
Poruke: 45
77.243.20.*



+2 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd09.11.2011. u 00:21 - pre 151 meseci
Nedavno sam bio na sajmu ISEC (Security globalno) organizovao ga je MUP. Na sajmu je bio predstavljen fakultet bezbednosti i mogu reci da nije ni blizu Metropolitanovog programa bezbednosti informacija (FIT), po planu a kamoli po IBM ovim standardima koje ispunjava FIT ciji su programi cak i po siframa predmeta u standardu.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd16.11.2011. u 18:48 - pre 151 meseci
De leba vam banujte ovog Damsona i Codename i pobrisite poruke ocigledno su FIT-ovi spijuni a odavno znamo da obraza nemaju.
 
Odgovor na temu

damson74
BGD

Član broj: 102210
Poruke: 45
82.117.198.*



+2 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd17.11.2011. u 15:42 - pre 151 meseci
Branko, pomiri se sa tim da si napustio fax u pogresnom trenutku(malo zbog novcanika malo iz besa). Mislio si da nikada nece dobiti akreditaciju za odredjene smerove, medjutim situacija se promenila. FIT je porastao i postao Univerzitet, i pri tom uspesno akreditovao sve smerove. Moje poruke nisu reklama vec istina koja se moze proveriti. Tacno je da postoje problemi na fakultetu, niko nije savrsen. Ja sam studirao prvo Tehnoloski 3 godine(stigao do III), pa visu elektrotehnicku koju sam zavrsio. Veruj mi problemi sa FIT-a su mala beba u odnosu na prethodna iskustva. Ja ti savetujem da zakopas ratnu sekiru.
Srdacan pozdrav
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd19.11.2011. u 22:00 - pre 151 meseci
@Damson
Ne znam ko si iz uprave fakulteta ali informacije koje si upravo izneo ne mozes da znas bez da si clan vec pomenute uprave.
Ja sam fakultet napustio zbog lose politike i organizacije koja je mene isprovocirala da tako bas prasnem. Stojim iza toga da sam bio ostriji nego sto je trebalo.

Sto se tice para ja sam svoju prvu godinu platio u potpunosti i deo druge godine. Navodno su me izbacili zato sto nisam platio drugu (posle famoznih mojih izjava) iako ja znam bar 5 ljudi koje uprava i dalje zove i mole ih da dodju da polazu da naprave plan za placanje i slicno.

FIT nije hteo meni ni da izda moj indeks koji je i dalje kod njih i da mi da potvrdu za zavrsenu prvu godinu. Za ovo su trazili da ja platim celu drugu godinu.
A njihovi metodi rada mi nisu ulivali poverenje da im dajem bilo kakve pare.


Ako to nije ucena onda mi recite ljudi sta je!


P.S. Sto se tice sekira ja sa FIT-om nemam nista vise osim prilike da kazem istinu gde god stignem. Znam da sigurno troje ljudi nije upisalo FIT vec druge fakultete zato sto sam im ja tako preporucio. A oni nek gledaju sta ih vise kosta.
 
Odgovor na temu

damson74
BGD

Član broj: 102210
Poruke: 45
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd19.11.2011. u 23:36 - pre 151 meseci
@Branko

Nisam iz uprave fakulteta vec pricu znam sa naseg foruma, nemacki lovni .... znas vec.
Jbg mi u sustini mesamo babe i zabe, navikli smo na dobar stari komunizam pa socijalizam, a slabo nam ide u ovom sad kapitalizmu. Ako si ti na pocek uz neku molbu dosao do nekog datuma u toku skolske godine bez placanja skolarine. I onda se na kraju prvog semestra setio da ne zelis nesto da nastavis, sto pritom nisi platio, normalno je da ces morati da platis ono sto si vec iskoristio. Na kraju krajeva sve se vrti oko para. Covek studira i za to placa neku cenu, na drzavnom faxu imas obaveze kao sto su preko crte, obavezna predavanja, obavezne vezbe, radis seminarske koji su potrebni asistentima i profesorima za njihove radove, slusas razne gluposti i pritom moras da ih ucis, ako se ne svidis profanu nadrljas itd. Na privatnom moras da platis, i to je to. Ako platis mozes sta hoces. Naravno moras da postujes pravila igre tipa dz, vezbe, seminarski ispit itd ali nema maltretiranja. Kod FIT-a imas vise prednosti, najbitnija za zaposlene je sto mozes da ucis na daljinu i dodjes samo na ispit, verovatno si ga zato i upisao, kod nekog drugog imas neku drugu povoljnost.
A prica o indeksu i potvrdi koju nece da ti izdaju > To ti je kao u firmi kada ne razduzis nesto nece da ti daju radnu knjizicu dok ne vratis, ili ne platis.
Ja sam samo objektivan, a ti vidi.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd20.11.2011. u 06:45 - pre 151 meseci
Ima logike potpuno.
Ono sto nije ok je da ja jedini dobijem po tamburi zbog tog razloga kad se ostali mole i kume da nastave skolovanje.

Ali dobro bilo pa proslo, odlicna lekcija za mene iako skupa, manjak FIT-ove diplome me nije nesto posebno usporio.
 
Odgovor na temu

dada58

Član broj: 294888
Poruke: 2
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd06.12.2011. u 19:49 - pre 150 meseci
Slazem se za Brankom. I ja sam na FITu iskusio kako se pojedini profesori bahate i izivljavaju (kao da se vratio komunizam), a pri tome ne daju minimum znanja. Bave se uglavnom formom, a ni Z od znanja. Sve sami DR i MR koji dana svog zivota nisu nista ozbiljno radili (ili se zabili po našim državnim institucijama i trošili naše pare na tzv projekte). Kada cuju da se neko ozbiljno bavi nečim, onda im proradi sujeta, pa ko živ ko mrtav. Mislim da će im ovaj i slicni forumi biti dobra anti-reklama ,pa neka razmisle kakve dinosauruse drže na fakultetu. A student im je svuda samo ne u centru pažnje!!!
 
Odgovor na temu

ZeljkoRadovic
Beograd, Srbija

Član broj: 294918
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd07.12.2011. u 11:39 - pre 150 meseci
Ne bih se slozio sa navedenom cinjenicom. Profesori na fakultetu su zaista strucnjaci u svojim oblastima i od njih se moze pokupiti obimno znanje. Asistenti su tu da na praktican nacin studnetima pokazu temu koja obuhvati predavanje. Sami asistenti na svim predmetima imaju dugogodisnje iskustvo i znanje u toj oblasti, te su kao takvi potpuno kompetentni da prakticno prezentuju i u saradnji sa studnetima razvijaju razne projekte. Takodje, novi trendovi u svim sferama i oblasima se prate, te studenti uvek dobiju od predmeta ono sto je najprimenjivije danas u praksi, sto im je od velikog znacaja za dalji samostalni razvoj kasnije, kao i zaposlenje.
 
Odgovor na temu

dada58

Član broj: 294888
Poruke: 2
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd07.12.2011. u 18:36 - pre 150 meseci
Vidim ukljucio se i PR FIT-a :)
 
Odgovor na temu

ZeljkoRadovic
Beograd, Srbija

Član broj: 294918
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd08.12.2011. u 08:33 - pre 150 meseci
Univerziteta Metropolitan ;)
 
Odgovor na temu

ZeljkoRadovic
Beograd, Srbija

Član broj: 294918
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd13.12.2011. u 11:12 - pre 150 meseci
Sutra, sa početkom u 10h, u prostorijama hotela Srbija, Univerzitet Metropolitan, u saradnji sa kompanijama SAP i Atos organizuje konferenciju posvećenu ERP sistemima i promociju novog Master studijskog programa. Učešće na konferenciji je besplatno, a prijavljivanje možete izvršiti na adresi http://sap.metropolitan.ac.rs/
 
Odgovor na temu

ZeIjk0
Poljak Zeljko
BG

Član broj: 102959
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd15.05.2012. u 09:50 - pre 145 meseci
Kao i prethodnih godina, Univerzitet Metropolitan organizuje rane upisne rokove.
Maturanti imaju mogućnost da, bez obzira što još uvek nisu završili srednju školu,
polažu prijemni ispit, izvrše upis i obezbede svoje mesto na željenom studijskom
programu, na vreme. Kompletnu dokumentaciju dostavljaju po završetku četvrtog
razreda i položenog maturskog ispita.

Termini polaganja prijemnih ispita:

Prvi upisni rok: Prijava otvorena do 12. aprila. Prijemni ispit: 21. aprila u 12h, u prostorijama Univerziteta
Drugi upisni rok: Prijava otvorena do 18. maja. Prijemni ispit: 26. maja u 12h, u prostorijama Univerziteta
Treći upisni rok: Prijava otvorena do 14. juna. Prijemni ispit: 22-24. juna u 12h, u prostorijama Univerziteta
Četvrti upisni rok: Prijava otvorena do 6. jula. Prijemni ispit: 13-15. jula u 12h, u prostorijama Univerziteta
Peti upisni rok: Prijava otvorena do 17. avgusta. Prijemni ispit: 24-26. avgusta u 12h, u prostorijama Univerziteta
Prijavljivanje za polaganje prijemnog ispita se može izvršiti na nekoliko načina:

putem elektronske prijave za upis
slanjem mejla na adresu [email protected]
(u mejlu navesti podatke: ime i prezime, studijski program, oblik nastave) ili
telefonom na 011/ 20 30 885

Dokumentacija potrebna za upis

Školarine i modeli plaćanja

Kandidati koje prelaze sa drugih visokoškolskih ustanova
(fakulteta, visokih ili viših škola) oslobođeni su polaganja
prijemnog ispita. Više informacija

Studenti koji dolaze iz inostranstva moraju obaviti nostrifikaciju
diplome o završenoj srednjoj školi.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd16.05.2012. u 14:00 - pre 145 meseci
Jel Toma na ovom univerzitetu diplomirao?
Čak i master je postao.
Toma - diploma.
 
Odgovor na temu

ZeIjk0
Poljak Zeljko
BG

Član broj: 102959
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd21.05.2012. u 13:13 - pre 144 meseci
Najbolja reklamna fotografija!

Propozicije takmičenja:
Učesnici treba da pošalju fotografiju-poster na kojem će stajati slogan proizvoda/usluge koji se promoviše i opciono logo. Fotografija, slogan i logo moraju biti autorski, s tim da logo nije obavezan na slici.
Veličina fotografije ne sme biti manja od 1204x768 piksela.
U propratnom tekstu (caption) obavezno navesti opis proizvoda/usluge koji se promoviše.
Sve neprimerene fotografije neće biti prihvaćene.

Nagrada:
Vaučer od 1000e za studije na Univerzitetu Metropolitan.

https://www.facebook.com/Unive...opolitan?v=app_254553244581393
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd21.05.2012. u 14:01 - pre 144 meseci
Citat:
miki069: Jel Toma na ovom univerzitetu diplomirao?
Čak i master je postao.
Toma - diploma.


Tomislav Master Nikolic im je napravio reklamu za sve pare :-)

Citat:
Nagrada:
Vaučer od 1000e za studije na Univerzitetu Metropolitan.

Jake li nagrade...
 
Odgovor na temu

ZeIjk0
Poljak Zeljko
BG

Član broj: 102959
Poruke: 8
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd22.05.2012. u 16:34 - pre 144 meseci
Citat:
Jel Toma na ovom univerzitetu diplomirao?


Ne, link

A i svakako, necemo sa offtopicom ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT) Beograd

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 42203 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.