Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mandriva 2007 ne pronalazi HP 1010

[es] :: Linux :: Mandriva 2007 ne pronalazi HP 1010

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan981
Web dizajner & Java programer
Novi Sad

Član broj: 151122
Poruke: 36
*.eunet.yu.

Sajt: www.mywaydesign.net


Profil

icon Mandriva 2007 ne pronalazi HP 101027.08.2007. u 11:41 - pre 202 meseci
U mrezi imamo desetak racunara pod Linuxom, sa Mandrivom 2007, od koji 6-7 stampaju na jedan stampac, a ostali na drugi. Od ta tri, jedan ima prikljucen HP Laser Jet 1010, i radi bez problema na njemu. Drugi racunar u toj prostoriji je pod Windows XP, i bez problema pronalazi pomenuti 1010. Medjutim problem nastaje sa trecim racunarom, koji ni u teoriji ne pronalazi HP 1010. Uspe da pronadje stampac iz druge prostorije, koji je prikacen na Windows masinu (ali je prostorija prilicno udaljena i nema smisla da se covek stalno seta niz celu firmu da bi pokupio papire), ali ovaj koji je prikacen na masinu sa Linuxom, nikako! Instaliran drajver na masini gde je stampac je HP-LaserJet_1010-hpijs.ppd Isto sam instalirao i na pomenutu masinu, pokusavao manuelno da instaliram stampac, ali uspeha nije bilo. Ima li neko slicnih iskustava ili da me uputi na slicnu temu (ja je ne nadjoh). Da ne zaboravim, racunari iz druge prostorije nalaze stampac instaliran pod Linuxom bez problema.

Hvala unapred!

Projektovanje, izrada i održavanje multiplatformskih aplikacija za poslovne korisnike, izrađenim u programskom jeziku Java.
www.yotasoft.co.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Mandriva 2007 ne pronalazi HP 1010

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.